fbpx
piaskrzyszowska 01

Pia Skrzyszowska lekkoatletykę ma we krwi!

Mamy nowy rekord Polski kadetek na 60m przez płotki! Podczas halowego mityngu w Łodzi 16-letnia Pia Skrzyszowska uzyskała wynik, który jest najlepszym wynikiem na listach światowych w kategorii U-18!

Mamy nowy rekord Polski kadetek na 60m przez płotki! Podczas halowego mityngu w Łodzi 16-letnia Pia Skrzyszowska uzyskała wynik, który jest najlepszym wynikiem na listach światowych w kategorii U-18!

Sezon halowy wystartował! 14 stycznia 2018 to dzień, który na długo pozostanie w pamięci 16-letniej Pii Skrzyszowskiej. Zawodniczka OKS Skra Warszawa ustanowiła nowy rekord Polski na 60m ppł. osiągając czas 8.29 sekund. Jest to wynik o 0.09 sekundy lepszy od rezultatu Klaudii Siciarz. Na uwagę zasługuje również olbrzymi progres nowej rekordzistki kraju – jej poprzednia życiówka przed przyjazdem do Łodzi wynosiła 8.93. W pierwszej rundzie mityngu ustanowiła nowy rekord życiowy – 8.40. Niespełna godzinę później miała na swoim koncie również rekord kraju! Na tym jednak nie kończą się jej sukcesy. Pia Skrzyszowska okazała się również doskonałą sprinterką. W biegu na 60m osiągnęła czas 7.55, który jest zaledwie o 0.09 sekundy gorszy od rekordu Ewy Swobody i daje młodej zawodniczce pierwsze miejsce w tabelach sezonu w Polsce wśród seniorek!

piaskrzyszowska-02

Kim jest ta młoda lekkoatletka, której nazwisko z pewnością warto zapamiętać? Pia Skrzyszowska urodziła się 20 kwietnia 2001 roku w rodzinie lekkoatletów, a miłość do sportu wyssała z mlekiem matki. Jej mama Jolanta Bartczak-Skrzyszowska specjalizowała się w skoku w dal. Brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w Seulu (1988). Na swoim koncie ma brązowy medal halowych mistrzostw Europy w Budapeszcie (1988) Ponadto była mistrzynią Polski w sztafecie 4 x 100 m (1986) oraz 2-krotną mistrzynią halową (skok w dal – 1988, 1990). Nic więc dziwnego, że Pia od dziecka dużo czasu spędzała na stadionie. 5 lat temu zajęła się sportem na poważnie i postawiła na wszechstronność. Nie specjalizuje się w jednej konkurencji, należy do kadry wieloboistek. W 2017 roku została mistrzynią Polski U-18 w skoku w dal oraz w biegu na 100M ppł.

Za sukcesami Pii stoi ogromny talent – przed mityngiem w Łodzi startowała w zawodach przez płotki zaledwie kilka razy! W swoich wypowiedziach podkreśla jednak ogromną rolę ciężkiej pracy w życiu sportowca. W swojej sportowej karierze stawia na wszechstronny rozwój, choć już teraz pojawiają się sugestie, że może podąży drogą Dafne Schippers – wybitnej sprinterki, która również zaczynała od wieloboju. 16-latka przyznaje, że jej celem nie jest tylko zdobywanie złotych medali, ale przede wszystkim rozwój i praca nad sobą (wywiad z Pią można przeczytać na portalu sprinterzy.com).

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
wybor latarki w kilku krokach to proste jak bieganie 01

Wybór latarki w kilku krokach — to proste jak bieganie

Następne
pozostaw swoj slad w poznaniu i zapisz sie na 11 pko poznan polmaraton 01

Pozostaw swój ślad w Poznaniu i zapisz się na 11. PKO Poznań Półmaraton

Powiązane artykuły

drugi raz z rzedu kszczota
Czytaj dalej

Drugi raz z rzędu Kszczota!

Dzień 8. sierpnia 2017 roku na pewno zapadnie na długo w pamięci polskiego średniodystansowca – Adama Kszczota. To właśnie tego dnia zdobył on swój drugi z rzędu srebrny medal mistrzostw świata! Co więcej, zostawił w tyle faworytów z Afryki!
z checklisty ultrasa wodoodporne skarpetki 01
Czytaj dalej

Z checklisty ultrasa – wodoodporne skarpetki

Biegacz ultradystansowy, preferujący starty w pięknych okolicznościach przyrody powinien być gotowy na wszystko. Stąd rozrastające się checklisty sporządzane przed zawodami, takimi jak Bieg Rzeźnika. A co będzie, jeśli czeka nas przeprawa przez strumień, a potem jeszcze ładne kilka godzin spędzimy na trasie? Otarcia i potworny ból stóp? Nic z tego! Technologia wychodzi ultrasom naprzeciw i tworzy wodoodporne skarpetki! Przyjrzyjmy się przykładowemu modelowi DexShell Ultra Flex.
van niekerk w polowie drogi do miana krola sprintu
Czytaj dalej

Van Niekerk w połowie drogi do miana „króla sprintu”!

Piątego dnia 16. Mistrzostw Świata wszyscy czekali na ostatni finał wieczoru, czyli bieg na 400 metrów, w którym pierwszoplanową rolę miał odgrywać Wayde Van Niekerk – biegacz mianowany przez samego Usaina Bolta na nowego „króla sprintu”. Rywali miał mocnych, ale i tym razem udźwignął presję.