Znamy już trasę 6. Gdańsk Maratonu

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Do 6. Gdańsk Maratonu pozostały nieco ponad 3 miesiące, my natomiast z przyjemnością prezentujemy trasę tegorocznego biegu na królewskim dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Jak zwykle uczestnicy tego wyjątkowego wyzwania przebiegać będą w sąsiedztwie najbardziej charakterystycznych punktów na mapie stolicy Pomorza.

Bieg główny 6. Gdańsk Maratonu odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia 2020 roku. Trasa, ze względu na planowane przez Miasto inwestycje, różnić się będzie nieco od tej z lat poprzednich, szczególnie w okolicach Starego Miasta.

Biegacze tradycyjnie już rozpoczną zawody od podziwiania Stadionu Energa Gdańsk i wraz z sugestiami uczestników ubiegłorocznej edycji, ruszą w kierunku Nowego Portu już na samym początku, a nie na końcu dystansu. Następnie pobiegną w kierunku Starego Miasta, miną Europejskie Centrum Solidarności oraz Fontannę Neptuna, żeby tam zawrócić i Alejami Zwycięstwa oraz Grunwaldzką ruszyć w kierunku Sopotu. Potem „jeszcze tylko” Ergo Arena, gdańskie Przymorze, Park im. Ronalda Reagana, rzut oka na molo w Brzeźnie i już można skierować się do mety, usytuowanej w hali Targów Amber Expo. Krótko mówiąc – 42 kilometry i 195 metrów wypełnionych po brzegi wspaniałymi widokami i turystycznymi atrakcjami Gdańska. Organizator 6. Gdańsk Maratonu zaznacza, że trasa może jeszcze ulec nieznacznym modyfikacjom.

Profil 6. Gdańsk Maraton

Profil 6. Gdańsk Maraton
Profil 6. Gdańsk Maraton

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?