fbpx
41. PZU Maraton Warszawski

Prezentacja medalu 41. PZU Maratonu Warszawskiego

Wiemy, jak będzie wyglądał medal 41. PZU Maratonu Warszawskiego! Zawiśnie on na piersi każdego finiszera, który przekroczy linię mety królewskiego dystansu 29 września w Warszawie.

Medal posiada klasyczny wzór, jest okrągły, odlewany, o średnicy 7,5 centymetra i grubości 7 milimetrów, z niebieską spersonalizowaną wstążką. Głównym motywem medalu będzie Pałac na Wyspie-rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego znajdująca się w Łazienkach Królewskich.

41. PZU Maraton Warszawski
41. PZU Maraton Warszawski

Łazienki Królewskie od 8 lat związane są ściśle z najpopularniejszą imprezą biegową w kraju. W 2011 roku 33. Maraton Warszawski był pierwszym biegiem, którego trasa przebiegała przez jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów i Warszawiaków. Od tego czasu zarówno maraton, jak i półmaraton jest ściśle związany tą lokalizacją, która stanowi jeden z najciekawszych etapów trasy. Przedstawiony na medalu Pałac na Wyspie stanowi główną, lecz nie jedyną atrakcję parku. Położony on jest w samym sercu kompleksu, na który składają się ogrody pełne kwiatów oraz zabytkowe budynki oranżerii, amfiteatr, Pałac Łowiecki oraz liczne wolnostojące rzeźby.

41. PZU Maraton Warszawski

Od północnej strony wzdłuż stadionu Agrykoli do  Łazienek Królewskich prowadzi Aleja Tomasza Hopfera, twórcy Maratonu Warszawskiego. Właśnie tym szlakiem na 17 kilometrze maratonu wbiegną uczestnicy do Łazienek Królewskich, aby przebiec je wzdłuż głównej Alei Chińskiej, skąd będą mogli podziwiać uroki parku stanowiącego wizytówkę stolicy.

41. PZU Maraton Warszawski
41. PZU Maraton Warszawski

41. PZU Maraton Warszawski odbędzie się 29 września. Już blisko 5.000 biegaczy zarejestrowało swój udział. Przypominamy, że do dnia 31 sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa.  W ramach imprezy odbędą się także biegi towarzyszące: Bieg na Piątkę oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska.

Wszelkie informacje oraz zapisy dostępne są na stronie wydarzenia.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
20. PKO Poznań Maraton

Jubileuszowe 42,195 „okiem drona” - trasa 20. PKO Poznań Maraton

Następne
cropped startuja mistrzostwa europy skyrunnig na dystansie ultra 53 km 5000 pobiegnie natalia tomasiak 01

Startują Mistrzostwa Europy Skyrunnig. Na dystansie Ultra 53 km/+5000 pobiegnie Natalia Tomasiak

Powiązane artykuły

niewidzialne granice kup ksiazke kiliana jorneta i wygraj produkty prestizowych marek suunto salomon i lyofood konkurs 01
Czytaj dalej

Niewidzialne granice – kup książkę Kiliana Jorneta i wygraj produkty prestiżowych marek Suunto, Salomon i Lyofood. KONKURS!

Druga książka wybitnego biegacza długodystansowego, skialpinisty i kolarza górskiego Kiliana Jorneta już na rynku. „Niewidzialne granice” to wspaniałe świadectwo człowieka, dla którego góry są niemalże wszystkim. Po śmierci swojego przyjaciela i wieloletniego górskiego kompana – Stephane’a Brosse’a, skazany na samotność, Kilian zastanawia się nad sensem życia i stara się rozwiać wątpliwości targające jego sumieniem. Znakomita pozycja dla fanów Kiliana Jorneta, biegów wysokogórskich oraz ludzi zakochanych w górach.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM