Wielki bieg w małym mieście – relacja z „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Bieg AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie po raz kolejny okazał się niezwykłym wydarzeniem. Organizowana od 6 lat impreza sportowa przyciągnęła rekordową ilość uczestników i kibiców. W biegu liczny udział wzięły nawet najmłodsze dzieci (które pokonywały trudny dla nich dystans na rowerkach biegowych, rolkach czy hulajnogach).

Tegorocznym zwycięzcą biegu został Kenijczyk Gilbert Kipkosgei, który pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 30 minut 17 sekund. Najszybszą kobietą była zawodniczka ukraińska Olga Kotovska, z czasem 00:33:23. W biegu rodzinnym zwyciężył siedemnastolatek Mateusz Kondej, który dwa kilometry pokonał w niespełna 5 minut (00:04:53), a najszybszą Panną Młodą okazała się Joanna Schab z Warszawy (przebiegła 10 km w czasie 39 minut i 17 sekund). W tym roku w biegu wzięli udział także aktorzy scen warszawskich – Marta Król (wraz z córką) oraz Przemysław Cypryański.

Bieg w Garwolinie to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale również sposób na symboliczne wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy. Szósta edycja biegu jest kontynuacją wielkiej kampanii o godność – Avon kontra Przemoc. Celem inicjatywy jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec każdej formy przemocy. Inicjatywa pokazuje, że walka z tym zjawiskiem jest konieczna, a wszelkie zachowanie, które poniża, narusza godność i powoduje cierpienie nie może być społecznym tabu.

Organizatorzy zapraszają za rok, aby po raz kolejny pobiec atestowaną, równą, choć pagórkowatą trasą przez upojone świąteczną atmosferą miasto w trzeci weekend czerwca 2016 roku. Nie mogą obiecać ani słońca, ani deszczu, ale to nic, gdyż po biegu znów będziecie mogli skorzystać z garwolińskiego basenu, znów spróbujecie grochówki z wojskowej kuchni, a na piersiach, na technicznej koszulce znów zawiśnie Wam podobnej urody medal. I na pewno nie zabraknie gorącego dopingu mieszkańców.

Więcej informacji na temat kampanii przeciw przemocy można przeczytać na stronie http://wielkakampaniaogodnosc.pl

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Relacja z biegu jest także dostępna na stronach: http://bieg.truchtacz.pl/

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę