fbpx
cm nowe logo

PZU sponsorem tytularnym 15. PZU Cracovia Maraton

PZU będzie sponsorem tytularnym wszystkich największych imprez biegowych organizowanych przez Gminę Miejską Kraków. W czwartek, 30 lipca 2015 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski…

PZU będzie sponsorem tytularnym wszystkich największych imprez biegowych organizowanych przez Gminę Miejską Kraków. W czwartek, 30 lipca 2015 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Prezes PZU Andrzej Klesyk podpisali porozumienie o współpracy.

W konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie wzięli także udział Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal i Dyrektor Zarządzający ds. Korporacyjnych PZU Wojciech Wróblewski.

15. PZU Cracovia Maraton odbędzie się 15 maja 2016 roku, wcześniej zostaną zorganizowane dwie inne imprezy: 4 października 2015 roku – 9. PZU Bieg Trzech Kopców i 24 października 2015 roku – 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Ubiegłoroczny sukces półmaratonu skłonił Gminę Miejską Kraków i PZU do rozszerzenia współpracy o Bieg Trzech Kopców i Cracovia Maraton.

Biorąc pod uwagę to, że mamy jednego sponsora dla wszystkich imprez biegowych, pozwoli nam to nie tylko zapewnić ich finansowanie, ale umożliwi również wspólną promocję tych wydarzeń. Nasze porozumienie obejmuje także sponsorowanie przez PZU wydarzeń kulturalnych. Skupiając się jednak na biegach, chciałbym podkreślić, że mają one specyficzny charakter. Na swoich trasach prezentują uczestnikom zarówno piękno starego Krakowa, jak i nowe obiekty, które wybudowaliśmy ostatnio. Biegi cieszą się olbrzymim powodzeniem, są znakomicie prezentowane w środkach masowego przekazu. Życzyłbym więc sobie zawsze i wszędzie takich sponsorów, jak PZU – stwierdził  Prezydent Jacek Majchrowski.

Można by powiedzieć, że Kraków bieganiem stoi. Organizuje trzy wspaniałe imprezy, w których bierze udział grubo ponad 10 tysięcy osób. Co więcej, PZU Cracovia Maraton może się stać flagowym maratonem w Polsce nie tylko ze względu na piękno trasy, ale także jej jakość. Z tego też powodu postanowiliśmy zacieśnić współpracę z Krakowem, z czego jestem bardzo zadowolony i dumny. Nie ukrywam, że lubimy Kraków, bo Kraków jest również przyjacielem PZU. Ponadto, ZIS jest wspaniałym organizatorem. Gdyby nie nasze doświadczenie z poprzednich biegów,  nie ubiegalibyśmy się o tytuł sponsora tytularnego maratonu – podkreślił Prezes Andrzej Klesyk.

Nawiązując do wypowiedzi Prezydenta Jacka Majchrowskiego, warto wspomnieć, że meta tegorocznego 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będzie się znajdować w TAURON Arenie Kraków, największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej.

Dodajmy, że na wszystkie trzy biegi, w tym na przyszłoroczny 15. PZU Cracovia Maraton, prowadzone są już zapisy.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
adidas adizero adios boost moje pierwsze profesjonalne buty do biegania 07

adidas ADIZERO ADIOS BOOST - moje pierwsze profesjonalne buty do biegania

Następne
firma przyjazna bieganiu nowa inicjatywa fundacji maraton warszawski 1

Firma Przyjazna Bieganiu - nowa inicjatywa Fundacji "Maraton Warszawski"

Powiązane artykuły

od tatr do baltyku wez udzial i podaj zmiane w najdluzszej charytatywnej sztafecie w polsce 01
Czytaj dalej

Od Tatr do Bałtyku – weź udział i podaj zmianę w najdłuższej charytatywnej sztafecie w Polsce

Ruszyły zapisy na najdłuższy, charytatywny bieg sztafetowy w Polsce, który rozpocznie się 4 czerwca br. na Kasprowym Wierchu, a zakończy 8 czerwca br. na Helu. Bieg Banku BNP Paribas „Podaj zmianę - razem wybiegnijmy z depresji” będzie prowadzony przez profesjonalistów, ale każdy będzie mógł dołączyć na jednym z ponad 100 punktów na trasie i pokonać dystans 5 lub 10 kilometrów. Dochód z biegu zostanie przekazany Stowarzyszeniu Aktywnie Przeciwko Depresji.