YES, I KEN – Bieg Ursynowa już 16 czerwca

Już 16 czerwca odbędzie się Bieg Ursynowa – najszybsza piątka w Warszawie. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – na liście startowej jest już ponad 1500 osób.

Yes, I KEN – to hasło, jak co roku będzie towarzyszyć uczestnikom zawodów. Bo Bieg Ursynowa to przede wszystkim płaska i szybka trasa wyznaczona wzdłuż ulicy KEN – idealna do walki o sportowe marzenia i doskonała na debiut na tym dystansie. Zawodnicy wyruszą spod Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) 16 czerwca punktualnie o godzinie 10:00. W biciu rekordów życiowych pomagać będą im pacemakerzy prowadzący grupy na czasy od 18 do 30 minut. Limit numerów startowych wynosi 3 000. Aby zgłosić się do udziału w biegu, należy mieć ukończone 12 lat. 

yes-i-ken-bieg-ursynowa-juz-16-czerwca-01

Tegoroczny bieg to zawody rangi mistrzowskiej z bardzo mocną stawką zawodników. Obok Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km odbędą się także Mistrzostwa Polski Masters.  W tym roku uczestnicy Biegu Ursynowa po raz pierwszy mają możliwość wzięcia udziału w największej biegowej akcji charytatywnej w Polsce – #BiegamDobrze! Zamiast wnoszenia tradycyjnej opłaty startowej, biegacz podczas rejestracji może założyć zbiórkę charytatywną na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Po uzbieraniu 200 zł otrzyma pakiet startowy w prezencie, a zebrane przez niego środki wspomagają działania Fundacji.

Dla najmłodszych amatorów sportu organizatorzy przygotowali Wielobój Sprawnościowy, w którym udział mogą wziąć dzieci w wieku 5-11 lat. Każdy uczestnik, który zmierzy się z ośmioma zadaniami sprawnościowymi, otrzyma pamiątkowy medal i upominek. Stacje Wieloboju będą działy przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów w godzinach 9:00-15:00. Obowiązkowej rejestracji dokonuje się na miejscu.  Nie warto odkładać decyzji o starcie w Biegu Ursynowa na później. Limit uczestników wynosi 3000 osób, a opłata startowa to 40 zł. Zapisy i najważniejsze informacje znajdują się na stronie: www.BiegUrsynowa.com 

Impreza organizowana jest z inicjatywy Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy i przy pomocy jej środków finansowych. Wykonawcą biegu jest Fundacja „Maraton Warszawski”.