fbpx
iv rafako polmaraton raciborz wspaniale swieto raciborskiego sportu juz za nami 01

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz – wspaniałe święto raciborskiego sportu już za nami

704 zawodników z Polski i zagranicy ukończyło 4. edycję RAFAKO Półmaraton Racibórz,który odbyła się 26 sierpnia. Rywalizację open wygrali Kenijczycy wraz z Polakami. Najlepszymi Polakami zostali: Tomasz Grycko i Aleksandra Brzezińska.

704 zawodników z Polski i zagranicy ukończyło 4. edycję RAFAKO Półmaraton Racibórz,który odbyła się 26 sierpnia. Rywalizację open wygrali Kenijczycy wraz z Polakami. Najlepszymi Polakami zostali: Tomasz Grycko i Aleksandra Brzezińska. Trasa zawodów prowadziła centralnymi ulicami miasta, a bieg główny poprzedził Mini RAFAKO Półmaraton, z którego dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację 10- letniej Natalki zmagającej się z czterokończynowym porażeniem mózgowym.

Mimo deszczu i chłodu atmosfera była wspaniała, organizacja doskonała i niepowtarzalny klimat – takie słowa najczęściej padały z ust biegaczy, którzy w niedzielę (26 sierpnia) ukończyli raciborski półmaraton. Przygotowania do największego sportowego święta w Raciborzu trwały długo przed rozpoczęciem biegu. W tym roku organizatorzy wprowadzili trochę zmian. Tym razem zawodnicy wybiegli z bieżni nowo wyremontowanego stadionu miejskiego, a finiszowali nieopodal bramy wjazdowej na teren aquaparku H2Ostróg. Na korytarzach krytej pływalni mieściło się biuro zawodów oraz całe zaplecze biegu. Po wyczerpującej trasie biegacze mogli relaksować się w aquaparku i strefie SPA. Miasteczko biegowe znajdowało się przed biurem zawodów. Tam odbywały się liczne atrakcje dla całych rodzin. Kto w tym dniu wziął udział w imprezie, na nudę narzekać nie mógł. Dodano również nową kategorie, czeki o takie samej wartości jak w kat. Open otrzymali najlepsi Polacy. Do wyboru były także pakiety (standard lub premium).

iv-rafako-polmaraton-raciborz-wspaniale-swieto-raciborskiego-sportu-juz-za-nami-02

Organizatorzy dwoili się i troili, aby zapewnić zawodnikom najlepsze warunki podczas rywalizacji

Trasa należała do stosunkowo płaskich, bo biegła głownie centralnymi ulicami miasta. Zawodnicy mieli okazję nie tylko bić rekordy życiowe, ale zwiedzić najładniejsze zakątki Raciborza. Organizatorzy zadbali również, aby punkty nawadniania i odżywiania były dobrze zaopatrzone i sprawnie obsługiwane przez prawie 200 wolontariuszy. Na trasie rozstawione były kurtyny wodne, w pogotowiu pomoc medyczna oraz pilot, który wskazywał drogę biegaczom.

Tym razem nie zawiedli również kibice. Niemal na każdym kilometrze głośno dopingowali biegaczy. Po dotarciu do mety już sam medal budził wiele emocji. Nie był to zwykły krążek, a ostatnia część projektu 4Biegi Racibórz. Osoby, które brały udział we wszystkich zawodach projektu walczyli jeszcze o Grand Prix Raciborza. Jednak zanim ogłoszono wyniki, biegacze mogli zrelaksować się podczas masażu, jaki oferowali absolwenci TEB Edukacja i Gabinetu Od Nowa Gracjana Olaniszyna i zjeść regeneracyjny posiłek.

W miasteczku biegowym od samego rana było gwarno i wesoło. Na scenie prezentowali się artyści z Raciborskiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Animatorki Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” organizowały dzieciom czas. Oferowali również smaczne domowe ciasta, świeżo wyciskane soki, a dochód z tego przeznaczyli dla Natalki.

Był także dmuchany plac zabaw, mała gastronomia i charytatywne zawody Kids Run z medalami i prawdziwymi pakietami startowymi dla najmłodszych (dochód ze sprzedaży pakietów również przekazano dla Natalki). Zmagania dla milusińskich, to również pomysł i wykonanie przedstawicieli „Pracowni Przyszłości”.

iv-rafako-polmaraton-raciborz-wspaniale-swieto-raciborskiego-sportu-juz-za-nami-03

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Paweł Januszewski (lekkoatleta, mistrz olimpijski) i Justyna Święty podwójna Mistrzyni Europy na 400 m, Ewa Bugdoł wielokrotna Mistrzynie Polski w triathlonie długim, którzy wzięli udział w biegu charytatywnym na 2 km. Na trasie biegu głównego, z zawodnikami o podium walczyli m.in. Agnieszka Janasiak, czołowa biegaczka długodystansowa, zwyciężczyni Wings for Life w 2016 roku.

Zaproszeni goście chętnie rozdawali autografy, pozowali do zdjęć. Atrakcji nie brakowało, ale wszyscy czekali na jedno – ogłoszenie wyników. 

Najlepsza trójka zawodników wśród mężczyzn to:

  • Rop Abel Kibet (I m),
  • Mwetich Silas (II m), 
  • omasz Grycko (III m). 

Najszybsze kobiety, to:

  • Aleksandra Brzezińska (I m),
  • Matebo Ruth Chemisto (II m),
  • Ewelina Paprocka (III m)

Pozostałe wyniki, w poszczególnych kategoriach można zobaczyć na stronie internetowej: www.datasport.pl/wyniki .Po rozdaniu nagród, nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy zawodnicy- losowanie nagrody głównej Toyoty Aygo. Nowym właścicielem samochodu został Łukasz Przybyła w Raciborza.

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbył się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy do pokonania mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski Energetyków, nauczycieli i bieg charytatywny. Półmaraton wpisał się w projekt 4Biegu Racibórz, Szczegóły dotyczące IV RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: 4biegiraciborz.pl, oraz na oficjalnym Fanpage biegu.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
5 polmaraton praski czyli szybki bieg wieczorowa pora 04

Dlaczego warto wystartować w 5. Wieczornym 4F Półmaratonie Praskim lub 4F Praskiej Piątce?

Następne
pobiegna po okulary dla podopiecznych domow dziecka 01

Pobiegną po okulary dla podopiecznych domów dziecka

Powiązane artykuły

iii bieg dobczycki rzeszedl do historii 03
Czytaj dalej

III Bieg Dobczycki przeszedł do historii

Gdy przez dwa lata z rzędu Dobczycki Klub Biegacza zapraszał mnie na jedną ze swoich imprez, to niestety nie mogłem do nich przyjechać. W tym roku nie zaprosili, a mi akurat było bardzo po drodze, więc przypomniałem o sobie, a oni nie byli pamiętliwi i ponowili zaproszenie. Nie pozostało nic innego, jak namówić jeszcze kolegę, syna i w niedzielę rano zameldować się na starcie.
5 bieg dookola zoo relacja
Czytaj dalej

5. Bieg dookoła ZOO – relacja

Są na świecie imprezy, na które zwykły śmiertelnik nie jest w stanie wejść. Ślub następcy tronu w Anglii, urodziny księcia Monako, rozdanie nagród filmowych, itd.
udany debiut amberexpo polmaraton gdansk
Czytaj dalej

Udany debiut AmberExpo Półmaraton Gdańsk!

W ostatnią niedzielę w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Gdańsku odbył się AmberExpo Półmaraton Gdańsk. W pierwszej edycji imprezy na starcie stanęło 1990 zawodników, a 1981 osób ukończyło...

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM