fbpx
Medal 21. Poznań Maratonu

21. Poznań Maraton już za 30 dni!

21. Poznań Maraton startuje dokładnie za 30 dni. Biegacze wystartują z ulicy Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, a swoje zmagania zakończą na placu Świętego Marka na terenie MTP. Na mecie będą na nich czekały medale, które podczas tegorocznej edycji biegu upamiętniają 80 rocznicę Akcji Bollwerk.

– Rewers tegorocznego medalu poświęcamy bohaterom największej akcji dywersyjno-sabotażowej w Poznaniu. Biegacze na 30 kilometrze trasy maratonu będą również mijali pomnik Akcji Bollwerk. Oddajemy w ten sposób hołd ludziom, którzy w czasie wojny oddali życie za ojczyznę – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 21 Poznań Maratonu.

Do biegania organizatorzy tradycyjnie zapraszają także dzieci do dwunastego roku życia. Ruszyły właśnie zapisy na PHO3NIX Kids Maraton – imprezę, która odbędzie się w przeddzień „dorosłego” maratonu. Miejscem zmagań będą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Najmłodsze dzieci razem z rodzicami pokonają dystans 100. Najstarsi będą mieli do samodzielnego przebiegnięcia 800 m. Sponsorem tytularnym biegów dla dzieci jest Fundacja PHO3NIX.

Zapisy on-line na biegi dziecięce są możliwe do 13 października (formularz internetowy), a 14 i 15 października w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich (hala nr 3) najpóźniej do 45 minut przed startem biegu w danej kategorii wiekowej. Komplet informacji na temat PHO3NIX Kids Maraton można znaleźć na stronie https://marathon.poznan.pl/zapisz-dziecko-na-pho3nix-kids-maraton/

Przypominamy, że trwają zapisy do Maratonu, od dziś 16 września opłata startowa wynosi 190 zł.

Obecnie na liście startowe 21. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza jest 3279 zawodników. Maksymalny limit zgłoszeń wynosi 5 tysięcy.

Zapisy oraz więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

Medal 21. Poznań Maratonu
Medal 21. Poznań Maratonu
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Jak zabić radość z biegania

Więźniowie życiówek. Jak zabić radość z biegania

Następne
Salomon: Tomorrow Is Yours

„TOMORROW IS YOURS”. Marka outdoorowa Salomon w nowej, świeżej odsłonie

Powiązane artykuły

3 bieg szlak trafi 01 06
Czytaj dalej

3. Bieg Szlak Trafi

Zapraszamy na trzecią edycję Bieg Szlak Trafi, która odbędzie się 1.08.2015 roku na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Jest to niezwykła impreza , na którą zapraszamy miłośników biegania...

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM