fbpx
12 polmaraton warszawski juz 26 marca co wiesz o najwiekszym biegu w polsce 03

12. Półmaraton Warszawski już 26 marca. Co wiesz o największym biegu w Polsce?

W 2006 roku metę Półmaratonu Warszawskiego przekroczyło 1066 osób. W 2016 roku 1066 osób przekroczyło metę biegu… w ciągu 5 minut (2:05:00-2:09:59)! 12. Półmaraton Warszawski wystartuje już 26 marca. Jego trasa tradycyjnie poprowadzi biegaczy najpiękniejszymi rejonami Warszawy. Co wiesz o największym biegu w Polsce?

W 2006 roku metę Półmaratonu Warszawskiego przekroczyło 1066 osób. W 2016 roku 1066 osób przekroczyło metę biegu… w ciągu 5 minut (2:05:00-2:09:59)! 12. Półmaraton Warszawski wystartuje już 26 marca. Jego trasa tradycyjnie poprowadzi biegaczy najpiękniejszymi rejonami Warszawy. Co wiesz o największym biegu w Polsce?

1000 kg medali

Ponad tona medali, 60 tysięcy agrafek, 2,5 km barierek zabezpieczających trasę i 2 tysiące m2 hal depozytowych – to wszystko jest konieczne, aby zorganizować bieg dla kilkunastu tysięcy uczestników. Przy organizacji 12. Półmaratonu Warszawskiego pomaga blisko 1000 wolontariuszy, a przygotowania do biegu trwają pół roku.

12-polmaraton-warszawski-juz-26-marca-co-wiesz-o-najwiekszym-biegu-w-polsce-01

Pół miliona złotych dla potrzebujących

Dzięki akcji #BiegamDobrze uczestnicy Półmaratonu Warszawskiego nie muszą wnosić opłaty startowej. Wystarczy, że skorzystają z możliwości założenia swojej internetowej zbiórki charytatywnej na rzecz jednej z siedmiu partnerskich organizacji dobroczynnych. Po uzbieraniu 300 zł od wybranej organizacji otrzymują numer startowy. W tym roku na udział w akcji zdecydowało się ponad tysiąc biegaczy. Wspólnie zebrali już ponad 450 tysięcy złotych. To absolutny rekord i jedyna tego rodzaju akcja charytatywna w Polsce.

Półmaraton górski

W ubiegłym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników prawdziwe wyzwanie. Na ostatnich kilometrach czekał na nich podbieg pod ulicę Belwederską – to jedna z najdłuższych i najtrudniejszych ostatnich prostych, jaką można wyznaczyć w stolicy. Biegacze nie zawiedli, a organizatorzy postanowili sprawić im kolejną niespodziankę. W tym roku pokonają tę samą trasę, ale… w przeciwnym kierunku. Uczestnicy poprzedniej edycji z pewnością odczują satysfakcję zbiegając w dół ulicą Belwederską.

[youtube]FaDLyq8dpoo[/youtube]

Minus 13 stopni Celsujasza

Taką temperaturę powietrza na starcie Półmaratonu Warszawskiego odnotowano w 2013 roku. Miasteczko biegowe pokryte było śniegiem, a wodę w kubeczkach na punktach nawadniania lekką warstewką ścinał lód. Pomimo tego biegacze nie zlekceważyli hasła “Wiosna startuje w Warszawie”, które od lat towarzyszy imprezie nieoficjalnie rozpoczynającej sezon biegowy w Polsce. Metę przekroczyło ponad 10 tysięcy uczestników. Był to pierwszy 10-tysięczny bieg w Polsce.

12-polmaraton-warszawski-juz-26-marca-co-wiesz-o-najwiekszym-biegu-w-polsce-04

Przybiec przed Euro

7. Półmaraton Warszawski był pierwszą dużą imprezą sportową, która gościła na terenie Stadionu Narodowego. Uczestnicy biegu mieli okazję kończyć sportowe zmagania na terenie obiektu, jeszcze zanim zaczęły się mecze EURO 2012. W tym roku metę biegu zaplanowano na Placu Teatralnym u stóp Teatru Wielkiego. 26 marca serce miasta zabije w rytmie 12. Półmaratonu Warszawskiego.

12. Półmaraton Warszawski odbędzie się w ostatnią niedzielę marca. Tylko do końca lutego obowiązuje podstawowa opłata startowa za udział w biegu. Do startu można się zapisać na stronie: www.PolmaratonWarszawski.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
bieg firmowy ruszaja zapisy 01

Bieg Firmowy - ruszają zapisy!

Następne
zbliza sie kolejna odslona beskidzkiej 160 na raty 03

Zbliża się kolejna odsłona Beskidzkiej 160 na Raty

Powiązane artykuły

ii edycja biegu konstancinskiego im piotra nurowskiego juz 25 czerwca 01
Czytaj dalej

II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego już 25 czerwca

Równo za miesiąc, w sobotę 25 czerwca 2016 r. w Konstancinie-Jeziorna odbędzie się II edycja Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego, organizowanego przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. Celem przewodnim wydarzenia jest upamiętnienie imienia Piotra Nurowskiego, wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa PZLA, następnie Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka Zarządu oraz Rady Nadzorczej Telewizji Polsat S.A., tragicznie zmarłego w katastrofie Smoleńskiej. Organizatorom zależy również na krzewieniu idei zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród osób młodych, jak i starszych. W pierwszej edycji biegu wystartowało 555 osób, a pilotem trasy był Adam Małysz.