Burmistrz Dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca wraz z Zarządem zapraszają na VII BIAŁOŁĘCKI BIEG WOLNOŚCI, który odbędzie się już 12 grudnia na warszawskiej Białołęce.

Białołęcki Bieg Wolności to wydarzenie ze szczególnym klimatem, nawiązującym do pamiętnych dni wprowadzenia stanu wojennego. Na unikalną oprawę biegu składa się honorowy start spod murów Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka, palące się koksowniki i gorąca zupa serwowana z autentycznej kuchni polowej. Muzycznie w lata 80-te przeniesie uczestników koncert zespołu TAM.

Nietypowy jest także dystans. Na biegaczy czeka symboliczna w swojej długości, 13-sto kilometrowa trasa, poprowadzona leśnymi ścieżkami w 3 pętlach o długości ok 4,3 km. Uwaga dla stałych bywalców – w tym roku nie będzie ścigania na szosie, za to w zamian zapraszamy na formułę trail. Limit czasu do pokonania całości dystansu to 120 minut, a do zdobycia pamiątkowego medalu wystarczy pokonać jedną pętlę. 

polmaraton_praski

W skrócie:

💎  Wydarzenie rozpocznie uroczyste złożenie wieńców pod tablicą pamiątkową upamiętniającą ofiary stanu wojennego. Organizator: Stowarzyszenie Wolnego Słowa.

💎  start honorowy biegu: ok 12:00 przy Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka, ul. Ciupagi 1A,

💎  start ostry: godz. 12:13, nieopodal pętli autobusowej ZTM Białołęka Dworska przy ul. Cieślewskich w Warszawie.

💎  Pakiet startowy: imienny numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, ocieplany komin z logo wydarzenia, pamiątkowy medal na mecie (min. 1 okrążenie 4,3 km), grochówka z kuchni polowej (również w wersji vegan) oraz gorąca herbata. 

💎 Klasyfikacja: OPEN K/M, wiekowe co 10 lat, kategorie dodatkowe: Mieszkaniec Białołęki; Pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Kuratorzy.  

💎Nagrody: pamiątkowe puchary i upominki, wszystkie kategorie I-III, K/M, wiekowe nie dublują się z OPEN.

💎Rejestracja: zapisy on-line do 8 grudnia 2021 r,  opłata startowa – 40 zł.

Regulamin i zapisy: https://b4sportonline.pl/bialolecki_bieg_wolnosci/

W imieniu Organizatora, Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Organizator: Dzielnica Białołęka

Realizator biegu: Fundacja Run Vegan

Partnerzy: Służba Więzienna, Stowarzyszenie Wolnego Słowa, Białołęka jest Kobietą, Partner, Kurator Rada Sądowa.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>