fbpx
pobij zyciowke w maratonie w toruniu 01

Pobij życiówkę w maratonie w Toruniu!

W ostatni weekend października (29.10.2017 r.), już po raz 35. po ulicach Torunia zostanie przeprowadzona rywalizacja na dystansie maratonu. Imprezie będzie towarzyszyć także półmaraton i biegi dla dzieci.

W ostatni weekend października (29.10.2017 r.), już po raz 35. po ulicach Torunia zostanie przeprowadzona rywalizacja na dystansie maratonu. Imprezie będzie towarzyszyć także półmaraton i biegi dla dzieci.

Maraton w Toruniu to bieg corocznie rozgrywany od 1983 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator imprezy. W 2017 roku Toruń Maraton zostanie zorganizowany przez Stowarzyszenie Run To Run, które od sześciu lat z sukcesem rozwija imprezę o nazwie RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!

Medal Toruń Maraton 2017

Nowi Organizatorzy postawili przede wszystkim na szybką i płaską trasę oraz wyjątkowy medal. Każdy uczestnik 35. edycji Toruń Maraton/Półmaraton/Biegów Dla Dzieci otrzyma na mecie medal przedstawiający nadwiślańską panoramę toruńskiego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego oglądaną z południowego brzegu Wisły. Panorama toruńska należy do najpiękniejszych w Polsce. Była inspiracją dla wielu malarzy, poetów, fotografów. Jest to jednocześnie najbardziej znany widok Torunia, którego urok podkreśla nocna iluminacja.

pobij-zyciowke-w-maratonie-w-toruniu-04

Końcówka października to będzie ostatni moment na ustanowienie swojego rekordu życiowego w 2017 roku! Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne „życiówki” biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu. Start, meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą w obrębie stadionu żużlowego MOTOARENY (ul. Pera Jonssona 7).

Trasa Toruń Maraton i Toruń Półmaraton 2017

pobij-zyciowke-w-maratonie-w-toruniu-03

Na trasie maratonu można będzie również liczyć na doping uczniów toruńskich szkół! Podczas trwania biegów miejscowa młodzież będzie walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

Na początku sierpnia  uruchomione zostały zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów aktywności fizycznej odbędą się po starcie maratonu i półmaratonu. Organizatorzy wyznaczyli duży limit uczestników do 600 osób. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1500 m w zależności od swojego wieku. Każdy uczestnik biegów dla dzieci otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Odrębny regulamin poświęcony biegom dla najmłodszych dostępny jest na stronie imprezy.

pobij-zyciowke-w-maratonie-w-toruniu-02

Na biegaczy będą także czekać pacemakerzy. Organizatorzy zakończyli właśnie nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji „zająców”, tj. osób pomagających swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie. Wybrani pacemakerzy będą prowadzić biegaczy na czasy końcowe od 4h 30 min do 3h 30 min. Sylwetki wybranych osób zaprezentowane zostaną wkrótce na stronie Organizatora!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
bieg na piatke namawiamy bliskich do biegania 01

Bieg Na Piątkę - namawiamy bliskich do biegania

Następne
natalia tomasiak w gorskim stylu jej do twarzy 01

Jak wskoczyć na wyższy poziom? Natalia Tomasiak o bieganiu w górach

Powiązane artykuły

czas na przelaje rusza cykl city trail 03
Czytaj dalej

Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

W najbliższą niedzielę, 25 września w Gdańsku rozpocznie się piąta ogólnopolska edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody będą odbywać się w 10 lokalizacjach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kalendarz cyklu to aż 60 biegów – po 6 w każdej lokalizacji. Zapisy trwają.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM