fbpx
relacja z binkowski run pierwszego w kielcach biegu na orientacje 05

Relacja z Binkowski Run – pierwszego w Kielcach biegu na orientację

Binkowski Run, bieg na orientację orgaznizowany po raz pierwszy w Kielcach, okazał się ogromnym sukcesem. W zawodach udział wzięło ponad 80 osób. Puchary zwycięzcom wręczyli piłkarze Vive Tauronu Kielce, których oficjalna prezentacja miała miejsce tego samego dnia na terenie hotelu.

Binkowski Run, bieg na orientację orgaznizowany po raz pierwszy w Kielcach, okazał się ogromnym sukcesem. W zawodach udział wzięło ponad 80 osób. Puchary zwycięzcom wręczyli piłkarze Vive Tauronu Kielce, których oficjalna prezentacja miała miejsce tego samego dnia na terenie hotelu.

relacja-z-binkowski-run-pierwszego-w-kielcach-biegu-na-orientacje-02

Bieg, realizowany na trzech dystansach – 2, 4 i 6 km, odbywał się w Parku Baranowskim. Zawodnicy na starcie otrzymali mapę okolicy z zaznaczonymi punktami ukrytymi w terenie oraz elektroniczny chip, za pomocą którego potwierdzali przybycie do kolejnego punktu kontrolnego. Oprócz szybkości liczyła się tutaj umiejętność dobrej orientacji w terenie i czytania mapy. Istotna była również prawidłowa kolejność zaliczania punktów z mapy. Na mecie na wszystkich zawodników czekał medal za ukończenie biegu i pamiątkowe zdjęcie.

relacja-z-binkowski-run-pierwszego-w-kielcach-biegu-na-orientacje-01

W rywalizacji udział wzięło 29 kobiet i 51 mężczyzn. W śród nich znaleźli się zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy, a także rodziny z dziećmi, które chciały aktywnie spędzić niedzielne popołudnie. Biegowi towarzyszył piknik rodzinny, którego główną atrakcją były gry i zabawy, prowadzone przez piłkarzy Vive i zawodniczki Korony Handball. Najmłodsi mogli również wziąć udział w mini biegu wokół hotelu, grze miejskiej, a także meczu z zawodowymi szczypiornistami.

relacja-z-binkowski-run-pierwszego-w-kielcach-biegu-na-orientacje-04

Najważniejszym dla fanów szczypiorniaka punktem imprezy była oficjalna prezentacja zawodników Vive Tauronu Kielce oraz Korony Handball, połączona z rozdaniem nagród dla biegaczy. Najlepsi piłkarze ręczni wręczyli puchary zwycięzcom pierwszego biegu Binkowski Run.

relacja-z-binkowski-run-pierwszego-w-kielcach-biegu-na-orientacje-03

Kompletna tabela wyników znajduje się na stronie Binkowski Run – oficjalne wyniki.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
jesien na start biegowe nowosci od compressport 01

Jesień na start - biegowe nowości od Compressport

Następne
biegasz subskrybujesz czytasz 20 ksiazek o bieganiu do wziecia 01

Biegasz - subskrybujesz – czytasz. 20 książek o bieganiu do wzięcia!

Powiązane artykuły

xviii polmaraton dookola jeziora zywieckiego za nami 01
Czytaj dalej

XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego za nami

Podczas XVIII Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” na starcie stawiło się 1737 biegaczy. Wśród nich byli zawodnicy z Polski, Kenii, Węgier, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Austrii, Francji czy nawet Hiszpanii.
ii bieg po moczke i makowki
Czytaj dalej

II Bieg po moczkę i makówki

21 grudnia odbył się już „II Bieg po moczkę i makówki”. Jak pokazała frekwencja staje się on bardzo szybko obowiązkowym biegiem na koniec sezonu.