fbpx
siodma edycja polmaratonu dwoch mostow za nami 02

Siódma edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów” za nami

16 września 2018 roku odbyła się siódma edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów” i po raz pierwszy biegu ½ Dwóch Mostów (11 km). W w jednym z najstarszych miast w Polsce, Płocku wystartowali sympatycy biegów długodystansowych z kraju i zagranicy (Kenia, Białoruś, Ukraina, Holandia).

16 września 2018 roku odbyła się siódma edycja „Półmaratonu Dwóch Mostów” i po raz pierwszy biegu ½ Dwóch Mostów (11 km). W w jednym z najstarszych miast w Polsce, Płocku wystartowali sympatycy biegów długodystansowych z kraju i zagranicy (Kenia, Białoruś, Ukraina, Holandia). Mogliśmy oglądać pasjonującą sportową rywalizację, w pięknej aurze końca lata przy akompaniamencie rytmów perkusyjnych, prezentowanych przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Spośród 976 zgłoszonych zawodników (limit 1000 osób), wystartowało ogółem 742 zawodników, z czego zawody ukończyły 732 osoby (577 na dystansie półmaratonu i 155 na dystansie 11 km). Po raz pierwszy zawody nie przebiegły po terenie zapory bocznej zbiornika włocławskiego, przez co trasa biegów była bardziej dynamiczna. Po rozmowach z zawodnikami, którzy ukończyli zawody, okazało się, że zmiana ta była
korzystna. Po raz pierwszy też miejsce STARTU zlokalizowane było na moście – im. Legionów Piłsudskiego – niesamowite wrażenia widokowe – początek najszerszego odcinka rzeki Wisły w Polsce (jezioro włocławskie).

siodma-edycja-polmaratonu-dwoch-mostow-za-nami-01

Podczas 7. Półmaratonu Dwóch Mostów został ustanowiony nowy rekord na dystansie półmaratonu. Ustanowił go zawodnik z Kenii – KIMAIYO Hillary Kiptum Maiyo z czasem 01:05:02. Dotychczasowy rekord, z roku 2017, należał do zawodnika z Polski Tomasza Grycko 01:06:30. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy ukończyli nasze zawody. Najszybszą kobietą na tym dystansie była zawodniczka z Kenii – OIGO Christine Moraa z czasem 01:18:47. Zwycięzcą biegu ½ Dwóch Mostów został również biegacz z Kenii – KIBIRE Moses Kipruto. Osiągnął on czas 00:33:50. Najlepszą z Pań na tym dystansie okazała się biegaczka z Polski – DZIĘGIEL Andżelika z czasem 00:39:30.

siodma-edycja-polmaratonu-dwoch-mostow-za-nami-03

Na trasie pracę służb medycznych i porządkowych wspomagało 160 wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.|

Do zobaczenia za rok.
 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
sebastian wasicki z redy najszybszy w 56 biegu westerplatte dla niepodleglej 04

Sebastian Wąsicki z Redy najszybszy w 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej

Następne
silikonowe sznurowadla hit czy kit test hickies 08

Silikonowe sznurowadła. Hit, czy kit? - test Hickies

Powiązane artykuły

hollywoodzki finisz biegu europejskiego z pko bankiem polskim 03
Czytaj dalej

Hollywoodzki finisz Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim

To był bardzo wyjątkowy finisz Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim! Łukasz Kujawski i Marek Kowalski przekroczyli linię mety, trzymając się za ręce. Kujawski wyprzedził Kowalskiego o „czubek nosa”. Wśród kobiet najszybsza była Monika Andrzejczak. W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, który odbył się w niedzielę 13 maja, wystartowało 2 797 uczestników.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM