Zapisy do Garmin Ultra Race na półmetku!

Zapisy do Garmin Ultra Race, zawodów w biegach górskich, które zadebiutują w tym roku, ruszyły 1 lutego, a lista startowa wypełniona jest już w ponad 50%. Impreza odbędzie 17 i 18 września 2016 r. w Górach Stołowych, a miastem gospodarzem jest Radków, gdzie zlokalizowany zostanie zarówno start i meta wszystkich dystansów.

Trzy dystanse do wyboru

Zawodnicy do wyboru będą mieli jeden z trzech dystansów. Najdłuższy bieg, w którym do pokonania będą 53 kilometry, rozegrany zostanie w sobotę 17 września. Osoby, które przebiegną całą trasę w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów, czyli w ciągu maksymalnie 10 godzin, uzyskają 3 punkty kwalifikacyjne do słynnego już biegu wokół masywu Mont Blanc – Ultra Trail du Mont Blanc. Limit zawodników na tej trasie wynosi 500 osób, które będą miały do pokonania łączną sumę przewyższeń 3680 m, mijając po drodze charakterystyczne punkty, np. Skalne Grzyby, miejscowość Duszniki Zdrój, okolice Błędnych Skał czy schronisko Pasterkę.

Drugiego dnia, 18 września, przewidziane są zawody na krótszych odległościach: 24 km z sumą przewyższeń 1640 m oraz 9 km o przewyższeniach +450 m/ – 450 m, co sprawia, że są to propozycje idealne dla osób chcących spróbować swoich sił w biegach górskich. Łączny limit uczestników na oba krótsze dystanse wynosi 500 osób, które będą miały 5 godzin na ukończenie zawodów na dystansie 24 km oraz 2 godziny na pokonanie najkrótszego dystansu (9 km).

zapisy-do-garmin-ultra-race-na-polmetku-01

Imprezą towarzyszącą Garmin Ultra Race są zawody biegowe dla dzieci o nazwie Gamin Ultra Kids, w których udział mogą wziąć dzieci już od pierwszego roku życia! Organizatorzy przygotowali trzy grupy wiekowe, z których każda startuje na innym dystansie. Najmłodsi, w wieku 1-7 lat pobiegną na odcinku liczącym 200 m. Dzieci w wieku 8-11 lat będą miały do pokonania 500 m, a najstarsza grupa (12-17 lat) wystartuje na dystansie 1000 m.  

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Zapisy na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race oraz Garmin Ultra Kids odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.ultrarace.pl. Informacje na temat zawodów można znaleźć także na oficjalnym profilu na Facebooku, dostępnym pod linkiem: https://www.facebook.com/ultraracepl/

Przydatne informacje

Garmin Ultra Race to nowa impreza biegowa w Radkowie, która zostanie rozegrana w dniach 17-18 września 2016 roku. Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 53 km, 25 km oraz 9 km, które zostaną poprowadzone przez Polskę i Czechy na terenie Gór Stołowych. Organizatorem biegu górskiego jest agencja eventowa LABOSPORT Polska.