Ostatni weekend września to nie tylko Maraton Warszawski– pobiegnij w Biegu na Piątkę

Ostatni weekend września już od wielu lat kojarzy się z kultowym Maratonem Warszawskim. Nie inaczej jest i w tym roku, gdyż przed nami już 41. edycja najstarszego biegu na królewskim dystansie w stolicy, a wraz z nim biegi towarzyszące.

Specjaliści od krótkich dystansów mogą wciąż zgłosić swój udział w Biegu na Piątkę. Dla innych uczestników forma tego dystansu może stanowić przyjazne wprowadzenie w świat imprez biegowych i poskutkować udziałem w kolejnej edycji Maratonu Warszawskiego.

Bieg na Piątkę jest jednym z wydarzeń towarzyszących 41. PZU Maratonowi Warszawskiemu i pozwala na stopniowe zapoznanie się z niezwykłą atmosferą panującą podczas maratońskiego weekendu. Tysiące kibiców zebranych wzdłuż trasy maratonu będzie zagrzewać do jeszcze większego wysiłku także tych, którzy zdecydują się na dystans 5 kilometrów. Dzięki umiejscowieniu startu razem z biegiem maratońskim uczestnicy Biegu na Piątkę będą mogli na własnej skórze poczuć niesamowite emocje przekazywane przez dopingujących, zarówno na starcie z ul. Konwiktorskiej jak i podczas finiszu przy Multimedialnym Parku Fontann.

„Od zawsze kusiło mnie spróbowanie sił w takiej imprezie jak Maraton Warszawski. Moja przygoda z biegami długodystansowymi zaczęła się w 2017 roku właśnie od Biegu na Piątkę i jak to mówią: złapałem bakcyla. W 2018 roku biegłem już w sztafecie maratońskiej, a w tym roku zadebiutuję na dystansie 42.195 kilometra. Co tu dużo mówić: warto, poznać wyjątkową atmosferę wielkiego biegu i poczuć energię kibiców, którzy swoim dopingiem niosą biegaczy, do tego by biegli szybciej i osiągali jak najlepsze rezultaty. Wszystkie te krzyki i wiwaty jeszcze bardziej nakręcają na ostatnich metrach i już zawsze będą kojarzyć mi się ze sportową adrenaliną!” – tak o swoim wejściu w świat dużych imprez biegowych mówił Marek, tegoroczny maratończyk.

Szybka trasa zawierająca dwie długie proste: wzdłuż ul. Mickiewicza, gdzie blisko kilometrowy zbieg pozwala złapać oddech i nabrać sił przed kończącym odcinkiem na Wisłostradzie sprzyja ustanawianiu życiówek na pięciokilometrowym dystansie. Dla osób celujących w konkretny czas przygotowano pomoc profesjonalnych pacemakerów. Ponad tuzin biegaczy, będzie nadawać tempo biegu tak, by uczestnicy biegnący razem z nimi mogli osiągnąć rezultaty od 18 do 30 minut.

Bieg na Piątkę to nie tylko okazja dla początkujących biegaczy na zaprzyjaźnienie się ze światem biegów dystansowych, ale też niepowtarzalna okazja na podejrzenie technik profesjonalistów. Dystans 5 kilometrów cieszy się niezwykłą popularnością w naszym kraju i rok rocznie przyciąga biegaczy specjalizujących się w tym dystansie. Przyjemna trasa, z długimi prostymi sprzyja uzyskiwaniu dobrych rezultatów, co z pewnością będą chcieli wykorzystać biegacze chcący poprawić swoją życiówkę na sam koniec sezonu biegowego. Dla uczestników, którzy poszukują spokojnego biegu przy niezapomnianym dopingu kibiców mamy dobrą wiadomość – limit czasu, który wynosi 45 minut, spokojnie pozwala na pokonanie trasy nawet szybkim marszem, co pozwala cieszyć się tak trasą jak i interakcją z kibicami na trasie.