Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego. Blisko 130 zawodników w niedzielę rano przy bezchmurnym niebie stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej. By zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem – które jak co roku zapewniają organizatorzy. 

Na osłodę mieli roztaczający się przed oczami widok za milion dudków – czyli nasze najpiękniejsze polskie góry Tatry. Biegli przez Ludźmierz, Maruszynę i Ząb by na mecie w Zakopanem często resztkami sił wtulić się w ramiona najbliższych i wspólnie z innymi zawodnikami świętować sukces jakim niewątpliwe jest walka z własnymi słabościami. Zwycięzcą Maratonu Podhalańskiego 2018 w klasyfikacji mężczyzn został Bochnak Maciej z Raby Wyżnej natomiast wśród kobiet wygrała Ginszt Renata z Augustowa. Półmaraton Podhalański 2018 zwyciężył Gałdyn Kamil z Szaflar,a w klasyfikacji kobiet Mejka Małgorzata z Lubawy.

za-nami-kolejna-edycja-maratonu-i-polmaratonu-podhalanskiego-03

Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom którzy podjęli walkę na tym najtrudniejszym maratonie asfaltowym w kraju. Wszystkie wyniki dostępne są TUTAJ. Za pomoc w organizacji organizatorzy dziękują powiatom Nowotarskiemu, Tatrzańskiemu, urzędowi Miasta Nowy Targ, MOSiR Zakopane oraz firmie Opel Marimex z Nowego Targu.

za-nami-kolejna-edycja-maratonu-i-polmaratonu-podhalanskiego-01

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym