Polatali w Katowicach – WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON za nami

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON to niesamowita przygoda, która już drugi raz z ogromnym sukcesem zadziała się w sercu Śląska. 2 czerwca 2019 roku Katowice przeżyły oblężenie prawie 4 tysięcy biegaczy, zarówno tych zaprawionych w boju, którzy przebiegli dystans 21 km, a także tych, którzy próbowali swoich sił na 10 km trasie, sztafecie oraz dzieci.

Od samego rana uczestnikom, organizatorom i wolontariuszom towarzyszyła świetna atmosfera, a co najważniejsze piękna pogoda, z idealną temperaturą jak na czerwcowe możliwości. WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON drugi rok cieszył się sporym zainteresowaniem ze względu na atmosferę, organizację, trasę, ale też bardzo bogaty pakiet startowy. Poza koszulką i gadżetami uczestnik otrzymal m.in. voucher o wartości 20 euro na przeloty liniami lotniczymi Wizz Air!

polatali-w-katowicach-wizz-air-katowice-half-marathon-za-nami-04

Warunki biegowe dostosowane były do każdego stopnia zaawansowania oraz wieku biegaczy, dzięki czemu całe rodziny miały zapewnioną masę pozytywnych emocji. Biegi odbyły się na trzech dystansach:

  • 21,097 km – półmaraton,
  • 10 km – bieg towarzyszący,
  • 3 x 7 km – bieg sztafetowy.

Ponadto organizatorzy przygotowali dystanse specjalnie dla najmłodszych uczestników, którzy poza biegiem mogli skorzystać z wielu atrakcji zaplanowanych z myślą o nich.

polatali-w-katowicach-wizz-air-katowice-half-marathon-za-nami-02

Drugi WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON to już historia. Najważniejsze jest to, że udało się zrealizować trzy najważniejsze cele:

  1. Dobrą zabawę
  2. Najwyższe emocje sportowe
  3. Akcję charytatywną

Organizatorem wydarzenia była Fundacja „Cała Naprzód”, organizacja z Gliwic, która powołała do życia m.in. Niedzielną Ligę Futsalu, czyli charytatywny turniej piłki halowej, która gromadzi coraz liczniejszą grupę zawodników, ale również kibiców. Przestrzeń biegową Katowic przetarli już kilkukrotnie przy organizacji charytatywnych biegów z serii „Postaw na Lewka” czy Maraton „Cyborg”.

polatali-w-katowicach-wizz-air-katowice-half-marathon-za-nami-01