fbpx
harrachov 01

Dominika Wiśniewska-Ulfik na podium Red Bull Harrachov 400!

O tym, że niektórzy lubią mieć ciągle pod górkę, przekonują takie zawody sportowe jak Red Bull Harrahov 400. Kilkaset morderczych metrów, nachylenie 37° i ona – Dominika Wiśniewska-Ulfik na podium!

O tym, że niektórzy lubią mieć ciągle pod górkę, przekonują takie zawody sportowe jak Red Bull Harrahov 400. Kilkaset morderczych metrów, nachylenie 37° i ona – Dominika Wiśniewska-Ulfik na podium!

Mówi się, że to najtrudniejsze 400m na świecie. W dniach 11-12 sierpnia 2017 roku w czeskim Harrachovie odbył się Red Bull 400, czyli wyścig na skocznię narciarską K120. Biegacze – odwrotnie niż robią to skoczkowie narciarscy – ruszają z zeskoku, potem sprintem na bulę i na samą górę skoczni, gdzie największe nachylenie wynosi 37°.  

Red Bull 400 organizowany jest nie tylko w Czechach. Na liście imprez z tego cyklu jest również Słowenia (Planica), Finlandia (Kuopio) i Austria (Tauplitz / Bad Mitterndorf). Poza Europą w tym roku można będzie wyrwać się na Red Bull 400 także do Kanady, USA i Kazachstanu. Harrachov uważany jest jednak za najtrudniejszy bieg. Żadna inna trasa Red Bull 400 nie ma większego nachylenia!

W tym roku najszybsi okazali się Czesi. Tomas Celko pokonał trasę w rekordowym czasie 3:58.9, a pierwsza w klasyfikacji kobiet Adela Stranska zameldowała się na górze w 4:48.2. O świetnym występie może mówić reprezentantka Polski Dominika Wiśniewska-Ulfik, która uplasowała się na trzecim stopniu podium z czasem 5:33.3.

harrachov-02

Dominika Wiśniewska-Ulfik to jedna z najlepszych górskich biegaczek, zwyciężczyni Montrail Ligi Biegów Górskich i brązowa medalistka Mistrzostw Świata w bieganiu po schodach.  Jest to kobieta, która 51 pięter i 1304 stopnie wieżowca The Torch w Katarze pokonuje w 8 minut i 58 sekund. Jednak bieganie to tylko jeden z jej talentów. Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i jej priorytetem pozostaje działalność zawodowa. A dokładnie neonatologia – dziedzina zajmująca się schorzeniami, wadami wrodzonymi oraz prawidłowym rozwojem dzieci w okresie noworodkowym. Ekstremalny wysiłek fizyczny traktuje jako relaks i formę odpoczynku od codziennych zajęć.

Historia pokazuje, że Polacy bardzo dobrze sprawdzają się w bieganiu po schodach. Pierwszym Mistrzem Świata Towerrunning został właśnie Polak, Piotr Łobodziński, który już dwa razy sięgał po puchar świata i raz po mistrzostwo Europy! Warto też dodać, że bieg po schodach świetnie wpływa na zdrowie i jest doskonałym uzupełnieniem treningu biegacza!
 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
afrykanskie upaly na trasie maratonu wigry 03

Afrykańskie upały na trasie Maratonu Wigry

Następne
juz tylko 12 dni zostalo do ii skierniewickiego biegu im edmunda jaworskiego 03

Już tylko 11 dni zostało do II Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM