fbpx
wakacyjny trening gdzie mozna polaczyc sportowe pasje z turystyka

Wakacyjny trening: gdzie można połączyć sportowe pasje z turystyką?

Możliwość połączenia wakacyjnego wypoczynku z idealnymi warunkami do trenowania to idealne zestawienie dla osób prowadzących aktywny styl życia. Gdzie zatem warto się wybrać na wakacje?

Możliwość połączenia wakacyjnego wypoczynku z idealnymi warunkami do trenowania to idealne zestawienie dla osób prowadzących aktywny styl życia. Gdzie zatem warto się wybrać na wakacje?

Czarnogóra dla aktywnych

Piękne krajobrazy, korzystny klimat oraz niezwykłe połączenie walorów wypoczynkowych z okolicą, która zachęca do aktywności fizycznej – oto walory Czarnogóry. Piękne kaniony, w gronie których wyróżnia się dolina rzeki Tara, to jedna z największych atrakcji tego kraju. Nie brak tu również miejsc, gdzie wypoczynek nad morzem można połączyć z pieszymi wycieczkami po górskich szlakach. Niemal każde biuro podróży, jak np. Rainbow Tours, może się pochwalić propozycjami takich wypraw, które pozwolą aktywnie spędzić czas w tym kraju. Herceg Novi, Kotor czy Budva są tu najpopularniejszymi ośrodkami turystycznymi, które już dawno pobiły serca miłośników nurkowania oraz żeglowania. Rośnie jednak popularność tutejszych obszarów górskich oraz pięknych jaskiń, które w świecie grotołazów już teraz cieszą się wielkim uznaniem.

Chorwacja dla aktywnych

Kojarzona głównie ze sportami wodnymi, Chorwacja może się okazać dobrym kierunkiem również dla miłośników biegania. Treningi można urządzać zarówno na wyspach, jak i na dalmatyńskim wybrzeżu. Ci, którzy chcą popracować nad swą formą w nieco inny sposób, powinni sprawdzić swą kondycję w chorwackich górach. Trekking w górach Riła może się dla nich okazać wspaniałą przygodą, a zmagania z trasami pieszymi staną się ciekawym doświadczeniem. Mniejszym, za to równie atrakcyjnym wyzwaniem, będą z pewnością wędrówki po takich parkach, jak Park Narodowy Jezior Plitwickich czy też Park Narodowy Krka. I tu czekają piękne tereny do wędrowania, choć bez problemu można tu poćwiczyć również biegi. W takiej scenerii każdy trening stanie się wyjątkowym przeżyciem, gdyż atrakcji czeka tu co niemiara.

Riwiera Olimpijska: raj dla sportowców

Z jednej strony piękne plaże i możliwość uprawiania sportów wodnych, z drugiej – tereny górskie, przyciągające ciekawymi trasami pieszymi. Różnorodność Riwiery Olimpijskiej sprawia, że w światowej turystyce zajmuje ona bardzo ważne miejsce. Możliwości aktywnego spędzania czasu są tu nieograniczone, a obok nurkowania, nart wodnych czy surfingu, ważne miejsce zajmują tu trekkingowe wyprawy w masyw Olimpu. Jazda konna oraz biegi wzdłuż greckiego wybrzeża to kolejna propozycja dla tych, którzy odkrywanie zabytkowych budowli greckich lub wypoczynek na plaży chcą połączyć z poprawianiem swej kondycji.

Nie brak na świecie malowniczych zakątków, na terenie których turystyczne i sportowe pasje można pogodzić bez problemów. Grecja i jej wybrzeże, Chorwacja czy też zróżnicowana pod względem krajobrazowym Czarnogóra to kierunki, które dla pasjonatów sportów są niezwykle atrakcyjnymi propozycjami na udane i aktywne wczasy.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
nike zlaplato running blog 02

Biegiem po wakacje – Złap lato z Nike+

Następne
runcener drink

Napoje energetyczne Squeezy - test

Powiązane artykuły

teneryfa raj dla biegaczy 9
Czytaj dalej

Teneryfa – raj dla biegaczy

Słońce, plaża, kolorowe drinki i ciekawa książka – tak wielu z nas wyobraża sobie zimowe ferie spędzane w ciepłych krajach. Od wielu lat Polacy uciekają od styczniowego chłodu na południe.
worldmarathonmajors 01
Czytaj dalej

World Marathon Majors – marzenie każdego maratończyka

Można śmiało powiedzieć, że są maratony i Maratony, bo jakkolwiek przyjęło się już uznawać za dystans maratoński 42 kilometry i 195 metrów, to każda z imprez rozgrywanych na tym dystansie ma szczególny charakter i część z nich stanowczo wyróżnia się na tle pozostałych.
bieganie wsrod grekow 01
Czytaj dalej

Bieganie wśród Greków

Grecja – kraina mlekiem i miodem płynąca. W Polsce kojarzy się przede wszystkim z beztroskim urlopem na pięknym, skąpanym w słońcu wybrzeżu.
bieganie i zwiedzanie dlaczego warto biegac zawody za granica 01
Czytaj dalej

Bieganie i zwiedzanie – dlaczego warto biegać zawody za granicą?

Polska bieganiem stoi. Duże i małe miasta, a nawet niektóre gminy wiejskie oferują zawody biegowe przygotowane na najwyższym poziomie: z pomiarem czasu, z mniej lub bardziej profesjonalną obsługą, ze świetnymi nagrodami, z klimatem nie do znalezienia w dowolnym innym miejscu kuli ziemskiej.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM