Ostatni weekend września to nie tylko Maraton Warszawski– pobiegnij w Biegu na Piątkę

Ostatni weekend września już od wielu lat kojarzy się z kultowym Maratonem Warszawskim. Nie inaczej jest i w tym roku, gdyż przed nami już 41. edycja najstarszego biegu na królewskim dystansie w stolicy, a wraz z nim biegi towarzyszące.

Specjaliści od krótkich dystansów mogą wciąż zgłosić swój udział w Biegu na Piątkę. Dla innych uczestników forma tego dystansu może stanowić przyjazne wprowadzenie w świat imprez biegowych i poskutkować udziałem w kolejnej edycji Maratonu Warszawskiego.

Bieg na Piątkę jest jednym z wydarzeń towarzyszących 41. PZU Maratonowi Warszawskiemu i pozwala na stopniowe zapoznanie się z niezwykłą atmosferą panującą podczas maratońskiego weekendu. Tysiące kibiców zebranych wzdłuż trasy maratonu będzie zagrzewać do jeszcze większego wysiłku także tych, którzy zdecydują się na dystans 5 kilometrów. Dzięki umiejscowieniu startu razem z biegiem maratońskim uczestnicy Biegu na Piątkę będą mogli na własnej skórze poczuć niesamowite emocje przekazywane przez dopingujących, zarówno na starcie z ul. Konwiktorskiej jak i podczas finiszu przy Multimedialnym Parku Fontann.

„Od zawsze kusiło mnie spróbowanie sił w takiej imprezie jak Maraton Warszawski. Moja przygoda z biegami długodystansowymi zaczęła się w 2017 roku właśnie od Biegu na Piątkę i jak to mówią: złapałem bakcyla. W 2018 roku biegłem już w sztafecie maratońskiej, a w tym roku zadebiutuję na dystansie 42.195 kilometra. Co tu dużo mówić: warto, poznać wyjątkową atmosferę wielkiego biegu i poczuć energię kibiców, którzy swoim dopingiem niosą biegaczy, do tego by biegli szybciej i osiągali jak najlepsze rezultaty. Wszystkie te krzyki i wiwaty jeszcze bardziej nakręcają na ostatnich metrach i już zawsze będą kojarzyć mi się ze sportową adrenaliną!” – tak o swoim wejściu w świat dużych imprez biegowych mówił Marek, tegoroczny maratończyk.

Szybka trasa zawierająca dwie długie proste: wzdłuż ul. Mickiewicza, gdzie blisko kilometrowy zbieg pozwala złapać oddech i nabrać sił przed kończącym odcinkiem na Wisłostradzie sprzyja ustanawianiu życiówek na pięciokilometrowym dystansie. Dla osób celujących w konkretny czas przygotowano pomoc profesjonalnych pacemakerów. Ponad tuzin biegaczy, będzie nadawać tempo biegu tak, by uczestnicy biegnący razem z nimi mogli osiągnąć rezultaty od 18 do 30 minut.

Sprawdź produkty w naszym sklepie!

Bieg na Piątkę to nie tylko okazja dla początkujących biegaczy na zaprzyjaźnienie się ze światem biegów dystansowych, ale też niepowtarzalna okazja na podejrzenie technik profesjonalistów. Dystans 5 kilometrów cieszy się niezwykłą popularnością w naszym kraju i rok rocznie przyciąga biegaczy specjalizujących się w tym dystansie. Przyjemna trasa, z długimi prostymi sprzyja uzyskiwaniu dobrych rezultatów, co z pewnością będą chcieli wykorzystać biegacze chcący poprawić swoją życiówkę na sam koniec sezonu biegowego. Dla uczestników, którzy poszukują spokojnego biegu przy niezapomnianym dopingu kibiców mamy dobrą wiadomość – limit czasu, który wynosi 45 minut, spokojnie pozwala na pokonanie trasy nawet szybkim marszem, co pozwala cieszyć się tak trasą jak i interakcją z kibicami na trasie.