fbpx
za nami kolejna edycja maratonu i polmaratonu podhalanskiego 02

Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego

Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego. Blisko 130 zawodników w niedzielę rano przy bezchmurnym niebie stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej. By zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem – które jak co roku zapewniają organizatorzy.

Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego. Blisko 130 zawodników w niedzielę rano przy bezchmurnym niebie stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej. By zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem – które jak co roku zapewniają organizatorzy. 

Na osłodę mieli roztaczający się przed oczami widok za milion dudków – czyli nasze najpiękniejsze polskie góry Tatry. Biegli przez Ludźmierz, Maruszynę i Ząb by na mecie w Zakopanem często resztkami sił wtulić się w ramiona najbliższych i wspólnie z innymi zawodnikami świętować sukces jakim niewątpliwe jest walka z własnymi słabościami. Zwycięzcą Maratonu Podhalańskiego 2018 w klasyfikacji mężczyzn został Bochnak Maciej z Raby Wyżnej natomiast wśród kobiet wygrała Ginszt Renata z Augustowa. Półmaraton Podhalański 2018 zwyciężył Gałdyn Kamil z Szaflar,a w klasyfikacji kobiet Mejka Małgorzata z Lubawy.

za-nami-kolejna-edycja-maratonu-i-polmaratonu-podhalanskiego-03

Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom którzy podjęli walkę na tym najtrudniejszym maratonie asfaltowym w kraju. Wszystkie wyniki dostępne są TUTAJ. Za pomoc w organizacji organizatorzy dziękują powiatom Nowotarskiemu, Tatrzańskiemu, urzędowi Miasta Nowy Targ, MOSiR Zakopane oraz firmie Opel Marimex z Nowego Targu.

za-nami-kolejna-edycja-maratonu-i-polmaratonu-podhalanskiego-01

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zapraszamy na relacje z 6 pko bialystok polmaratonu najwiekszej imprezy biegowej we wschodniej polsce 02

Zapraszamy na relację z 6. PKO Białystok Półmaratonu, największej imprezy biegowej we wschodniej Polsce!

Następne
sen biegacza 01

Sen jako regeneracja biegacza.

Powiązane artykuły

5 bieg dookola zoo relacja
Czytaj dalej

5. Bieg dookoła ZOO – relacja

Są na świecie imprezy, na które zwykły śmiertelnik nie jest w stanie wejść. Ślub następcy tronu w Anglii, urodziny księcia Monako, rozdanie nagród filmowych, itd.
Odbierz Indywidualny Plan Treningowy z 53% zniżką 📣📣📣 Zostało tylko 5 miejsc❗️
Tak, chcę zniżkę na trenera