fbpx
juz po raz 7 wystartowal bieg avon kontra przemoc 01

Już po raz 7. wystartował bieg AVON Kontra Przemoc

W niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 12.00, wystartowała kolejna, 7. już edycja biegu AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie. Biegacze, wraz z najbliższymi, po raz kolejny wspólnie wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy w rodzinie. Inicjatywa, będąca częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej, ma na celu podniesienie świadomości w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.

W niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 12.00, wystartowała kolejna, 7. już edycja biegu AVON Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie. Biegacze, wraz z najbliższymi, po raz kolejny wspólnie wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy w rodzinie. Inicjatywa, będąca częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej, ma na celu podniesienie świadomości w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.

Impreza w Garwolinie już od 7 lat cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców oraz mieszkańców miasta. Każdego roku na linii startu staje około 800 biegaczy – w biegu na 10 km oraz w biegu rodzinnym na 2 km – wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec przemocy w rodzinie, ciągle poważnemu problemowi społecznemu w Polsce.

Tegoroczni zwycięzcy

W tegorocznej edycji biegu AVON Kontra Przemoc, 10 kilometrową trasę najszybciej pokonał Sergii Okseniuk z Ukrainy, który dobiegł do mety w czasie 30:49. Zaraz za nim, na 2 pozycji, z czasem 31:22, metę przekroczył Abderrahim Elasri z Maroka. 3 miejsce na podium wywalczył Robert Głowala z Garwolina uzyskując czas 31:59.

juz-po-raz-7-wystartowal-bieg-avon-kontra-przemoc-05

Wśród kobiet w biegu na 10 km najlepsza okazała się reprezentanta Mołdawii – Lilia Fiskovicz, która uzyskała czas netto 35:13. Druga na mecie zameldowała się Katerina Karmanenko z Ukrainy z czasem 35:42. Na trzeciej pozycji do mety dobiegła także reprezentantka Mołdawii Olesia Smovgenko uzyskując czas 37:43.

juz-po-raz-7-wystartowal-bieg-avon-kontra-przemoc-02

W biegu rodzinnym na 2 km najlepszy był Bartosz Przybysz z Garwolina, który dobiegł do mety w czasie 4:59. Tuż za nim, wbiegł na metę Arkadiusz Barcikowski, również Garwolinianin, z czasem 5:08. Na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Kajda, który uzyskał czas 5:13.

Wśród kobiet w biegu na 2 km bezkonkurencyjna okazała się mieszkanka Garwolina Katarzyna Szczegot, która wbiegła na matę z czasem 5:57. Drugie miejsce na podium wywalczyła Natalia Przybysz uzyskując czas 6:14. Trzecie miejsce zajęła Agata Szaniawska z czasem 6:14.

juz-po-raz-7-wystartowal-bieg-avon-kontra-przemoc-03

Podczas biegu AVON Kontra Przemoc swoje pierwsze 2 km w biegu pokonała Kalina Szczawińska, która wystartowała razem z mamą – Kamilą Szczawińską.

Nasza misja

Doświadczanie przemocy w rodzinie jest problemem złożonym, dlatego w walce z nim szczególnie ważna jest profilaktyka poprzez realizację różnych programów edukacyjnych i kampanii informacyjnych. Jedną z nich jest prowadzona w Polsce od 2008 roku kampania „AVON Kontra Przemoc”, której częścią jest bieg w Garwolinie.

juz-po-raz-7-wystartowal-bieg-avon-kontra-przemoc-04

Jak co roku, zysk ze sprzedaży produktów AVON z symbolem niebieskiej wstążki, wchodzących w skład pakietów startowych, zostanie przeznaczony na rzecz kampanii „AVON Kontra Przemoc”, która została zainaugurowana w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych i jest obecnie prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, a w Polsce od 2008 roku. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu oraz edukują w zakresie rozpoznania symptomów i możliwości niesienia pomocy osobom doświadczającym przemocy.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
biegac z pasja i tworzyc dla pasji o marce ktora dostrzegla biegaczy z milosci do polski 04

Biegać z pasją i tworzyć dla pasji. O marce, która dostrzegła biegaczy – z miłości do Polski

Następne
gotuj sie do biegu z marcinem swiercem dania regenerujace po zawodach i treningach 02

Dania regenerujące po zawodach i treningach - "Gotuj się do biegu" z Marcinem Świercem!

Powiązane artykuły

1mila w warszawie wielkie swieto biegania po biezni za nami 01
Czytaj dalej

1MILA w Warszawie. Wielkie święto biegania po bieżni za nami!

W niedzielę 9 czerwca na stadionie warszawskiej AWF odbyła się 1MILA, Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na Milę. W ramach imprezy rozegrane zostały również Kinder+Sport Biegi Dzieci oraz Sztafety 4x400m. Na starcie powiło się prawie 1500 fanów biegania po bieżni, w tym prawie 600 dzieci, gwiazdy sportu i mediów.
chojnik karkonoski festiwal biegowy czasem slonce czasem deszcz 04
Czytaj dalej

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy – czasem słońce, czasem deszcz

W miniony weekend w Sobieszowie odbył się Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy. Na czterech zróżnicowanych dystansach rywalizowało 673 uczestników z Polski i z zagranicy. Mieli do przebiegnięcia Ultra Chojnik (102 km), Chojnik Maraton (46km), Półmaraton z górką (28 km) oraz Chojnik Vertical (2,5 km). Podium prawie wszystkich konkurencji zdominowali Litwini, którzy w ślad za Gediminasem Griniusem upodobali sobie karkonoski festiwal.