Tomasz Karolak wystartuje w Garmin Ultra Race na 53 km!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Garmin Ultra Race Radków przyciąga nie tylko amatorów biegów górskich, ale także osoby związane z teatrem i telewizją. Organizator, firma Labosport Polska, informuje, że na liście startowej znalazło się nazwisko Tomasza Karolaka, który został oficjalnym ambasadorem imprezy. Aktor zdecydował się wystartować w biegu na dystansie 53 km!

Cieszymy się, że Tomek zdecydował się na start w Garmin Ultra Race i to na najdłuższym dystansie. Na pewno nie będzie mu łatwo, ale wierzymy, że da radę podobnie jak pokazywał to wcześniej startując w triathlonie!  Do zawodów zgłoszonych jest już ponad 900 uczestników w tym Karolak, którego nazwisko z pewnością przyczyni się do popularyzacji tej dyscypliny i udowodni, że jest to sport dla każdego!” – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska

Zawody które debiutują w tym roku, odbędą się w dniach 17 i 18 września w Górach Stołowych. Start i meta zlokalizowane będę nad zalewem w Radkowie. Oprócz wspomnianych 53 km, zawodnicy do wyboru mają krótsze dystanse – 24 lub 9 km. Na najmłodszych czekają zawody biegowe Garmin Ultra Kids na dystansach 200, 500 lub 1000 m. Cały czas można zapisywać się na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race oraz na zawody dla dzieci Garmin Ultra Kids. Zapisy odbywają się za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.ultrarace.pl.

Śmiałkowie pokonujący najdłuższy dystans, wśród których jest Karolak, wystartują w sobotę 17 września. Na pokonanie całej trasy o łącznych przewyższeniach 1840 m, będą mieli dziesięć godzin. Trasa biegnie wokół masywu Szczelińca, przebiegając między innymi w pobliżu Skalnych Grzybów, miejscowości Duszniki Zdrój czy Błędnych Skał. Biegacze, którzy wybiorą krótsze dystanse, będą zmagać się z trasami w niedzielę 18 września.

„Aktor, nieustannie szukający nowych wyzwań, liczy na swoich fanów, których wyzwał na pojedynek na swoim profilu na Instagramie. Ma nadzieję, że spotka ich w Radkowie na linii startu Garmin Ultra Race” – dodaje Szołowski.

Start Tomasza Karolaka we wrześniu wiąże się również z akcją #królGUR, skierowaną do wszystkich fanów biegów górskich. Karolak, jako ambasador imprezy, otrzymał od organizatorów koszulkę akcji, którą założy dopiero po przekroczeniu linii mety. Każdy zawodnik, który pokona wybrany przez siebie dystans, zostanie „Królem GUR” i będzie mógł zrobić sobie tuż za metą pamiątkowe zdjęcie w koronie, z berłem, siedząc na tronie.

Informacje na temat zawodów można znaleźć także na oficjalnym profilu na Facebooku, dostępnym pod linkiem FB.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę