Zapraszamy na relację z 6. PKO Białystok Półmaratonu, największej imprezy biegowej we wschodniej Polsce!

To była rekordowa edycja białostockiego półmaratonu pod każdym względem.  Ponad 6000 biegaczy startujących w biegach na różnych dystansach. A do tego dziesiątki tysięcy kibiców wspierających biegaczy na całej trasie 6. PKO Białystok Półmaratonu, Największej Imprezy Biegowej  We Wschodniej Polsce!

W finałowym biegu weekendu startowali biegacze z 20 krajów z całego świata w tym m.in. z Japonii, Tanzanii, Kenii, Bahrajnu czy USA. Trasę ponad 21 km udało się pokonać 3211 biegaczom. Pośród nich najszybszy okazał się Hillary Kiptum Maiyo (KENIA), który trasę 6. PKO Białystok Półmaratonu pokonał w 01:05:02 ustanawiając tym samym nowy rekord trasy Na podium stanęli także Na podium stanęli także: Nelson Kipkogei (Kenia) z czasem 01:06:41 oraz Joseph Mutwanthei, który pokonał trasę półmaratonu z czasem 01:07:09 (Kenia). Pierwszym Polakiem na mecie był  Emil Dobrowolski, który pokonał trasę 6. PKO Białystok Półmaratonu z czasem 01:08:18. Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 01:16:50 zameldowała się Zita Kácser (Węgry). Tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się Anna Gosk pokonując półmaratoński dystans w 01:20:09. Ostatnie miejsce na podium 6. PKO Białystok Półmaratonu wśród kobiet należy do Tetyany Vernygor (Ukraina), która białostocki półmaraton ukończyła w czasie 01:21:58. Wyniki do sprawdzenia TUTAJ.

zapraszamy-na-relacje-z-6-pko-bialystok-polmaratonu-najwiekszej-imprezy-biegowej-we-wschodniej-polsce-03

W ramach Półmaratonu odbyły się także Akademickie mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa służb mundurowych w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu. Zwycięzcami tych kategorii zostali:

  • Akademickie mistrzostwa w Półmaratonie – Pavel Krasko (Białoruś) 01:17:39
  • Otwarte mistrzostwa służb mundurowych w Półmaratonie – Damian Kabat – 01:09:41
  • Otwarte mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu – Dawid Kubiec z Decathlon Strong Team – 01:08:42

Drugi bieg dzisiejszego poranka – bieg towarzyszący City Run 5km wygrał Damian Roszko, który dystans trasy pokonał w czasie 00:14:44. Na podium stanęli także: Kamil Jarzębski z czasem 00:14:50 oraz Florian Pyszek, który pokonał trasę w czasie 00:15:18. Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza okazała się Katarzyna Rutkowska z czasem 00:17:01, która wyprzedziła Izabelę Parczyńską (00:18:00) oraz trzecią Paulę Kopciewską (00:18:03).

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

zapraszamy-na-relacje-z-6-pko-bialystok-polmaratonu-najwiekszej-imprezy-biegowej-we-wschodniej-polsce-01

Wzdłuż całej trasy, podobnie jak przed rokiem biegaczom kibicowało całe miasto – rodziny i przyjaciele biegnących, mieszkańcy miasta i regionu. Kibicowali także uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych oraz pracownicy zakładów pracy, którzy rywalizowali ze sobą w konkursie na najlepszy punkt kibicowania na trasie biegu.

Również na trasie biegu, we współpracy z Festiwalem Up To Date rozlokowane zostały muzyczne punkty, na których muzyka zagrzewała do większego wysiłku, zaś na mecie na biegaczy czekał specjalny poczęstunek z regionalnymi potrawami. To wszystko w pełnym słońca Białymstoku, stolicy Podlasia i w ten weekend – biegowej stolicy wschodniej Polski.