fbpx
16. Półmaraton Warszawski pobiegnie już 27 marca!

Poznaliśmy trasę 16. Półmaratonu Warszawskiego! Już 7000 biegaczy na liście startowej

Do startu największego półmaratonu w kraju zostały niespełna dwa miesiące – w tym roku „Wiosna startuje w Warszawie” już 27 marca! Tysiące biegaczy ponownie pobiegnie malowniczą trasą przez serce stolicy, w jednej z największych imprez biegowych w tej części Europy. Do tej pory na 16. Półmaraton Warszawski zapisało się już blisko 7000 osób! Nie zwlekajcie z zapisami i skorzystajcie z niższej opłaty startowej do 15 lutego. 

Przez pandemię koronawirusa, ubiegłoroczna edycja biegu została przeniesiona na wrzesień, zaś w tym roku, bieg ma wrócić do swojego pierwotnego, marcowego terminu. Tegoroczna trasa jest szybka, atrakcyjna wizualnie, pozwala na komfortową oraz bezpieczną organizację stref startu i mety dla kilkunastu tysięcy uczestników i ich kibiców. Co istotne, jej przebieg sprzyja biciu rekordów życiowych!

– Start półmaratonu zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko 1/3 trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann – mówi Magda Skrocka, dyrektor ds. komunikacji Fundacji „Maraton Warszawski”.

Trasa 16. Półmaratonu Warszawskiego.
Trasa 16. Półmaratonu Warszawskiego.

Organizatorzy biegu zachęcają do wspólnego podjęcia wyzwania już teraz, zapewniają również, że nie pozwolą się zatrzymać jego uczestnikom aż do samej mety. Chodzi o akcję treningową przed startem imprezy. Wystarczy, że po zapisaniu się na bieg, dołączysz do grupy na Facebooku „Trenuję do 16. Półmaratonu Warszawskiego”, zrzeszającej biegaczy, którzy 27 marca staną na linii startu. Dzięki temu poznasz plany treningowe o różnym stopniu zaawansowania oraz uzyskasz dostęp do merytorycznej wiedzy, która na pewno przyda się w dzień zawodów – motywuj siebie, inspiruj innych! Już w tej chwili swój start w biegu zadeklarowało ponad 7 tysięcy osób. Zapisy nadal trwają – nie zwlekajcie z zapisami i skorzystajcie z niższej opłaty startowej do 15 lutego. 

W tym roku wszyscy, którzy jeszcze nie zapisali się na bieg mają ogromną szansę wspomóc akcję charytatywną i skorzystać ze ścieżki #BiegamDobrze, która jest alternatywą do tradycyjnych zapisów na 16. Półmaraton Warszawski. W ramach akcji każdy biegacz będzie mógł wybrać jedną spośród 8 organizacji charytatywnych, na którą będzie zbierał fundusze. Osiągnięcie kwoty minimalnej upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego numeru startowego #BiegamDobrze. 

– Biegacze mają ogromne serca, ta akcja jest tego potwierdzeniem. Już w tym momencie, uczestnicy 16. Półmaratonu zebrali ponad 260 tys., a łącznie przez wszystkie lata blisko 7 mln złotych na cele społeczne. Jestem pewna, że w tym roku znowu uda nam się przekazać wiele dobra powiedziała Magda Skrocka.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, startów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na stronie: www.polmaratonwarszawski.com

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Run Toruń pobiegnie już 15 maja!

11. RUN TORUŃ JUŻ 15 MAJA!

Następne
New Balance Bieg na Piątkę będzie ponownie towarzyszył Półmaratonowi Warszawskiemu.

New Balance Bieg na Piątkę przywita wiosnę w Warszawie! Zapisy ruszyły

Powiązane artykuły

maraton warszawski 01
Czytaj dalej

W ostatnią niedzielę września odbędzie się 39. PZU Maraton Warszawski

W ostatnią niedzielę września odbędzie się 39. PZU Maraton Warszawskim, a wraz z nim zorganizowane będą biegi towarzyszące tak, aby każdy mógł wystartować na odpowiednim dla siebie dystansie. Organizatorzy przygotowali szerokie spectrum sportowych atrakcji. Wśród nich są m.in. bieg na 5 kilometrów, sztafeta i bieg dla dzieci.