fbpx
GDMaratonKM20190414 410

Wielkie bieganie powraca w Gdańsku!

Po przerwie spowodowanej pandemią, jedna z największych i najpopularniejszych imprez biegowych na dystansie 42,195 km wraca bez obostrzeń i limitów uczestników. Na liście startowej 6. Gdańsk Maratonu widnieje niemal 3700 uczestników.

Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy biegacze czekali na zapowiedź pełnej, tradycyjnej, niosącej ze sobą największy ładunek emocjonalny edycji Gdańsk Maratonu. Lista startowa szybko zapełniała się kolejnymi osobami. To pokazuje ogromny głód uczestnictwa w imprezie, która wielokrotnie zostawała nagradzana wśród podobnych tego typu inicjatyw w całym kraju. Zaufanie, piękna trasa, świetna organizacja, fantastyczna atmosfera – nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do dołączenia do tego szerokiego już grona osób, które 10 kwietnia staną na starcie, a następnie przekroczą linię mety 6. Gdańsk Maratonu!

Trasa 6. Gdańsk Maratonu
Trasa 6. Gdańsk Maratonu

Każda dotychczasowa odsłona Gdańsk Maratonu byłą trochę inna i nie inaczej będzie i tym razem. 10 kwietnia 2022 roku tysiące uczestników ruszą w dystans 42 kilometrów i 195, przebiegających według zmienionej trasy. Największa zmiana zaczyna się (i kończy) od lokalizacji biura zawodów oraz linii startu i mety, które będą mieścić się na parkingu przy Jelitkowskim Dworze, na przedłużeniu Alei Jana Pawła II. Z tego miejsca zawodnicy ruszą na biegowe zwiedzanie Gdańska, walkę o jak najlepsze rezultaty i nowe rekordy życiowe.

Tegoroczny „starterpack” będzie składał się z:

  • koszulki bawełnianej
  • opaski na głowę partnera imprezy, firmy Adrunaline
koszulka bawelniana wizualizacja
Koszulka biegu.

Biegowi głównemu towarzyszyć będzie rywalizacja sztafet. W tym roku zmianie uległy poszczególne dystanse potrzebne do skompletowania sztafety maratońskiej. Podczas najbliższej odsłony imprezy będą one wynosiły odpowiednio:

  • 1 zmiana – ok. 12,1 km
  • 2 zmiana – ok. 10 km
  • 3 zmiana – ok. 10,1 km
  • 4 zmiana –  ok. 10 km

Kolejną z imprez towarzszących są Biegi Młodzieżowe, które wystartują 9 kwietnia, czyli dzień przed 6. Gdańsk Maratonem. Poszczególne dystanse zostaną dopasowane do wieku uczestników. 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Biegam by przegonić depresję

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Następne
Olej rzepakowy warto włączyć do swej codziennej diety. Dlaczego?

Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju zaprasza na Olejarską Dychę i I Mistrzostwa Polski Olejarzy

Powiązane artykuły