fbpx
amberexpo polmaraton gdansk 2017 z rekordem frekwencji 04

AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2017 z rekordem frekwencji!

Ogromny frekwencyjny i organizacyjny sukces towarzyszył tegorocznej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Na liście startowej największej imprezy biegowej w Gdańsku widniało ponad 6 tysięcy nazwisk, co spowodowało, że było to prawdziwe sportowe święto, podczas którego można było śledzić zawodników na głównych ulicach Gdańska.

Ogromny frekwencyjny i organizacyjny sukces towarzyszył tegorocznej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Na liście startowej największej imprezy biegowej w Gdańsku widniało ponad 6 tysięcy nazwisk, co spowodowało, że było to prawdziwe sportowe święto, podczas którego można było śledzić zawodników na głównych ulicach Gdańska.

Zawodnicy wystartowali na dwóch dystansach: półmaratonu oraz 5 km. Na dłuższym dystansie triumfowali reprezentanci Ukrainy. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Mykola Yohumchuk z Łucka (MK Luchesk-LKB Rudnik, Ukraina), który prowadził od samego początku i pokonał dystans 21,1 km w czasie 01:06:11. Drugi na podium był Dmytro Didovodiuk (01:07:37, MK Luchesk-LKB Rudnik). Trzeci na tym dystansie był najlepszy z Polaków Łukasz Oskierko (Adidas Runners Warsaw), który przekroczył linię mety z wynikiem 01:08:28.

amberexpo-polmaraton-gdansk-2017-z-rekordem-frekwencji-02

Wśród kobiet również triumfowała reprezentantka Ukrainy – Oksana Raita (01:16:37, K Luchesk-LKB Rudnik). Drugie miejsce na podium przypadło Ewelinie Paprockiej (01:17:21, GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska). Trzecia wśród pań była Dominika Nowakowska (01:17:57, LKB Braci Pietk Lębork).

amberexpo-polmaraton-gdansk-2017-z-rekordem-frekwencji-03

Rywalizację wśród mężczyzn na dystansie pięciu kilometrów wygrał Mateusz Niemczyk (15:12, KKB Starogard Gdański). Drugi był Michał Czapiński (15:22, Europell – Hotel Cztery Brzozy).Trzeci na metę wbiegł Zbigniew Jost (15:35). Najlepszą z kobiet była Mariol Siudzińska (18:13). Drugie miejsce zajęła Natalia Kahs z czasem 18:21, a trzecie Aleksandra Baranowska-Trzasko (18:33).

Jesteśmy ogromnie zadowoleni z przebiegu tegorocznej edycji AmbeExpo Półmaraton Gdańsk. Wprowadziliśmy kolejne klasyfikacje, jak Bieg z wózkiem dziecięcym i Firmowa Piątka, które cieszyły się dużym powodzeniem. Rzesze zawodników na starcie i tłumy dopingujących ich kibiców najlepiej świadczą o tym, że nasz bieg doskonale się rozwija. Pan Andrzej Kasprzak – prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich, które goszczą nasz bieg, zapowiedział już przyszłoroczną, jubileuszową imprezę. Chcielibyśmy już teraz zaprosić wszystkich amatorów biegania na piąty AmberExpo Półmaraton Gdańsk! – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

amberexpo-polmaraton-gdansk-2017-z-rekordem-frekwencji-01

Biegacze mijali na trasie symbole i najpopularniejsze miejsca na mapie Gdańska, między innymi: zielone żurawie Kone, budynek Europejskiego Centrum Solidarności, Pomnik Trzech Krzyży czy Zieleniak. Meta zlokalizowana była w hali AmberExpo siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

W sobotę (4 listopada) po raz pierwszy w AmberExpo Półmaraton Gdańsk rywalizowały dzieci w ramach zawodów biegowych Amber Kids, na dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Dla wszystkich, którzy odwiedzili AmberExpo w miniony weekend czekały doskonałe atrakcje przygotowane przez partnerów i sponsorów biegu, między innymi strefa EXPO i specjalnie przygotowana strefa KIDS z różnorodnymi atrakcjami dla najmłodszych.

Organizatorzy AmberExpo Półmaraton Gdańsk zapraszają na przyszłoroczną edycję biegu, która odbędzie się w dniach 27-28 października 2018 roku i podczas której będą przewidziane dodatkowe atrakcje, zarówno dla biegaczy jak i dla kibiców. Więcej szczegółów będzie dostępnych już wkrótce na oficjalnej stronie zawodów.                                                                                                                             

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
fotolia 102219873 subscription monthly mp

Mrożonki w diecie biegacza – dlaczego warto po nie sięgać w okresie jesienno–zimowym?

Następne
wojskowe ms 01

Sukcesy polskiej reprezentacji na Wojskowych Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych

Powiązane artykuły

legnica polmaraton xxix bieg lwa legnickiego juz za nami 03
Czytaj dalej

Legnica Półmaraton – XXIX Bieg Lwa Legnickiego już za nami

Legnica Półamaraton - to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz legnickich imprez sportowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsce, w którym odbywa się on od wielu, wielu lat - wcześniej pod nazwą Bieg Lwa Legnickiego.
gorce ultra trail 84 oczami run into the wild 03
Czytaj dalej

Gorce Ultra Trail 84 – relacja oczami Run Into The Wild

Chyba szykowałem się na GorceUltra Trail z myślą o najważniejszym starcie w tym roku, tak podświadomie. Chciałem coś sobie udowodnić po Rzeźniku, gdzie polecieliśmy lekko poniżej oczekiwań, a na koniec pogoda popsuła zabawę. Muszę przyznać, że jadąc na Gorce myślałem, ba, marzyłem o pierwszej dziesiątce i złamaniu 11 godzin.
ocra poland debiut organizacyjny w swiecie biegow z przeszkodami 01
Czytaj dalej

OCRA Poland – debiut organizacyjny w świecie biegów z przeszkodami

Pierwsze koty za płoty - takimi słowami ekipa stowarzyszenia OCRA Poland skomentowała swój debiut organizacyjny w świecie biegów z przeszkodami. Mowa o Finale OCR LEAGUE Poland, który miał miejsce w ubiegłą sobotę, 13 maja, w industrialnym i klimatycznym Centrum Sportu Parkowa - Stadion Korona Kraków. Impreza raczej kameralna, ale zaskoczyła oryginalnością samej formuły zawodów.