Binkowski Run, bieg na orientację orgaznizowany po raz pierwszy w Kielcach, okazał się ogromnym sukcesem. W zawodach udział wzięło ponad 80 osób. Puchary zwycięzcom wręczyli piłkarze Vive Tauronu Kielce, których oficjalna prezentacja miała miejsce tego samego dnia na terenie hotelu.

relacja-z-binkowski-run-pierwszego-w-kielcach-biegu-na-orientacje-02

Bieg, realizowany na trzech dystansach – 2, 4 i 6 km, odbywał się w Parku Baranowskim. Zawodnicy na starcie otrzymali mapę okolicy z zaznaczonymi punktami ukrytymi w terenie oraz elektroniczny chip, za pomocą którego potwierdzali przybycie do kolejnego punktu kontrolnego. Oprócz szybkości liczyła się tutaj umiejętność dobrej orientacji w terenie i czytania mapy. Istotna była również prawidłowa kolejność zaliczania punktów z mapy. Na mecie na wszystkich zawodników czekał medal za ukończenie biegu i pamiątkowe zdjęcie.

relacja-z-binkowski-run-pierwszego-w-kielcach-biegu-na-orientacje-01

W rywalizacji udział wzięło 29 kobiet i 51 mężczyzn. W śród nich znaleźli się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy, a także rodziny z dziećmi, które chciały aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. Biegowi towarzyszył piknik rodzinny, którego główną atrakcją były gry i zabawy, prowadzone przez piłkarzy Vive i zawodniczki Korony Handball. Najmłodsi mogli również wziąć udział w mini biegu wokół hotelu, grze miejskiej, a także meczu z zawodowymi szczypiornistami.

relacja-z-binkowski-run-pierwszego-w-kielcach-biegu-na-orientacje-04

Najważniejszym dla fanów szczypiorniaka punktem imprezy była oficjalna prezentacja zawodników Vive Tauronu Kielce oraz Korony Handball, połączona z rozdaniem nagród dla biegaczy. Najlepsi piłkarze ręczni wręczyli puchary zwycięzcom pierwszego biegu Binkowski Run.

relacja-z-binkowski-run-pierwszego-w-kielcach-biegu-na-orientacje-03

Kompletna tabela wyników znajduje się na stronie Binkowski Run – oficjalne wyniki.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>