fbpx
drugie przekazanie torby 349 of 886

12. Półmaraton Dwóch Mostów za nami!

Słońce i bezchmurne niebo powitały w niedzielny poranek uczestników 12. Półmaratonu Dwóch Mostów. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez Mariusza Giżyńskiego na placu Starego Rynku biegacze przeszli na linię STARTU ulokowaną na tzw. starym moście, czyli Moście Legionów Piłsudskiego. Punktualnie o 8:30 wyruszyli na trasę, która prowadziła przez płockie ulice i oba mosty. Atmosfera biegu była gorąca, nie tylko z powodu pogody. Jak zwykle biegaczom towarzyszył głośny doping kibiców oraz bębniarzy z Państwowej Szkoły Muzycznej I. i II. stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku.

rozgrzewka na Starym Rynku
rozgrzewka na Starym Rynku

– Upał sprawił, że tegoroczny półmaraton był jeszcze bardziej wymagający niż zwykle. Podbiegi mocniej dawały w kość. Dlatego wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy zmierzyli się z Płockimi Mistrzostwami Świata – komentował Andrzej Nowakowski zaraz po biegu. Prezydent Płocka wystartował na 11 km.

start na moście Legionów Piłsudskiego
start na moście Legionów Piłsudskiego

Półmaratonu Dwóch Mostów to już od kilku lat dwa biegi. Główny rozgrywany jest na dystansie 21 km, towarzyszący – na ok. 11 km. Na oba zapisało się w sumie 707 uczestników – 529 osób chciało pokonać dłuższy dystans, a 178 krótszy. To oznacza, że kolejny rok z rzędu rozeszły się wszystkie pakiety startowe. Ostatecznie półmaraton ukończyło 453 biegaczek i biegaczy, a bieg towarzyszący 159. 

biegacze na Moście Solidarności
biegacze na Moście Solidarności

Obszerną relację foto znajdziecie na profilu Półmaratonu: https://www.facebook.com/PolmaratonDwochMostow

Najszybszy na dystansie półmaratońskim był Roman Adamovich, reprezentujący klub Achilles Leszno. Zameldował się na mecie z czasem 1:07:36. Pierwsza kobieta, Maryna Niemchenko, uzyskała 1:18:04 i w klasyfikacji generalnej zajęła szóste miejsce. Dwa oczka wyżej był najlepszy płocczanin. W tym roku okazał się nim Łukasz Kalaszczyński (1:16:37).

najlepszy płocczanin w półmaratonie Łukasz Kalaszczyński
najlepszy płocczanin w półmaratonie Łukasz Kalaszczyński
SL116795

W biegu towarzyszącym najlepszy czas wybiegał Piotr Kreft z Płocka. 11 km pokonał w 39 minut. Pierwsza wśród pań była Julia Szymkowicz z wynikiem nieco ponad 45 minut.

najlepsi w biegu towarzyszącym
najlepsi w biegu towarzyszącym
zwycięzcy klasyfikacji drużynowej
zwycięzcy klasyfikacji drużynowej

Wszystkie wyniki można sprawdzić na:
https://foxter-sport.pl/12.-polmaraton-dwoch-mostow

– Sukces Półmaratonu Dwóch Mostów jest dziełem wielu osób zaangażowanych całym sercem w jego przygotowanie i przeprowadzenie. To przedstawiciele lokalnego środowiska biegowego, urzędnicy i pracownicy miejskich jednostek. Sami często są pasjonatami biegania i uczestniczą w zawodach w Polsce i na świecie, a zdobyte doświadczenia przenoszą na lokalne podwórko – podkreśla Edyta Mierzejewska, dyrektorka wydziału promocji i sportu w urzędzie miasta. – Bardzo dziękujemy sponsorom, którzy włączyli się w naszą imprezę. Niektórzy są z nami od lat, doceniając poziom półmaratonu – dodaje.

organizatorzy półmaratonu
organizatorzy półmaratonu

Organizatorzy 12. Półmaratonu Dwóch Mostów:
Urząd Miasta Płocka
Miejskie Ośrodek Sportu i rekreacji Sp. z o.o.
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

plansza sponsorska
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
M73kqyK

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski - program pełen atrakcji, pełna gotowość i wielkie sportowe emocje - największa w Polsce impreza biegowa za 10 dni!

Następne
AAA03084

Florian Pyszel wygrywa 61. Bieg Westerplatte

Powiązane artykuły

cropped adam glogowski z dobrym wynikiem wygrywa 57 bieg westerplatte 01
Czytaj dalej

Adam Głogowski z dobrym wynikiem wygrywa 57. Bieg Westerplatte

Blisko 3500 uczestników z 14 krajów stanęło w sobotę 14 września 2019 r. na starcie 57. Biegu Westerplatte. Najszybszy podczas tegorocznej edycji najstarszego biegu ulicznego w Polsce okazał się Adam Głogowski z Lęborka, który triumfował w czasie 30 minut i 45 sekund. Wśród Pań pierwsza metę przekroczyła Aleksandra Baranowska-Trzasko.
21. Poznań Maraton
Czytaj dalej

21. Poznań Maraton z dwoma nowymi rekordami!

Spis treści Hide ZwycięzcyMężczyźniKobietyWózki z napędem pośrednim mężczyźniWózki z napędem pośrednim kobietyWózki z napędem bezpośrednim mężczyźniWózki z napędem…

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM