fbpx
smog wrogiem nie tylko biegaczy klub ekstraklasy inwestuje w maski 01

Smog, wrogiem nie tylko biegaczy. Klub ekstraklasy inwestuje w maski

Grająca w Lotto Ekstraklasie Cracovia postanowiła zadbać o zdrowie swoich zawodników. Klub nawiązał współpracę z marką Respro, brytyjskim producentem masek antysmogowych.
Spis treści Ukryj
  1. Respro
  2. Brod
  3. Cracovia

Grająca w Lotto Ekstraklasie Cracovia postanowiła zadbać o zdrowie swoich zawodników. Klub nawiązał współpracę z marką Respro, brytyjskim producentem masek antysmogowych. Firma przygotowała specjalną serię masek w klubowych barwach Cracovii. To prawdopodobnie pierwsza tego typu współpraca w Europie.

Respro to światowy lider w produkcji masek antysmogowych. Firma została założona w 1993 roku w Wielkiej Brytanii i tam do tej pory odbywa się całość produkcji. W portfolio Respro znajdują się zarówno maski typowo miejskie (dla motocyklistów, rowerzystów i pieszych), jak i te przeznaczone dla sportowców.

Smog to bardzo duży problem w wielu polskich miastach. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), przedstawiającego 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej, aż 33 znajduje się w Polsce. Kraków to jedno z tych miast, gdzie w okresie jesienno-zimowym zanieczyszczenie powietrza jest naprawdę wysokie, a normy dotyczące pyłów PM2,5 i PM10 są nierzadko przekroczone o kilkaset procent.  Problem dostrzega coraz więcej osób, które decydują się na zakup masek antysmogowych czy domowych oczyszczaczy powietrza.

Badania sprzedaży wskazują, że naszymi maskami są zainteresowane nie tylko pojedyncze osoby, ale duże firmy, które chcą dbać o zdrowie pracowników. Dostajemy bardzo dużo zamówień od korporacji zatrudniających kilkuset pracowników, które swoje biura mają zlokalizowane w centralnych częściach miast – mówi Jan Maciantowicz z firmy Brod, wyłącznego dystrybutora Respro w Polsce. Nawiązując współpracę z Cracovią postanowiliśmy pójść krok dalej. Piłkarze otrzymali od nas specjalnie zaprojektowane maski w charakterystycznych biało-czerwonych barwach Cracovii. To pierwszy przypadek w Polsce, a prawdopodobnie także w Europie, kiedy drużyna sportowa ma swoje klubowe maski antysmogowe – dodaje Maciantowicz.

Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie ze sobą zanieczyszczone powietrze, zwłaszcza dla sportowców przebywających na zewnątrz przez kilkanaście godzin tygodniowo. Maski antysmogowe Respro są dla nas idealnym rozwiązaniem, ponieważ wiemy, że stoi za nimi ponad dwudziestoletnie doświadczenie, a nie tylko chwilowy popyt. Wysoka jakość wykonania i komfort korzystania z masek są dla nas kluczowe, dlatego sprzęt Respro był absolutnie pierwszym wyborem – mówi dyrektor handlowy MKS Cracovia SSA Maciej Czupryna.

Przedstawiciele Respro potwierdzają, że maski w barwach Cracovii trafią również do otwartej sprzedaży, będzie je można kupić w sklepie klubowym. Ten pomysł wyszedł z obydwu stron, dlatego bardzo szybko udało nam się ustalić wszystkie szczegóły. Maski powinny trafić do otwartej sprzedaży jeszcze w tym miesiącu – kończy Jan Maciantowicz.

smog-wrogiem-nie-tylko-biegaczy-klub-ekstraklasy-inwestuje-w-maski-02

Respro

Respro to założona w 1993 roku brytyjska firma specjalizująca się w produkcji masek antysmogowych i chroniących przed zanieczyszczonym powietrzem. Przez ponad 20 lat działalności zyskała status lideraw swojej kategorii, obecnie jej maski można kupić w ponad 26 krajach na całym świecie. Cały proces produkcyjny odbywa się w Wielkiej Brytanii, dlatego sprzęt Respro spełnia najwyższe kryteria. Firma co roku otrzymuje szereg nagród konsumenckich; w 2017 roku model Respro Allergy zdobył certyfikat Allergy Friendly, przyznany przez Allergy UK, największą brytyjską organizację wspierającą alergików.

Brod

Brod sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem dwóch marek: Respro – wysokiej jakości masek antysmogowych, jednego z największych producentów tego typu sprzętu na świecie oraz Training Mask – zaawansowanego sprzętu sportowego – masek treningowych, zwiększających wydolność i wytrzymałość. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w działaniach sprzedażowych i marketingowych w sektorze sportowym. Osoby stojące za firmą współpracowały z takimi markami jak Under Armour, Reebok czy Harrow.

Cracovia

Cracovia to najstarszy działający klub sportowy w Polsce, założony 13 czerwca 1906 roku w Krakowie, wielokrotny Mistrz Polski w piłce nożnej i hokeju na lodzie. Charakterystyczne, rozpoznawalne w całym kraju biało-czerwone pasy znajdują się zarówno na koszulkach piłkarskich, jak i hokejowych. Oba seniorskie zespoły Cracovii – piłkarski i hokejowy – występują w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce. Wielkim kibicem “Pasów” był papież Jan Paweł II.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
ruszyl plebiscyt ligi biegowej na biegowa impreze roku 2017 01

Ruszył Plebiscyt Ligi Biegowej na Biegową Imprezę Roku 2017!

Następne
saynotoracism 01

"Say no to racism". Organizatorzy biegów masowych przeciwko rasizmowi

Powiązane artykuły