fbpx
bieg weganski latwiej niz myslisz 03

Bieg wegański – ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ

Wiosenna edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz” rozpocznie w tym roku Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Run Vegan! i Fundacja Viva! zapraszają wszystkich zwolenników aktywnego trybu….

Wiosenna edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz” rozpocznie w tym roku Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Run Vegan! i Fundacja Viva! zapraszają wszystkich zwolenników aktywnego trybu życia, zdrowej diety i sympatyków zwierząt na całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 10 maja na terenie rekreacyjnym przy siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, ul Wybrzeże Gdyńskie 4.

Promujemy zdrowy tryb życia i pomagamy zwierzętom zgodnie z hasłem przewodnim imprezy – ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ!

Wspólna inicjatywa Run Vegan! oraz Fundacji Viva! ma na celu promocję świadomego stylu życia. Organizatorzy zachęcają do aktywności fizycznej, zdrowego i etycznego sposobu odżywiania się oraz współdziałania na rzecz zwierząt i środowiska. W tym roku, podobnie jak podczas edycji jesiennej, misja ta będzie miała bardzo wymierny charakter – z każdego sprzedanego pakietu startowego organizatorzy przekażą 10 zł na wsparcie schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!, zaś 25 kwietnia, na 2 tygodnie przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie pięknych nadwiślańskich ścieżek w ramach akcji „Czysty Żoliborz nad Wisłą”.(Szczegóły akcji sprzątania wkrótce na: www.biegweganski.pl)

Bieg Wegański odbędzie się na dystansie 5 km i 10 km. Trasa poprowadzi nad malowniczym brzegiem Wisły po terenie naturalnym, pozwalając odkryć dziką Warszawę, jaką zna niewielu. Po pięknej nowo dodanej do użytku ścieżce sportowej pobiegną również dzieci w swoich grupach wiekowych. Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma kupon na wegańską Pasta Party, czyli tradycyjny wspólny posiłek biegaczy.

Organizatorzy umożliwiają udział w biegu z psem. Zachęcają również do przebrania się – najciekawsze stroje zostaną nagrodzone!

W ramach imprezy odbędzie się również Targ Wegański. To wydarzenie będzie wyjątkową okazją do degustacji i zakupu wegańskich potraw oraz odkrywania kulinarnych trendów i poznawania nowych smaków. Wszyscy chętni będą mogli także wysłuchać ekspertów – dietetyka, kardiologa, diabetologa, którzy opowiedzą o roli diety w leczeniu i utrzymaniu zdrowia.

Wstęp na targ i wykłady jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram wykładów i lista wystawców już wkrótce na stronie www.biegweganski.pl.

Bieg Wegański zaszczycą swoją obecnością polskie gwiazdy, którym bliska jest idea tego wydarzenia. Swoją obecność zapowiedziały m.in: Paulina Holtz jako „pace-maker” oraz siostry Natalia i Paulina Przybysz. Gościem honorowym wydarzenia będzie Wojewoda Mazowiecki, pan Jacek Kozłowski.

bieg-weganski-latwiej-niz-myslis05

W Biegu Wegańskim może wziąć udział kazdy, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ – postawić krok na biegowej ścieżce, zaprzyjaźnić się z dietą roślinną i pomagać innym.

Program imprezy:

8 – 9 maja

 • 11.00 – 18.00             Godziny otwarcia Biura Zawodów w sklepie „Sklep Biegacza”, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A, Warszawa – Powiśle

10 maja

 • 07.00 – 09.30             Godziny otwarcia Biura Zawodów (bieg główny), Miasteczko Biegowe na terenie rekreacyjnym przy siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, ul Wybrzeże Gdyńskie 4
 • 07.00 – 12.30             Godziny otwarcia Biura Zawodów (biegi dla dzieci), Miasteczko Biegowe
 • 09.40                          Oficjalne otwarcie Imprezy
 • 10.00                          Start biegu głównego na dystansie 5 km
 • 11.00                          Start biegu głównego na dystansie 10 km
 • 12.30                          Dekoracje zwycięzców na dystansie 5 i 10 km
 • 13.30                          Start biegów dla dzieci
 • 15.00                          Dekoracje zwycięzców w biegach dla dzieci

Wydarzenia towarzyszące

 • 09:00 – 16:00             Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegowego
 • 10.30 – 16.00             Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej
 • 11.00 – 14.00             Wegańska Pasta Party.
 • 16.00                          Oficjalne zakończenie imprezy

Partnerzy: Sklep Biegacza, Shock Absorber, Polsoja, Primavika, Cobi

Patronaty: Fundacja Viva, Schronisko w Korabiewicach, Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna  Warszawa”, Biegam Bo Lubię, Fundacja Maratonu Warszawskiego, Vege Runners

Patronaty mediowe: Polska Biega/ Agora, Magazyn Bieganie, Vege, Nasze Miasto

Patronat honorowy: Burmistrz Dzielnicy Żoliborz

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
recenzja produktow regeneracyjnych squeezy

Recenzja produktów regeneracyjnych Squeezy

Następne
i zrozum tu biegacza zargon tych ktorzy namietnie uprawiaja jogging cz 1 0120150409 0001

I zrozum tu biegacza! Żargon tych, którzy namiętnie uprawiają jogging cz.1

Powiązane artykuły

Czytaj dalej

Górska Przygoda – spotkajmy się w Wiśle 12 listopada

12 listopada w Wiśle już po raz trzeci odbędzie się bieg górski i zawody Nordic Walking „Górska Przygoda“. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji przy współpracy z firmą POLTENT, która od ponad dekady dba o wizualną oprawę eventów, zwłaszcza w świecie sportu.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM