fbpx
Olejarska Dycha odbędzie się już 29 maja

Olejarska Dycha

Już za kilka dni, 29 maja 2022, w miejscowości Nielisz odbędzie się pierwsza edycja biegu Olejarska Dycha. Dzięki owocnej współpracy i wsparciu gminy Nielisz, Nadleśnictwa Zwierzyniec, gminnej szkoły, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ośrodka Hotel Marina wydarzenie zapowiada się doskonale, a lista startowa została szczelnie wypełniona długo przed przewidzianym w regulaminie terminem zamknięcia zapisów online. Dla chętnych niewielka pula miejsc będzie jeszcze dostępna w biurze zawodów w dniu wydarzenia (koszt pakietu: 60 zł).

Wydarzenie finansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

W pakiecie startowym biegacze otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą, drewnianą łyżkę oraz książkę kucharską z limitowanej serii z przepisami wykorzystującymi olej rzepakowy. W pakiecie znajdą się także nasiona łąki kwietnej, dzięki czemu każdy biegacz będzie mógł przedłużyć wspomnienia z pierwszej edycji biegu w Nieliszu patrząc na kwitnące kwiaty.

Na trasie biegu będą 2 punkty z wodą, obsługiwane przez wolontariuszy ze szkoły w gminie Nielisz, a na mecie czekać będzie na wszystkich biegaczy posiłek regeneracyjny – pyszny krupnik. Będzie też okazja do degustacji świeżo wyciskanego oleju rzepakowego, o co zadba Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, organizator i pomysłodawca wydarzenia. Będzie zatem smacznie i zdrowo – warto bowiem wiedzieć, że olej rzepakowy ma 10 razy więcej cennych kwasów omega-3 niż oliwa.

Dystans Olejarskiej Dychy to 10 km, a wytyczona trasa poprowadzi biegaczy wzdłuż charakterystycznych pól rzepaku i przez leśne ścieżki Nadleśnictwa Zwierzyniec aż do mety na malowniczej plaży Marina nad Zalewem Nielisz. Szansę, aby ukończyć bieg, będą mieli zarówno zaawansowani biegacze, jak i ci początkujący, ponieważ przewidziany limit 90 min to czas, który pozwoli bez pośpiechu zaliczyć pełen wszystkim pełną “dychę”. Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal i posiłek.

W pakietach startowych biegacze znajdą m.in. pamiątkowe chusty.
W pakietach startowych biegacze znajdą m.in. pamiątkowe chusty.

Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach OPEN K/M oraz trzech kategoriach wiekowych K/M. Biegacze i biegaczki z miejsc I-III wspomnianych kategorii otrzymają pamiątkowe statuetki, a miejsce I-IV w kategorii OPEN K/M będą dodatkowo wyróżnione nagrodami finansowymi. Dla osób z branży olejarskiej, tj. przedstawicieli zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolników, przewidziana jest dodatkowa klasyfikacja w ramach Mistrzostw Polski Olejarzy. Klasyfikacja wiekowa i branżowa dublują się z OPEN.

Do zobaczenia w Nieliszu!

Info i regulamin: https://b4sportonline.pl/olejarska_dycha/ 

Opłata startowa w dniu wydarzenia w biurze zawodów: 60 zł.
Zawodnicy w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz w wieku 70+ są zwolnieni z opłaty.
Biuro Zawodów będzie działało w dniu zawodów, tj 29 maja, na plaży Marina w Nieliszu godzinach 8:00-9:30.

Informacje w pigułce:

 • Lokalizacja: Nielisz, woj. lubelskie
 • Dystans: 10 km, trasa wyznaczona ścieżkami leśnymi i polnymi
 • Limit czasu: 90 minut
 • Start: 29 maja 2022 (niedziela) godz. 10:00
 • Biuro Zawodów: 29 maja 2022, godz. 8:00-9:30
 • Opłata startowa w dniu wydarzenia: 60 zł
 • Zwolnienie z opłaty startowej: zawodnicy biorący udział w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1952 i starsze).
 • Pakiet startowy: numer startowy, chusta z logo wydarzenia, nasiona łąki kwietnej, drewniana łyżka, książka kucharska z limitowanej serii, woda na trasie i na mecie, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie
 • Klasyfikacja: OPEN K/M, klasyfikacja wiekowa K/M: 16-29 lat; 30-49 lat; 50+ oraz klasyfikacja branżowa Mistrzostw Polski Olejarzy
 • Puchary/statuetki dla zdobywców: I-III miejsce kat. OPEN K/M oraz w kat. wiekowych (dublują się z OPEN); I-III miejsca w kat. MP Olejarzy K/M (dublują się z OPEN)
 • Dokładny harmonogram, lokalizacja startu i przebieg trasy dostępne na profilu FB: https://www.facebook.com/OlejarskaDycha
 • Zapisy: www.b4sportonline.pl/olejarska_dycha/
Trasa Olejarskiej Dychy.
Trasa Olejarskiej Dychy.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Nike React Escape Run

Nike tylko dla kobiet, czyli React Escape Run

Następne
„1MILA – mityng lekki i atletyczny” odbędzie się już 5 czerwca na warszawskim AWFie.

1MILA Warszawa. Pobiegnij z gwiazdami sportu!

Powiązane artykuły