27 marca, już po raz szesnasty wystartuje Półmaraton Warszawski! Impreza znana jest nie tylko mieszkańcom stolicy i rokrocznie gromadzi na starcie tysiące zawodników zarówno z Polski jak i z całego świata. Zapisy na bieg ruszyły 7 grudnia. Na liście startowej znajduje się już blisko 2000 uczestników – to biegacze, którzy przenieśli swoje opłaty startowe z poprzedniej, przełożonej edycji. Hasło przewodnie przyszłorocznego biegu to „Wiosna startuje w Warszawie”.

Półmaraton Warszawski od blisko dekady regularnie osiąga frekwencję biegaczy liczoną w tysiącach, a łącznie zgromadził na mecie już ponad 100 tys. finiszerów. To wszystko sprawia, że wydarzenie jest jedną z największych imprez biegowych w tej części Europy. Poprzednia edycja – z powodu pandemii koronawirusa – przeniesiona została na wrzesień. Tym razem, bieg ma wrócić do swojego pierwotnego, marcowego terminu.

Pandemia sprawiła, że staliśmy się mniej aktywni fizycznie i bardziej niż zwykle jesteśmy narażeni na stres. Dlatego warto zadbać o lepsze zdrowie, kondycję a także samopoczucie. Półmaraton Warszawski od lat mobilizuje tysiące osób do rozpoczęcia sezonu biegowego i postawienia sobie pierwszych treningowych celów – powiedziała Magda Skrocka z Fundacji „Maraton Warszawski”

W zależności od aktualnych regulacji prawnych, start biegu może nastąpić w falach. Ewentualny podział na fale startowe nastąpi bliżej terminu biegu.

Na pierwszym miejscu stawiamy oczywiście bezpieczeństwo biegaczy, dlatego przeprowadzone przez nas w tym roku imprezy – przede wszystkim 43. Maraton i 15. Półmaraton Warszawski – wpisywały się w obowiązujące przepisy epidemiologiczne. Nie inaczej będzie także tym razem, choć nie ukrywam, iż mamy nadzieje, że do marca pandemia nieco wyhamuje dodaje Magda Skrocka

Organizatorzy zachęcają zawodników do skorzystania ze ścieżki charytatywnej #BiegamDobrze, która jest alternatywą do tradycyjnych zapisów na 16. Półmaraton Warszawski. W ramach akcji każdy biegacz będzie mógł wybrać najbliższą jego sercu, spośród 8 organizacji charytatywnych, na którą będzie zbierał fundusze. Osiągnięcie kwoty minimalnej upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego numeru startowego #BiegamDobrze. 

– Ta akcja to fenomen. Jest to największe tego typu wydarzenie charytatywne w kraju, które napędzane jest dobrą energią uczestników i organizacji dobroczynnych. W ubiegłym roku, w ramach Półmaratonu i Maratonu Warszawskiego, biegacze zebrali ponad 600 tys., a łącznie blisko 7 mln złotych na cele społeczne. Wierzymy, że w nadchodzącym roku wspólnymi siłami uda nam się zdziałać jeszcze więcej dobra powiedziała Magda Skrocka powiedziała Magda Skrocka 

Organizatorzy 16. Półmaratonu Warszawskiego podają, że wraz z Nowym Rokiem ruszy akcja treningowa dla wszystkich chętnych biegaczy, która ma być dla nich wsparciem, dodatkową motywacją, a dla wielu po prostu noworocznym wyzwaniem. To idealny czas, aby przygotować się do półmaratońskiego biegu. 

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, startów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na stronie: www.polmaratonwarszawski.com

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>