fbpx
Liga Biegowa to wyjątkowa inicjatywa dla biegaczy prowadzona przez Fundację Zdrowy Ruch

Startujesz w zawodach? Dołącz do Ligi Biegowej i wybiegaj wsparcie dla potrzebujących!

Trwa kolejny sezon Ligi Biegowej – całorocznej, ogólnopolskiej rywalizacji, w której wygrywają nie tylko najszybsi, ale również najwytrwalsi biegacze. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a dołączyć do niej może dosłownie każdy. W tym sezonie Liga Biegowa ma dodatkowo wymiar charytatywny!

Liga Biegowa to wyjątkowa inicjatywa dla biegaczy prowadzona przez Fundację Zdrowy Ruch, współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Platforma istnieje już od ośmiu lat i zgromadziła już ponad 9 tysięcy biegaczy z całej Polski! Głównym celem zabawy jest motywowanie do regularnego ruchu.

Na czym polega zabawa w Lidze Biegowej?

Wystarczy, że bierzesz udział w zawodach biegowych. To co należy zrobić, to zarejestrować się na platformie. Dzięki współpracy z platformą Enduhub Twoje wyniki z wszystkich biegów, w których brałeś i będziesz brać udział, będą automatycznie ściągane na Twój profil i przeliczane na punkty. Można rywalizować w kilkudziesięciu różnych kategoriach. Co roku w gronie zwycięzców jest ponad 150 osób. Organizatorzy zabawy nagradzają bowiem nie tylko w kategoriach open, ale również wiekowych, drużynowych i z podziałem na poszczególne dystanse.

Nie tylko rywalizacja

Liga Biegowa to także silna społeczność, ale również duża dawka wiedzy i motywacji. Na stronie regularnie pojawiają się artykuły, z których można dowiedzieć się jak zdrowo się odżywiać i trenować.

Dodatkowo każdy zarejestrowany uczestnik Ligi ma do dyspozycji kalendarz biegów oraz historię swoich dotychczasowych startów.

Wymiar charytatywny Ligi Biegowej

W tym roku Liga Biegowa zyskała też wymiar dobroczynny. Celem jest przekazanie jak większej liczby napojów dla dzieci i młodzieży trenującej lekkoatletykę w lokalnych klubach biegowych w całej Polsce. Każde pokonane przez Ciebie 20 km przełoży się na 1 butelkę napoju OSHEE (wód i napojów witaminowych) dla potrzebujących klubów. W ten sposób każdy zarejestrowany użytkownik pomaga, bo każdy przebiegnięty kilometr wspiera nasz cel charytatywny! Na koniec roku zliczymy wszystkie kilometry pokonane przez uczestników Ligi Biegowej i przekażemy odpowiednią pomoc do 16 klubów biorących udział w akcji. 

Inicjatywa jest elementem Programu “Wybiegaj w Przyszłość”, prowadzonym przez Fundację Zdrowy Ruch, organizatora Ligi. W ramach Programu przyznawane są roczne stypendia sportowe dla młodych, zdolnych biegaczy w wieku 14-17 lat, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Organizowane są także otwarte, bezpłatne warsztaty edukacyjne dla zawodników, trenerów oraz rodziców. Więcej informacji o Programie są dostępne na : www.FundacjaZdrowyRuch.pl

Liga Biegowa zyskała w tym roku wymiar dobroczynny.
Liga Biegowa zyskała w tym roku wymiar dobroczynny.

Jak dołączyć do Ligi Biegowej?

Wejdź na stronę www.ligabiegowa.pl i utwórz konto. W ciągu 24 godzin Twój profil powinien wypełnić się wynikami z biegów, w których dotychczas brałeś udział.

Teraz pozostaje już tylko aktywnie uczestniczyć w imprezach biegowych i podglądać efekty swoich zmagań na stronie platformy.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Przygotuj się do Lekkiej Piątki z Bartkiem Olszewskim.

Nie przegap tego biegu! Pięć powodów, dla których warto wystartować w Lekkiej Piątce

Następne
Wokół odchudzania nadal krąży wiele mitów.

Najczęstsze mity dotyczące odchudzania

Powiązane artykuły