Święto Niepodległości na biegowo w Warszawie! Wystartuje Bieg 11 Listopada na 5 i 10 kilometrów. Zapisy trwają!

Trasa Biegu 11 Listopada poprowadzona jest na pętlach wynoszących 2,5 km i przebiegać będzie po alejkach Parku Skaryszewskiego
Trasa Biegu 11 Listopada poprowadzona jest na pętlach wynoszących 2,5 km i przebiegać będzie po alejkach Parku Skaryszewskiego.
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Tradycją dla wielu z nas stało się aktywne świętowanie odzyskania przez nasz kraj wolności. 11 listopada zapraszamy Was do Parku Skaryszewskiego, aby celebrować ten ważny historycznie dzień tak, jak lubicie najbardziej, na biegowo!

Zapisy ruszyły

Czekają na Was do wyboru dystanse 5 lub 10 kilometrów tak, aby każdy z Was, niezależnie od poziomu zaawansowania i biegowego stażu, mógł uczcić święto wspólnie z innymi biegaczami. Dla chętnych chcących rozpocząć aktywnie Święto Niepodległości czeka po 500 miejsc na 5 i 10 kilometrów. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają numer startowy, pomiar czasu, napoje oraz wyjątkowy pamiątkowy medal. Start i meta biegu zlokalizowane będą w najbliższej okolicy Amfiteatru, przy którym znajdować się będzie Biuro Zawodów. To tam będziecie mogli odebrać numery startowe. Trasa Biegu 11 Listopada poprowadzona jest na pętlach wynoszących 2,5 km i przebiegać będzie po alejkach Parku Skaryszewskiego. Biegacze na 5 kilometrów będą mieli do pokonania 2 okrążenia, zaś na 10 kilometrów – 4 okrążenia.

Mile widziane będą stroje oraz gadżety upamiętniające nasze barwy i symbole narodowe, które uświetnią nasze największe Narodowe Święto, dzień radości i dumy z odzyskania niepodległości.

Miejsce z historią w tle

Święto Niepodległości upamiętnimy w jednym z największych zabytkowych parków w stolicy. Okres świetności i rozbudowy Parku Skaryszewskiego przypada na okres międzywojenny. To w tym czasie powstał między innymi dworek orz niezwykle urokliwe stawy, które łączy Jezioro Kamionkowskie, wzdłuż których prowadzić będzie część trasy biegu. W 1929 r. nazwę parku zmieniono na Park im. Ignacego Jana Paderewskiego, kompozytora i działacza niepodległościowego. Park przeszedł gruntowną renowację po dużych zniszczeniach podczas II Wojny Światowej. Dziś jest chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców, turystów, a także biegaczy.

Do zobaczenia na Biegu 11 listopada! Spotkajmy się w Dniu Niepodległości!
STRONA BIEGU: https://maratonwarszawski.com/bieg11listopada/
ZAPISY: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
TERMIN: 11 listopada
MIEJSCE: Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie
OPŁATA STARTOWA: 50 zł
DYSTANS: 5 i 10 km

Trasa Biegu 11 listopada.
Trasa Biegu 11 listopada.