ANWILTEAM bierze wszystko

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

IV Półmaraton Włocławek zakończył się spektakularnym zwycięstwem ANWILTEAMU, który nie tylko zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. Jego reprezentanci stanęli również na podium w kategorii kobiet i mężczyzn.

Pierwszy do mety dobiegł Andrzej Rogiewicz (ANWILTEAM). Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Ukrainy, tj. Pawel Olijnyk oraz Michola Iweruk. Wśród kobiet najszybsza okazała się Katarzyna Kowalska (ANWILTEAM), zajmując najwyższe miejsce na podium. Swietlana Oliynyk uzyskała drugi czas,  a jako trzecia zawitała na mecie Andżelika Dzięgiel.

8 października odbyła się jedna z największych imprez sportowych na Kujawach i Pomorzu – ANWIL Półmaraton Włocławek. Pogoda okazała się łaskawa dla miłośników lekkiej atletyki, ponieważ – pomimo prognoz zapowiadających ulewne deszcze – 454 biegaczy zakończyło swoje zmagania na dystansie 21,097 km przed rozpoczęciem opadów.

anwilteam-bierze-wszystko-02

Na starcie zawodów licznie stawili się pracownicy sponsora tytularnego wydarzenia – spółki ANWIL, którzy wystąpili w barwach ANWILTEAM – 4 panie oraz 24 panów osiągnęło najlepszy wynik w klasyfikacji zespołowej. W kategorii mężczyzn tryumfował Andrzej Rogiewicz, reprezentujący ANWILTEAM, który na mecie zameldował się już po godzinie, ośmiu minutach i czterdziestu dwóch sekundach, a wśród pań najlepsza okazała się  Katarzyna Kowalska z czasem 01:18:43, której karierę sportową ANWIL wspiera od dwóch lat.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Najmłodsi włocławianie także mieli możliwość wzięcia udziału w wielkim święcie biegania. Zmierzyli się w  rywalizacji na dystansach: 100 m, 200 m, 300 m i 500 m. W „ANWILKACH na start” wzięło udział 312  młodych lekkoatletów.

anwilteam-bierze-wszystko-03