PZU sponsorem tytularnym 15. PZU Cracovia Maraton

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

PZU będzie sponsorem tytularnym wszystkich największych imprez biegowych organizowanych przez Gminę Miejską Kraków. W czwartek, 30 lipca 2015 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Prezes PZU Andrzej Klesyk podpisali porozumienie o współpracy.

W konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie wzięli także udział Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal i Dyrektor Zarządzający ds. Korporacyjnych PZU Wojciech Wróblewski.

15. PZU Cracovia Maraton odbędzie się 15 maja 2016 roku, wcześniej zostaną zorganizowane dwie inne imprezy: 4 października 2015 roku – 9. PZU Bieg Trzech Kopców i 24 października 2015 roku – 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Ubiegłoroczny sukces półmaratonu skłonił Gminę Miejską Kraków i PZU do rozszerzenia współpracy o Bieg Trzech Kopców i Cracovia Maraton.

Biorąc pod uwagę to, że mamy jednego sponsora dla wszystkich imprez biegowych, pozwoli nam to nie tylko zapewnić ich finansowanie, ale umożliwi również wspólną promocję tych wydarzeń. Nasze porozumienie obejmuje także sponsorowanie przez PZU wydarzeń kulturalnych. Skupiając się jednak na biegach, chciałbym podkreślić, że mają one specyficzny charakter. Na swoich trasach prezentują uczestnikom zarówno piękno starego Krakowa, jak i nowe obiekty, które wybudowaliśmy ostatnio. Biegi cieszą się olbrzymim powodzeniem, są znakomicie prezentowane w środkach masowego przekazu. Życzyłbym więc sobie zawsze i wszędzie takich sponsorów, jak PZU – stwierdził  Prezydent Jacek Majchrowski.

Można by powiedzieć, że Kraków bieganiem stoi. Organizuje trzy wspaniałe imprezy, w których bierze udział grubo ponad 10 tysięcy osób. Co więcej, PZU Cracovia Maraton może się stać flagowym maratonem w Polsce nie tylko ze względu na piękno trasy, ale także jej jakość. Z tego też powodu postanowiliśmy zacieśnić współpracę z Krakowem, z czego jestem bardzo zadowolony i dumny. Nie ukrywam, że lubimy Kraków, bo Kraków jest również przyjacielem PZU. Ponadto, ZIS jest wspaniałym organizatorem. Gdyby nie nasze doświadczenie z poprzednich biegów,  nie ubiegalibyśmy się o tytuł sponsora tytularnego maratonu – podkreślił Prezes Andrzej Klesyk.

Nawiązując do wypowiedzi Prezydenta Jacka Majchrowskiego, warto wspomnieć, że meta tegorocznego 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będzie się znajdować w TAURON Arenie Kraków, największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej.

Dodajmy, że na wszystkie trzy biegi, w tym na przyszłoroczny 15. PZU Cracovia Maraton, prowadzone są już zapisy.