fbpx
lewy poprp

Waleczny Marcin Lewandowski – dziękujemy za piękne emocje!

Marcin Lewandowski zajął piękne 6 miejsce w biegu na 800 m Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro z czasem 1:44,20. Jego start w finale stał się również czymś, czego nie udało się dokonać żadnemu polskiemu biegaczowi od 44 lat na tym dystansie. Tyle bowiem czasu nie widzieliśmy polskiego reprezentanta w finałach na 800 m w Igrzyskach Olimpijskich.

Magiczny chłopak z charyzmą – Marcin Lewandowski zajął piękne 6 miejsce w biegu na 800 m Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro z czasem 1:44,20. Jego start w finale stał się również czymś, czego nie udało się dokonać żadnemu polskiemu biegaczowi od 44 lat na tym dystansie. Tyle bowiem czasu nie widzieliśmy polskiego reprezentanta w finałach na 800 m w Igrzyskach Olimpijskich. Ten start to również najlepszy wynik Marcina Lewandowskiego w tym sezonie. Złoto w tej stawce zgarnia Kenijczyk David Rudisha, który okazał się bezkonkurencyjny dla rywali z czasem 1.42,15.

To jednak nie koniec startów Polaków w olimpijskich rozgrywkach – w półfinale biegów przez płotki na 110 m, ląduje również utalentowany polski polski chłopak – Damian Czykier, który tej nocy zasłużenie wywalczył awans. W walce o finał zobaczymy go w środę nad ranem.

Awans do półfinałów biegu na 400 m przez płotki wywalczyły sobie również Joanna Linkiewicz i Emilia Ankiewicz – dalsza walka już w środę.

Trzymamy kciuki!
 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
636038310124941987

IO Rio 2016 i noc biegaczy pełna wrażeń - dziękujemy, Polacy!

Następne
compressport opaski na lydki r2 v2 01

Kompresja ze wsparciem dla kolan - Twoje nogi będą Ci wdzięczne

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM