5. Bieg dookoła ZOO – relacja

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Są na świecie imprezy, na które zwykły śmiertelnik nie jest w stanie wejść. Ślub następcy tronu w Anglii, urodziny księcia Monako, rozdanie nagród filmowych, itd. Są też takie biegi, w których nie każdy może wystartować. I są takie, w których każdy może wziąć udział, ale nie jest to łatwe, ponieważ wszystkie pakiety startowe znikają bardzo szybko. W Polsce też są takie imprezy, a jedną z nich jest warszawski „Bieg dookoła ZOO”.

W tym roku, prawie tysiąc pakietów rozeszło się w rekordowe 12 minut!

„Bieg dookoła ZOO” to jedna z imprez organizowanych przez agencję marketingu sportowego Sport Evolution, która specjalizuje się w takich nietypowych przedsięwzięciach biegowych. „Staramy się organizować imprezy, które wyróżniają się na tle innych. Takich, które mają w sobie coś niepowtarzalnego.” – powiedział Dariusz Pawelec, wieprezes Sport Evolution podczas konferencji prasowej przed biegiem. I nie da się tego nie dostrzec. Oprócz warszawskiego ogrodu zoologicznego, agencja zaprasza biegaczy do wieżowca Rondo 1 na „Bieg na szczyt”, czyli wyścig po schodach aż na 37. piętro, do centrum Warszawy na bieg „Policz się z cukrzycą” w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale także do Łodzi na Łódź Maraton, czy do Suszu na rywalizację triathlonistów.

„Bieg dookoła ZOO” cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim dlatego, że część trasy przebiega przez warszawski ogród zoologiczny i już sama sceneria nastraja pozytywnie. To również dlatego, że po biegu głównym, do rywalizacji przystępują najmłodsi uczestnicy, co czyni całą imprezę rodzinną. Poza tym, świadomość, że wspiera się w ten sposób zwierzęta, dodaje imprezie splendoru. W tym roku część wpisowego zostanie przeznaczona na rozbudowę pomieszczeń dla rodziny nosorożców. „25 grudnia ubieglego roku, o godzinie 20.00 na świat przyszedł nosorożec pancerny i jest to pierwszy urodzony w Polsce nosorożec. Byś, bo tak ma na imię, jest bardzo żywotnym młodzieńcem. Z kolei jego tata, największy żyjący w Europie nosorożec, ma już kłopot, by obrócić się w swoim pomieszczeniu. Dlatego musimy rozbudować te pomieszczenia.” – powiedziała Pani Ewa Zbonikowska, zastępca dyrektora warszawskiego ZOO. W tym roku na biegu zyskają również słonie. Główny sponsor biegu, firma Caparol przekazała 150 kg farby na odmalowanie słoniarium. Wystarczy spojrzeć na logo firmy Caparol, producenta bezpiecznych farb i wszystko jest już jasne. Dowiedziałem się, że nowe lokum Bysia i jego rodziców też będzie odmalowane dzięki farbom sponsora.

Niech nikogo nie zmyli przyjazna atmosfera na starcie oraz w trakcie biegu, konkurs na najlepsze przebranie i zapewnienia o tym, że tu liczy się przede wszystkim doskonała zabawa. Są tacy, którzy jednak ścigają się. W tym roku największą gwiazdą biegu i jak okazało się na mecie zwyciężczynią w kategorii kobiet była Agnieszka Jerzyk. Najlepsza polska triathlonistka, olimpijka z Londynu, pokonała między innymi Annę Jakubczak Pawelec i Ewelinę Pisarek. Agnieszka, która już w maju zaczyna ostatni etap przygotowań do zbliżającego się sezonu triathlonowego, powoli zaczyna wyrastać na jedną z najlepszych polskich biegaczek. Jej jeszcze ciepła życiówka z biegu Orlenu na 10 km to przecież 33:13, i jest to trzeci najlepszy wynik wśród Polek w 2013 roku. Szybciej od Agnieszki biegła tylko Karolina Jarzyńska, która w lutym i w marcu w Stanach Zjednoczonych dwukrotnie zeszła poniżej 33 minut.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Prawie tysiąc biegaczy i biegaczek, kilkaset dzieci, mnóstwo kibiców, kilkudziesięcioro wolontariuszy, a wszystko we wspaniałej scenerii Parku Praskiego im. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego i Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Jestem przekonany, że kolejna edycja biegu będzie takim samym sukcesem, że pakiety rozejdą się jeszcze szybciej, a sponsorzy będą podbijać stawkę, by to właśnie oni mogli wesprzeć mieszkańców ZOO.

Wyniki: OPEN

  1. WICHOWSKI Jacek (WIŚNIEWSKI BIEGA) 33:16
  2. OLSZEWSKI Bartosz (WARSZAWIAKY) 33:46
  3. WAŚIEWICZ Krzysztof (PIASECZNO KONDYCJA) 34:24

Wyniki: Kobiety

  1. JERZYK Agnieszka (CAPAROL) 36:08
  2. JAKUBCZAK-PAWELEC (AGROS ZAMOŚĆ) 38:26
  3. PISAREK Ewelina (NAVIGATORIA)

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę