fbpx
PHO3NIX Kids Maraton - nowa odsłona biegów dla dzieci!

PHO3NIX Kids Maraton – nowa odsłona biegów dla dzieci!

PHO3NIX Kids Maraton – pod takim szyldem w przeddzień 21. Poznań Maratonu spotkamy się na Placu Św. Marka z najmłodszymi biegaczami. Razem z nowym sponsorem tytularnym biegów dla dzieci – Fundacją PHO3NIX zapraszamy na fantastyczne biegowe święto.

– Cieszę się że wspólnie z Poznań Maratonem będziemy mogli realizować szlachetną misję popularyzowania sportu wśród dzieci. Jesteśmy głęboko przekonani że sport jest integralnym elementem rozwoju młodego człowieka. Aktywność sportowa może być remedium na wiele problemów współczesnej młodzieży. W Maratonie znajdujemy partnera, który nie tylko podziela nasze przekonania o rozwijającej funkcji sportu, ale gotowy jest by wspólnie służyć kolejnemu pokoleniu, chcącemu rozwijać swe sportowe pasje – mówi Wojciech Kruczyński.

PHO3NIX Kids Maraton to biegowa impreza dla dzieci w wieku do 12 lat. Młodzi zawodnicy, kończąc swoje zmagania, będą mieli okazję przebiec przez metę przygotowaną dla uczestników niedzielnego maratonu. 

– Każdy z uczestników imprezy ma szansę poczuć się podczas niej jak prawdziwy maratończyk, choć dystanse, które przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych uczestników nie są dłuższe niż 800 metrów. Liczy się jednak zapał do biegania i radość, która płynie z rywalizacji – mówi dyrektor 21. Poznań Maratonu Łukasz Miadziołko.

W tym roku dzieci będą startowały na pięciu dystansach:

  • ok. 100m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2018 i młodsi (bieg razem z rodzicami) 
  • ok. 200m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2016 – 2017 
  • ok. 400m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2014 – 2015 
  • ok. 500m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2013 – 2012 
  • ok. 800m – dziewczynki/chłopcy, roczniki 2011 – 2010 

Regulamin zawodów oraz informacje na temat zapisów pojawią się niebawem na stronie internetowej 21. Poznań Maratonu.

O sponsorze

Fundacja PHO3NIX została założona w 2020 roku przez polskiego biznesmena i filantropa Sebastiana Kulczyka. Organizacja wspiera dzieci na drodze do sportowego sukcesu. Jej wizją jest stworzenie światowego dziedzictwa, w którym sport i aktywność są integralną częścią rozwoju osobistego wszystkich młodych ludzi, budując poczucie celu, dążenia do niego i stwarzania możliwości, które są wzmacniane na przestrzeni pokoleń. 

PHO3NIX Kids Maraton - nowa odsłona biegów dla dzieci!, Fot. Adam Ciereszko
PHO3NIX Kids Maraton – nowa odsłona biegów dla dzieci!, Fot. Adam Ciereszko
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Marcin Lewandowski w czasie zawodów 1MILA.

Nowe wyzwania Marcina Lewandowskiego

Następne
ASICS Gel Kayano 29

ASICS GEL-KAYANO 29, czyli legenda w nowej odsłonie [TEST]

Powiązane artykuły

polmaraton koszalin zarezerwuj sobie czas 22 maja 1016 04
Czytaj dalej

Półmaraton Koszalin – zarezerwuj sobie czas 22 maja 2016

W dniu 22 maja 2016 r w Koszalinie odbędzie się bieg uliczny na dystansie 21,1km (Półmaraton Koszalin) oraz 10km (Bieg Wenedów). Impreza zorganizowana przez Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej wplata się w Dni Koszalina i organizowana jest w ramach obchodów 750-leci miasta.