Zgarnij promocję na pakiet startowy w sztafecie Ekiden PragmatIQ

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Coraz mniej czasu pozostało do VII edycji sztafety EKIDEN PragmatIQ w Poznaniu. W niedzielę 9 czerwca nad Jeziorem Malta 6-osobowe zespoły wspólnie zmierzą się z dystansem maratonu podzielonym na 6 odcinków, w ramach jednego z nielicznych tego typu biegów w Polsce.

Zobacz film z VI edycji EKIDEN PragmatIQ
Ekiden – co to jest?

Słowo ekiden z pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Źródłem sztafety był system transportowy i pocztowy działający w Japonii w czasach dawnych, polegający na tym, że podczas trasy w określonych punktach zmieniali się kurierzy lub ich konie, dzięki czemu wiadomości i towary były przesyłane szybciej i pewniej. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni wykształciły się największe tradycje tego typu biegów, a udział w niektórych sztafetach jest prestiżem, o którym marzy wielu Japończyków.

Do tej pory ekiden stał się najbardziej popularny w: Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Hiszpanii, Holandii, Chinach, Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych. Długość trasy biegu oraz liczba osób w sztafecie różni się w zależności od decyzji organizatorów. Na świecie rozgrywane są długodystansowe sztafety na różnych dystansach (czasami nawet do kilkuset kilometrów) i z różną ilością osób w zespole. Jedną z najbardziej popularnych – szczególnie w Europie – stała się sztafeta maratońska w składzie 6 osób, które zmieniając się pokonują w sumie dystans klasycznego maratonu, czyli 42 kilometry 195 metrów.

zgarnij-promocje-na-pakiet-startowy-w-sztafecie-ekiden-pragmatiq-02

EKIDEN w Poznaniu

42,195 km razem to hasło tegorocznej edycji sztafety maratońskiej EKIDEN PragmatIQ podkreślające jej główne wartości, a więc promowanie zespołowego biegania i wspólnego pokonania dystansu maratońskiego – wydawać by się mogło – nieosiągalnego dla przeciętnego lub początkującego biegacza. Pragniemy pokazać, że sportowe współzawodnictwo to nie tylko zdobywanie coraz lepszych wyników, ale także świetny sposób na dobrą zabawę i integrację zespołu, a nawet większych grup i środowisk. Bycie częścią drużyny (firmowej, branżowej, czy koleżeńskiej) to także wspaniały bodziec motywujący.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!


21maj(maj 21)00:0023(maj 23)18:00WyróżnionyGdańsk Maraton 5.5Maraton, sztafeta maratońska i 5km

Sztafeta każdego roku odbywa się nad poznańskim Jeziorem Malta, wzdłuż popularnego na świecie toru regatowego. Trasa biegu poprowadzona zostanie po pętli o długości 5.400m. Wyjątkiem będzie długość pętli pierwszej zmiany. Dystans podzielony został na 6 zmian w odpowiedniej kolejności: 9 795m + 10 800m + 5 400m + 5 400m + 5 400m + 5 400m. Strefa zmian zostanie specjalnie wydzielona. Drużyny obowiązuje limit czasu wynoszący 4 godz. i 30 min.

zgarnij-promocje-na-pakiet-startowy-w-sztafecie-ekiden-pragmatiq-03

Pomaganie przez bieganie

Fundacja PragmatIQ od lat wspiera dzięki organizacji sztafety EKIDEN PragmatIQ lokalne organizacje pożytku publicznego. Fundacja przekazuje na rzecz wybranej w danym roku instytucji 42,915 zł z każdej opłaty startowej. Ta symboliczna kwota odpowiada pokonanemu przez sztafetę dystansowi maratońskiemu. Podczas VII edycji wydarzenia wsparcie otrzyma Fundacja „Niesiemy nadzieję” z Poznania.

Oprócz darowizny zebranej w ramach opłat startowych, cennym źródłem pomocy jest organizowana podczas biegu loteria charytatywna, a cały dochód ze sprzedaży losów jest przekazywany na rzecz Stowarzyszenia na Tak.

zgarnij-promocje-na-pakiet-startowy-w-sztafecie-ekiden-pragmatiq-04

Ciekawostka

33-letni Kenijczyk Eliud Kipchoge pobił rekord świata na trasie 42,195 km i osiągnął wynik 2:01.39, a więc przebiegł maraton w ze średnią prędkością 21 km/h. Z kolei rekord sztafety EKIDEN PragmatIQ to pokonanie dystansu maratońskiego w 02:22.08. Może to właśnie Twoja drużyna spróbuje w tym roku zbliżyć się do wyniku Kenijczyka? 

zgarnij-promocje-na-pakiet-startowy-w-sztafecie-ekiden-pragmatiq-05

Jak zgarnąć pakiet na EKIDEN w promocji?

Trwają zapisy na bieg, a liczba dostępnych pakietów startowych maleje z każdym dniem. Mamy nadzieję, że idea zespołowego biegania przerodzi się więc w popularny sposób aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza w ramach EKIDENU! Zachęcamy więc do zapisów w promocyjnej cenie 480 zł za drużynę (80 zł/os.)

Warunkiem skorzystania z promocji jest zgłoszenie drużyny za pośrednictwem formularza zapisów na stronie http://ekidenpragmatiq.pl/, a następnie udostępnienie przez wszystkich zawodników z drużyny posta wraz z linkiem do wydarzenia na Facebooku. W dalszej kolejności należy mailowo poinformować Organizatora o chęci skorzystania z rabatu dołączając do wiadomości screeny udostępnień z profili na FB. Maila prosimy kierować na adres: kontakt@ekidenpragmatiq.pl. W odpowiedzi Organizator prześle informacje o obniżonej opłacie startowej. Promocja trwa do końca kwietnia.

Bezpośredni link do zapisów >>> TUTAJ

zgarnij-promocje-na-pakiet-startowy-w-sztafecie-ekiden-pragmatiq-06

Do zobaczenia w czerwcu w Poznaniu!

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?