fbpx
Konferencja 3 1

X Ogólnopolska Konferencja Biegowa za nami

120 przedstawicieli środowiska biegowego rozmawiało w Poznaniu o profesjonalizacji imprez biegowych. Wydarzenie organizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu odbywało się w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym.

Na konferencji, która odbywa się po raz dziesiąty, po raz pierwszy pojawiły się takie tematy jak wpływ imprez na środowisko czy sztuczna inteligencja – zauważył prowadzący sesję zbierającą wnioski z dyskusji panelowych prof. Zygmunt Waśkowski z UEP w Poznaniu. Poza nimi nie brakowało tematów od wielu lat nurtujących środowisko biegowe. 

Pierwszy dzień konferencji podzieliliśmy na dyskusje panelowe dotyczące różnych aspektów profesjonalizacji imprez. Na podsumowaniu zauważyliśmy, że rozważając poszczególne tematy, dochodzimy niejednokrotnie do podobnych wniosków. Wiemy więc, że warto mieć dobrze opracowaną strategię, uwzględniać w niej potrzeby różnych grup biegaczek i biegaczy, warto wychowywać nowe pokolenia uczestników imprez biegowych oraz zachęcać do biegania coraz szersze grupy, warto wreszcie brać pod uwagę kwestie związane ze środowiskiem naturalnym. Wielką wartością jest także budowanie więzi, nie tylko z biegaczami, ale także pomiędzy organizatorami. Mam nadzieję, że temu właśnie służy nasza konferencja.

– podsumowuje Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Maratonu i Półmaratonu. 
Konferencja 2

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i podzielenie się doświadczeniem. Dziękujemy firmie AdRunaLine Sports, która była partnerem konferencji. Wszystkich pasjonatów biegania już dziś zapraszamy na kolejne edycje wydarzenia. 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
240213 ADIDAS 0510 v2 RGB 300dpi scaled e1709285990855

Adidas sponsorem Polskiego Komitetu Paralimpijskiego

Następne
ASICS Mat. prasowy 6

ASICS wprowadza METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS

Powiązane artykuły

nawodniony organizm silny organizm 01
Czytaj dalej

Nawodniony organizm = silny organizm

Komfort biegacza podczas treningu zależy od wielu czynników. Można się spierać czy najważniejsze są wygodne obuwie, dopasowana odzież czy też same warunki atmosferyczne... Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, co jest kluczowym punktem, choć letnią porą do najbardziej zapalnych kwestii zalicza się także kwestia pragnienia. Marka Compressport reaguje błyskawicznie na nadchodzące, coraz cieplejsze dni i przedstawia swój najnowszy produkt – soft flask.
magda laczak wygrywa transgrancanarie pawel dybek dziewiaty 01
Czytaj dalej

Magda Łączak wygrywa Transgrancanarie! Paweł Dybek dziewiąty.

Świetnie wieści płyną do na nas z Wysp Kanaryjskich, gdzie bohaterami festiwalu Transgrancanaria zostali między innymi Polacy. Magdalena Łączak, nasza znakomita ultramaratonka górska w niesamowitym stylu zwyciężyła na najbardziej prestiżowym dystansie festiwalu - Trans GC długości 125 km, prowadząc nieprzerwanie od startu do mety.
wazna informacja dla biegnacych w polmaratonie dwoch mostow zmiana trasy 04
Czytaj dalej

Ważna informacja dla biegnących w Półmaratonie Dwóch Mostów – zmiana trasy!

Pragniemy poinformować, iż została zmieniona trasa 7. Półmaratonu Dwóch Mostów, w tym biegu ½ Dwóch Dwóch Mostów. Ze względu na przedłużające się roboty budowlane na zaporze bocznej zbiornika Włocławskiego, musieliśmy zrezygnować z odcinka trasy biegów na tym terenie. W związku z tym wytyczona została nowa trasa, którą opisaliśmy w zmienionych regulaminach biegów i mapkach.
moc energia zasilanie czyli jaki rodzaj ogniw wybrac do latarki czolowej 03
Czytaj dalej

Moc, energia, zasilanie – czyli jaki rodzaj ogniw wybrać do latarki czołowej

Biegniesz przez ciemny las. Drogę oświetla Twoja czołówka. Nagle jej światło gaśnie i ogarnia Cię pełna ciemność. Tak niestety dzieje się, gdy zamiast sprawdzonych ogniw decydujesz się na zakup tanich akumulatorów lub baterii typu „no name”. Czas wybrać zasilanie, które da z siebie wszystko tak jak Ty, do samego końca i jeszcze dłużej.