Bieganie nie tylko dla źółtodziobów – nowa książka na rynku

Wskazówki, jak ułożyć idealny program treningowy. Porady dotyczące odpowiedniej diety oraz stroju i butów. Przydatne ćwiczenia pomagające uniknąć kontuzji – nowa książka na polskim rynku dotycząca biegania już w księgarniach!

W książce znajdziemy:

  • porady dotyczące ułożenia idealnego programu treningowego, odpowiedniego do twojego wieku i poziomu sprawności fizycznej,
  • szczegółowy opis potrzebnej do biegania odzieży sportowej, butów oraz przydatnych gadżetów,
  • zalecenia, jak wybrać odpowiednią porę dnia i miejsce, w którym warto biegać, by robić to bezpiecznie,
  • wskazania dotyczące wyznaczania celów, utrzymywania motywacji oraz biegania w grupie,
  • ćwiczenia pomagające uniknąć kontuzji oraz sugestie, jak sobie radzić z urazami, przydatne, jeśli nie chcesz rezygnować z treningów,
  • informacje na temat organizowanych biegów, między innymi rady dotyczące określania dystansu i opracowywania treningów przed zawodami.

Autorzy:

Bill Rodgers –  trzydzieści lat po  ostatnim zwycięstwie w maratonie bostońskim  pozostaje najsławniejszym biegaczem w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyny wygrał czterokrotnie zarówno maraton bostoński, jak i nowojorski. W dwóch ze swoich bostońskich triumfów (1975 i 1979) ustanowił rekord USA w danym dystansie. Rekordy USA na odległości 25 i 30 kilometrów wciąż należą do niego. Brał udział w maratonach w Republice Południowej Afryki, Europie, Azji i Australii. Pod koniec lat siedemdziesiątych trzy razy został okrzyknięty najlepszym maratończykiem roku. Uczestniczył również w igrzyskach olimpijskich w 1976 roku.

Scott Douglas to były redaktor prowadzący czasopisma „Running Times”, współpracujący przy wielu publikacjach na temat biegania. Sam również biega.