3. BMW Półmaraton Praski na jeszcze szybszej trasie!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

28 sierpnia wystartuje 3. BMW Półmaraton Praski. Osiem tysięcy osób zmierzy się na nowej, bardzo szybkiej trasie, wciąż wiodącej w całości po prawej stronie Wisły. Nowością tegorocznej edycji jest bieg towarzyszący na dystansie 5 km. 

Półmaratońska trasa idealna do rekordów

Start odbędzie się z Al. Zielenieckiej, ale tym razem uczestnicy skierują się ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcą w Al. Waszyngtona, a stamtąd kierunek Saska Kępa – ul. Francuską i Zwycięzców, Saska i Egipska. Dalej trasa poprowadzi znanymi arteriami Gocławia (m.in. ulicami Gen. Abrahama, Gen. Bora-Komorowskiego i Gen. Fieldorfa). Następnie biegacze dotrą na Wał Miedzeszyńskim i po nawrotce przy ul. Kadetów czeka ich długa i szybka prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie klimaty prawdziwej warszawskiej Pragi, czyli m. in. ulica Targowa i Zamoyskiego. Meta zlokalizowana będzie w Parku Skaryszewskim, a tuż za nią czekać będą medale, punkt odżywiania i regeneracji, a dalej miasteczko dla biegaczy i kibiców.

3-bmw-polmaraton-praski-na-jeszcze-szybszej-trasie-03

Trasa, posiadająca atest PZLA, pozwoli nie tylko przebiec najważniejszymi szlakami Pragi, ale również sprzyjać będzie biciu rekordów życiowych. Nie ma na niej znacznych wzniesień, ani kluczenia krętymi uliczkami.

BMW Półmaraton Praski w 2015 r. uhonorowany został certyfikatem najwyższej kategorii European Athletics Running for All (przyznawany biegom reprezentującym wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony oraz wysoką jakość usług). Impreza odbywa się pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy i Burmistrza Dzielnicy Praga Południe. Tegoroczna edycja została wpisana w program obchodów 100-lecia przyłączenia Pragi do granic Warszawy.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Koszt pakietu startowego, do końca lipca, to 79 zł. Znajdzie się nim m.in. koszulka z najnowszej kolekcji firmy 4F – oficjalnego sponsora technicznego. Rejestracja odbywa się przez stronę www.bmwpolmaratonpraski.pl

3-bmw-polmaraton-praski-na-jeszcze-szybszej-trasie-01

Praska Piątka

Nowością praskiej imprezy będzie bieg na dystansie 5 km. „Praska Piątka” to wyścig dedykowany zarówno osobom, które rozpoczynają przygodę z joggingiem, jak i doświadczonym biegaczom, potrzebującym rywalizacji na takim dystansie do budowania szybkości. Start na 5 km nastąpi wraz ze startem półmaratonu. O godz. 8.30 uczestnicy obu biegów ruszą na trasę. Przed 3. kilometrem zlokalizowany będzie punkt nawodnienia. Z Al. Waszyngtona półmaratończycy udadzą się dalej, w kierunku Saskiej Kępy, a biegacze „piątki” skierują się ulicą Międzynarodową do mety, zlokalizowanej w Parku Skaryszewskim.

Koszt pakietu startowego biegu na 5 km do końca lipca wynosi 50 zł. Znajdzie się w nim koszulka techniczna.

Miasteczko w Parku Skaryszewskim

Wzorem ubiegłorocznej edycji, na polanach i alejkach Parku Skaryszewskiego organizatorzy zbudują miasteczko, pełne atrakcji dla kibiców, podkreślające potencjał rekreacyjny tego terenu. Znajdzie się w nim m.in. strefa relaksu, strefa zdrowia i strefa sportu dla dzieci.

BMW Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. W ubiegłorocznej edycji metę tego największego stołecznego półmaratonu prawobrzeżnej Warszawy przekroczyło blisko 6000 osób z 26 krajów. Najszybszy był medalista mistrzostw Polski Marcin Chabowski – 1:03.52, a wśród kobiet Kenijka Cheboi Gladys Jerotich (1:15.52). Na 12. pozycji w damskim gronie z wynikiem 1:32.00 uplasowała się mistrzyni świata w maratonie z Tokio (1991) Wanda Panfil.

Anna M. Kalinowska

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę