10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, w tym 2000 z zawierającymi koszulkę techniczną marki ASICS pakietami startowymi premium.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego (limit czasu – 2 godziny). Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

15. Bieg Trzech Kopców – zapisy

Zapisy internetowe do 15. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu.

Nowość – voucher prezentowy dla zawodnika

Wprowadzona została możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć TUTAJ.

B3K2021031
Fot. Szymon Gruchalski / Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora biegu

Warunki uczestnictwa 

Ustalony został limit startujących – 3500 zawodników (w tym 2000 osób z zawierającym koszulkę techniczna marki ASICS pakietem startowym premium).

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 2 października 2022 roku ukończą 18 lat.

Warunkiem startu jest zgłoszenie się zawodnika/zawodniczki i uiszczenie opłaty startowej bezpośrednio po dokonaniu rejestracji. W przypadku braku wniesienia opłaty startowej rejestracja uznawana jest za nieważną.

Zgłoszenia i opłata startowa

Internetowe zgłoszenia uczestnictwa w 15. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są do momentu, w którym wyczerpany zostanie limit startujących, jednak nie później niż do 22 września 2022 roku. W przypadku niewyczerpania limitu, będzie możliwość zapisania się do biegu w Biurze Zawodów – 30 września i 1 października.

Opłata startowa:

100 złotych – do 22.09.2022 pakiet standard (bez koszulki)

140 złotych – do 22.09.2022 pakiet premium (pakiet standard + koszulka) 

200 złotych – w Biurze Zawodów w dniach 30.09.2022 i 1.10.2022, pakiet standard (bez koszulki), w przypadku niewyczerpania limitu startujących

250 złotych – w Biurze Zawodów w dniach 30.09.2022 i 1.10.2022, pakiet premium (pakiet standard + koszulka), w przypadku niewyczerpania limitu startujących oraz limitu pakietów premium

Nie ma możliwości dokupienia w późniejszym terminie koszulki do pakietu standard.

Rozmiarówkę koszulek można znaleźć TUTAJ.

Do 15 września 2022 roku istnieje możliwość rezygnacji z udziału w biegu i zwrotu opłaty startowej (opłata manipulacyjna w przypadku rezygnacji wynosi 20 złotych). Szczegóły w regulaminie. Miejsce na liście startowej zwolnione poprzez rezygnację zawodnika z udziału w biegu zostanie przywrócone do limitu wolnych miejsc. W przypadku rezygnacji, gdy zawodnik miał wykupiony pakiet premium, nie ma możliwości rezygnacji wyłącznie ze startu, a pozostawienia sobie przez zawodnika koszulki. W takim przypadku cały pakiet, wraz z koszulką, zostanie przywrócony do limitu wolnych miejsc.

B3K2021094
Fot. Szymon Gruchalski / Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora biegu

Biuro Zawodów

Zlokalizowane będzie w holu pod trybuną wschodnią Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przy ul. Reymonta 20. 

Czynne w dniach:

30 września 2022 roku (piątek) w godz. 15.00-20:00

1 października 2022 roku (sobota) w godz. 12:00-20:00

2 października 2022 roku (niedziela) w godz. 7:00-9:00

W dniu biegu Biuro Zawodów wyłącznie wydaje pakiety startowe – nie ma możliwości zapisania się oraz uiszczenia opłaty startowej.

Weryfikacja i odbiór pakietu startowego możliwe są wyłącznie w Biurze Zawodów (dopuszczalny jest odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika). Szczegóły TUTAJ.

Klasyfikacje

W 15. Biegu Trzech Kopców prowadzone będą następujące klasyfikacje:

a. generalna kobiet i mężczyzn,

b. w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

B3K2021122
Fot. Szymon Gruchalski / Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora biegu

Każdy z uczestników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Nagrody będą przyznawane w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, natomiast nie ma przewidzianych nagród w kategoriach wiekowych.

15. zawodnik oraz 15. zawodniczka na mecie otrzymają nagrody niespodzianki.

W ramach imprezy odbędzie się I Bieg Górski Leśników – regulamin jest dostępny TUTAJ.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi informacjami: 

Regulamin 15. Biegu Trzech Kopców

Instrukcja odbioru pakietu startowego

Instrukcja zakupu vouchera

Zachęcamy także do dołączenia do oficjalnego wydarzenia 15. Biegu Trzech Kopców na Facebooku!

Zapisz się na 15. Bieg Trzech Kopców TUTAJ.
Zapisz się na 15. Bieg Trzech Kopców TUTAJ.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>