Siódma edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów” za nami

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

16 września 2018 roku odbyła się siódma edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów” i po raz pierwszy biegu ½ Dwóch Mostów (11 km). W w jednym z najstarszych miast w Polsce, Płocku wystartowali sympatycy biegów długodystansowych z kraju i zagranicy (Kenia, Białoruś, Ukraina, Holandia). Mogliśmy oglądać pasjonującą sportową rywalizację, w pięknej aurze końca lata przy akompaniamencie rytmów perkusyjnych, prezentowanych przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Spośród 976 zgłoszonych zawodników (limit 1000 osób), wystartowało ogółem 742 zawodników, z czego zawody ukończyły 732 osoby (577 na dystansie półmaratonu i 155 na dystansie 11 km). Po raz pierwszy zawody nie przebiegły po terenie zapory bocznej zbiornika włocławskiego, przez co trasa biegów była bardziej dynamiczna. Po rozmowach z zawodnikami, którzy ukończyli zawody, okazało się, że zmiana ta była
korzystna. Po raz pierwszy też miejsce STARTU zlokalizowane było na moście – im. Legionów Piłsudskiego – niesamowite wrażenia widokowe – początek najszerszego odcinka rzeki Wisły w Polsce (jezioro włocławskie).

siodma-edycja-polmaratonu-dwoch-mostow-za-nami-01

Podczas 7. Półmaratonu Dwóch Mostów został ustanowiony nowy rekord na dystansie półmaratonu. Ustanowił go zawodnik z Kenii – KIMAIYO Hillary Kiptum Maiyo z czasem 01:05:02. Dotychczasowy rekord, z roku 2017, należał do zawodnika z Polski Tomasza Grycko 01:06:30. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy ukończyli nasze zawody. Najszybszą kobietą na tym dystansie była zawodniczka z Kenii – OIGO Christine Moraa z czasem 01:18:47. Zwycięzcą biegu ½ Dwóch Mostów został również biegacz z Kenii – KIBIRE Moses Kipruto. Osiągnął on czas 00:33:50. Najlepszą z Pań na tym dystansie okazała się biegaczka z Polski – DZIĘGIEL Andżelika z czasem 00:39:30.

siodma-edycja-polmaratonu-dwoch-mostow-za-nami-03

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!


21maj(maj 21)00:0023(maj 23)18:00WyróżnionyGdańsk Maraton 5.5Maraton, sztafeta maratońska i 5km

Na trasie pracę służb medycznych i porządkowych wspomagało 160 wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.|

Do zobaczenia za rok.
 

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?