fbpx
21. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 16 października 2022

Trasa 21. Poznań Maratonu

Nadszedł długo wyczekiwany moment. Po trzech latach przerwy rywalizacja na królewskim dystansie wraca do stolicy Wielkopolski. Dziś ogłaszamy trasę 21. Poznań Maratonu, im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się 16 października 2022r. 

– W tym roku postanowiliśmy sprawić biegaczom miłą niespodziankę i zmienić trasę na szybszą oraz bardziej płaską lecz wciąż mającą długość 42,195km – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor 21. Poznań Maratonu.

Start Maratonu, będzie miał miejsce na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy World Trade Center. Zawodnicy po starcie kierować będą się w okolice Stadionu Miejskiego, by dalej ulicą Bułgarską oraz Bukowską znaleźć się przy Porcie Lotniczym Ławica. Kolejne kilometry trasy będą przebiegać ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką i podążać po odcinku „starej” trasy Maratonu aż do Ronda Starołęka. Następnie maratończycy wbiegną na poznańskie Rataje. Mijając kolejne kilometry, znajdą się na ulicy Baraniaka, skąd będzie można dostrzec Tor Regatowy Malta. Dalsza cześć trasy przebiegać będzie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego docierając do Alei Wielkopolskiej zawodnicy znajdą się w okolicy Parku Sołackiego, który jest bardzo malowniczym i urokliwym miejscem na trasie. Po wybiegnięciu z Sołacza, zostaje już tylko niecałe 10 kilometrów ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską i Bułgarską i ulicą Grunwaldzką by zobaczyć upragnioną metę biegu. Meta 21. Poznań Maratonu, zlokalizowana będzie na Placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Trasa 21. Poznań Maratonu
Trasa 21. Poznań Maratonu

Lokalizacja puntów żywieniowych, dokładny profil trasy, jak jej atest – to te elementy nad którymi obecnie pracujemy. Najwcześniej, bo jeszcze w pierwszej połowie lipca ogłosimy profil trasy, w kolejnych terminach lokalizacje punków oraz jej atest – dodaje Łukasz Miadziołko.

Wszystkim biegaczom, życzymy powodzenia w przygotowaniach do startu w Maratonie, a poznaniaków zachęcamy do wspólnych przygotowań z grupą Night Runners. Szczegóły na temat treningów znajdą się na stronie: https://nightrunners.pl/

Przypominamy, że trwają zapisy do Maratonu, a opłata startowa do 19 lipca wynosi 140 zł. Od tego roku zawodnicy mogą wybrać pakiet z koszulką  lub bez niej. Koszt zakupu koszulki to 40 zł. Zapisy oraz więcej informacji: www.marathon.poznan.pl 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Suplementy diety to środki spożywcze, których celem jest uzupełnienie normalnej diety.

Ciemna strona suplementacji — o szkodach, jakie może wyrządzić nadmierne spożywanie suplementów diety

Następne
Autofagia jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania komórek

Autofagia, czyli jak naprawić się samemu

Powiązane artykuły

przygotowania do 13 pzu polmaratonu warszawskiego ida pelna para 01
Czytaj dalej

Przygotowania do 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego idą pełną parą

Za nieco ponad miesiąc wystartuje 13. edycja Półmaratonu Warszawskiego. Dzisiaj to jeden z najważniejszych biegów w tej części Europy. Tym bardziej trudno sobie wyobrazić, że te zawody mają zaledwie 12 lat. Przywołując najświeższe informacje na temat tegorocznej edycji imprezy, chcielibyśmy jednocześnie przypomnieć jak wyglądała dotychczasowa historia rywalizacji na dystansie 21 km i 97,5 metrów w stolicy

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM