fbpx
cheruiyot i tola najlepsi we frankfurcie

Cheruiyot i Tola najszybsi we Frankfurcie

36. Mainova Frankfurt Marathon zakończył się zwycięstwem Kenijki Vivian Cheruiyot oraz Etiopczyka Shure Toli. Poza tym Etiopczycy całkowicie zdominowali czołówkę w kategorii kobiet i mężczyzn, zajmując aż pięć miejsc na podium!

36. Mainova Frankfurt Marathon zakończył się zwycięstwem Kenijki Vivian Cheruiyot oraz Etiopczyka Shure Toli. Poza tym Etiopczycy całkowicie zdominowali czołówkę w kategorii kobiet i mężczyzn, zajmując aż pięć miejsc na podium!

Faworytką biegu pań była pięciokrotna medalistka mistrzostw świata oraz posiadaczka czterech medali olimpijskich na 5 000 i 10 000 metrów – Vivian Cheruiyot. Dla 34-letniej biegaczki długodystansowej start we Frankfurcie był drugim w historii na dystansie 42 km i 195 m. W swoim debiucie Cheruiyot zajęła 4. miejsce w maratonie w Londynie. Od ostatniej niedzieli Kenijka może się pochwalić triumfem w Mainova Frankfurt Marathon i nowym rekordem życiowym, który wynosi teraz 2 godziny, 23 minuty i 35 sekund. Za Cheruiyot na metę dobiegły trzy Etiopki. Dopiero piąte miejsce przypadło zawodniczce spoza Afryki.

cheruiyot-wystartuje-we-frankfurcie

Wśród Panów mieliśmy swoich przedstawicieli – Henryka Szosta i Yareda Shegumo. Obaj zmieścili się w czołowej “20”, ale najszybsi byli Etiopczycy, którzy wypełnili całe podium. Najszybszy okazał się zaledwie 21-letni Shure Tola. Zwycięzca we Frankfurcie ustanowił nowy rekord życiowy na poziomie 2:05:50, tym samym poprawiając najlepszy wynik z kwietniowego maratonu w Rzymie (2:07:28). Za Tolą na metę wbiegli: Kelkile Woldaregay (2:06:56 – rekord życiowy) oraz Getu Zegeye (2:07:46). Rekordzista Polski w maratonie – Henryk Szost zajął we Frankfurcie 7. miejsce, a Yared Shegumo – 14. Czasem 2:10:09 Szost uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik wśród Polaków, drugi nasz zawodnik był wolniejszy o 5 minut i 15 sekund (2:15:24). Pomiędzy Polakami na metę dobiegł zeszłoroczny zwycięzca Mainova Frankfurt Marathon – Mark Korir, który w niedzielę był dopiero dziesiąty!

Wyniki 36. Mainova Frankfurt Marathon:

kobiety

  1. Cheruiyot, Vivian Jepkemoi (KEN) – 02:23:35
  2. Arage, Yebrgual Melese (ETH) – 02:24:30
  3. Wondimagegn, Meskerem Assefa (ETH) – 02:24:38
  4. Bekele, Abebech Afework (ETH) – 02:26:45
  5. Hall, Sara (USA)    02:27:21

mężczyźni

  1. Tola, Shura Kitata (ETH) – 02:05:50
  2. Woldaregay, Kelkile Gezahegn (ETH) – 02:06:56
  3. Zegeye, Getu Feleke (ETH) – 02:07:46
  4. Kosgey, Martin Kiprugut (KEN) – 02:09:39
  5. Griffiths, Dewi (GBR) – 02:09:49 …
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
iwona lewandowska 01

Iwona Bernardelli z tytułem doktora!

Następne
bodymove slider

Jak radzić sobie z ITBS, bólem piszczeli, nadpronacją czy wadami postawy ? Termoplastyczne wkładki do butów - dlaczego warto?

Powiązane artykuły

zmiany w dzienniczku polara 04
Czytaj dalej

Zmiany w dzienniczku treningowym Polara

Od sierpnia ubiegłego roku korzystam z Polar v800. Osobiście uważam, że może zegarek nie wygląda najlepiej, ale nie to jest jego rolą ostatecznie. Ma być skuteczny, precyzyjny i nie przekłamywać danych. No, a jak mówimy o danych, to nie sposób obojętnie przejść nad możliwościami ich analizy. Tym bardziej wielką radością przywitałem najnowsze zmiany jakie wprowadził zespół Polara w swoim dzienniczku treningowym.
swimrun 02
Czytaj dalej

Swimrun po raz pierwszy w Polsce!

Jego ojczyzną jest Szwecja. Umiejętnie łączy ze sobą dwie dyscypliny – bieg i pływanie. Swimrun – bo o nim mowa – zdobył serca wielu biegaczy na całym świecie. Już we wrześniu nad Soliną odbędą się pierwsze w Polsce zawody w nowej formule!