Lekka Piątka. Nowy, wyjątkowy bieg na 5km w Warszawie i Poznaniu!

Lekka Piątka to świetna okazja do zdobycia nowego PB!
Lekka Piątka to świetna okazja do zdobycia nowego PB!

Na biegowej mapie Polski pojawiła się nowa, wyjątkowa „piątka”! A dokładnie „Lekka Piątka”, która odbędzie się 11 września w Warszawie i 26 września w Poznaniu w ramach imprezy 1MILA. Bieg rozegrany zostanie częściowo na stadionowej bieżni, a częściowo na asfalcie, a to oznacza jedno: szybkie i niezwykle emocjonujące ściganie! A to nie wszystko, co Was tam czeka! 

W tym roku po raz pierwszy w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny” będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach! Poza biegiem na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania w biegu na milę), rywalizować będzie można również w Lekkiej Piątce (5km), drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m). Impreza rozplanowana jest w ten sposób, że można pobiec w kilku konkurencjach! 

Lekka Piątka, którą o godz. 9:00 rozpoczyna się mityng, to całkowita nowość i zapowiada się naprawdę wyjątkowo! Trasa biegu będzie przebiegać częściowo po tartanie, a częściowo po asfalcie. Bieg rozpocznie się okrążeniem stadionu, a później wybiega się na dwie szybkie, asfaltowe pętle  – w Warszawie po alejach kampusu AWF, a w Poznaniu po przepięknych terenach Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego, które otaczają stadion POSiR Golęcin. Bieg kończy się ponownie okrążeniem stadionu, przy aplauzie kibiców. Te trasy są wręcz stworzone do bicia życiówek!

 – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie! – mówią zgodnie olimpijczycy, ambasadorzy 1MILI, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski, którzy będą obecni na imprezie w Poznanu. Każdy może się poczuć jak zawodowiec, dostając imienny numer startowy i będąc imiennie wyczytywanym na start swojej serii. Oprawy dopełniają profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. W pakiecie startowym,  poza imiennym numerem, każdy uczestnik otrzyma wodę, izotonik i baton, a na mecie pamiątkowy medal.

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Rozmowy będą poprzeplatane licznymi konkursami z nagrodami. 

Pobiegnij i pomóż! 

Pakiet startowy na każdą z konkurencji można kupić w wariancie charytatywnym, wspierając tym samym Program Stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomagamłodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

Więcej informacji o imprezie: www.1mila.pl

1MILA to całodzienne święto biegaczy.
1MILA to całodzienne święto biegaczy.