fbpx
Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Niepodległa Piątka pobiegła na PGE Narodowym

Niemal trzy tysiące biegaczy i kibiców wzięło udział w Niepodległej Piątce – oficjalnych mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km na PGE Narodowym. Najszybsi okazali się Izabela Paszkiewicz (16:11) i Patryk Kozłowski (14:15). 

– Liczyliśmy na duże zainteresowanie, ale to, co wydarzyło się w ostatni weekend na PGE Narodowym przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. To był wspaniały dzień, pełen emocji i pięknej sportowej rywalizacji – mówi Jakub Nowak, organizator Niepodległej Piątki

Oficjalne mistrzostwa Polski w biegu na 5 km odbyły się w niedzielę 7 listopada. Wziąć w nich udział mógł każdy – bez względu na to, czy był amatorem, czy zawodowym biegaczem. – To miłe uczucie sprawdzić się w walce z najlepszymi, a potem móc pochwalić się startem w mistrzostwach Polski – przekonywali organizatorzy jeszcze we wrześniu, gdy ruszały zapisy. 

Udział w imprezie wzięło ponad tysiąc osób. Na PGE Narodowym biegacze startowali w siedmiu turach. Dwie ostatnie przygotowane były dla szybko biegaczy: w szóstej serii ruszyły kobiety biegające 5 km poniżej 20 minut, a w siódmej mężczyźni biegający poniżej 17 minut. 

Impreza przyciągnęła śmietankę polskich biegaczy, spośród których najszybsi okazali się Izabela Paszkiewicz (16:11) i Patryk Kozłowski (14:15). – Trasa sprzyjała biciu rekordów, choć momentami trzeba było walczyć z podmuchami wiatrów. Wyniki zwycięzców są imponujące. To było naprawdę szybkie bieganie – tłumaczy Nowak.  

– Wiatr nawet był pomocny, bo akurat wiało w plecy na ostatnim zakręcie, zawsze przy przekraczaniu kolejnego kilometra i tej wyczekiwanej linii mety, więc ja się cieszę – mówi Pani Kamila jedna z uczestniczek biegu.

Mistrzowie Polski  odebrali nagrody z rąk wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego. – Tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy, którzy w niedziele wykazali się hartem ducha i mimo zimna stanęli na starcie. Fajnie mieć świadomość, jak wiele osób w Polsce kocha biegową rywalizację. Chcielibyśmy w przyszłym roku zorganizować zawody w tej samej formule, zapraszamy – dodaje Nowak. 

Ponad tysiąc osób pobiegło na PGE Narodowym.
Ponad tysiąc osób pobiegło na PGE Narodowym.
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Kiedy wyjdzie nowy Fenix?

Garmin Fenix 7, czyli kilka ciekawostek o premierze, której nie ma

Następne
Liga Biegowa to wyjątkowa inicjatywa dla biegaczy prowadzona przez Fundację Zdrowy Ruch

Bieg Niepodległości za Tobą? Zarejestruj wynik w Lidze Biegowej i powalcz o nagrody!

Powiązane artykuły

Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model