fbpx
Olej rzepakowy warto włączyć do swej codziennej diety. Dlaczego?

Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju zaprasza na Olejarską Dychę i I Mistrzostwa Polski Olejarzy

W miejscowości Nielisz, nad zalewem Nielisz, z trasą biegnącą przez kwitnące pola rzepaku, odbędzie się I edycja biegu Olejarska Dycha. Pomysłodawcą wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, a cele imprezy to promocja biegania w branży olejarskiej, komunikacja korzyści płynących z włączenia oleju rzepakowego do diety sportowca-amatora oraz zorganizowanie imprezy, która na stałe wejdzie do kalendarzy pasjonatów biegania w terenie.

Wydarzenie finansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

Ciągnące się po horyzont żółte pola kwitnącego rzepaku, błękit majowego nieba, ciche leśne ścieżki, meta i wspólny posiłek na plaży nad szumiącą wodą zbiornika Nielisz to główne atrakcje nowej imprezy. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 10:00 w ostatnią majową niedzielę, czyli 29 maja 2022, w miejscowości Nielisz nieopodal Szczebrzeszyna. Dystans biegu to 10 km, a trasa wyznaczona zostanie polnymi i leśnymi ścieżkami. Meta biegu będzie na plaży. Tam również odbędzie się wspólny posiłek i dekoracje. Limit uczestników to 250 osób, a limit czasu wynosi 90 minut. Dzięki temu w biegu mogą wziąć udział również początkujący zawodnicy. 

W ramach wydarzenia odbędą się I Mistrzostwa Polski Olejarzy (klasyfikacja branżowa). Osoby uprawnione do startu w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy to przedstawiciele zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolnicy – producenci rzepaku, członkowie organizacji branżowych tj. Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju (PSPO) oraz Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych (KZPRiRB). Chęć udziału w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeń online. Biorąc pod uwagę pobliski Zakład Tłuszczowy w Bodaczowie oraz uprawy rzepaku w regionie, liczymy na dużą frekwencję osób z branży!

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą oraz butelkę oleju rzepakowego z limitowanej serii. Na trasie przewidziane są punkty nawodnienia, a na mecie – posiłek regeneracyjny. Na zawodników, którzy ukończą bieg w limicie, czekać będzie pamiątkowy medal na mecie.

Organizatorzy zaplanowali klasyfikację OPEN K/M, trzy dodatkowe klasyfikacje wiekowe K/M oraz klasyfikację branżową. Zawodnicy, które zajmą miejsca I-III K/M  we wspomnianych klasyfikacjach otrzymają pamiątkowe statuetki i upominki. Klasyfikacja wiekowa oraz branżowa dublują się z OPEN.

Zapisy online: https://b4sportonline.pl/olejarska_dycha/ do dnia 20 maja 2022 r. 

Wysokość opłaty startowej to 40 zł.

Po upływie tego terminu zapisy możliwe będą w Biurze Zawodów w dniu wydarzenia, tj 29 maja 2022 (niedziela), a wysokość opłaty startowej w dniu imprezy wyniesie 60 zł. Zawodnicy w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70+ są zwolnione z opłaty startowej. Biuro Zawodów będzie działało w miasteczku biegowym w godzinach 8:00-9:30. 

Informacje w pigułce:

 • Lokalizacja: Nielisz, woj. lubelskie
 • Dystans: 10 km, trasa wyznaczona ścieżkami leśnymi i polnymi
 • Limit czasu: 90 minut
 • Start: 29 maja 2022 (niedziela) godz. 10:00
 • Biuro Zawodów: 29 maja 2022, godz. 8:00-9:30
 • Opłata startowa: 40 zł – do 20 maja 2022; 60 zł – w dniu wydarzenia
 • Zwolnienie z opłaty startowej: zawodnicy biorący udział w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1952 i starsze).
 • Pakiet startowy: numer startowy, chusta z logo wydarzenia, pamiątkowa butelka oleju rzepakowego z limitowanej serii, woda na trasie i na mecie, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie
 • Klasyfikacja: OPEN K/M, klasyfikacja wiekowa K/M: 1) 16-29 lat; 2) 30-49 lat; 3) 50+ oraz klasyfikacja branżowa Mistrzostw Polski Olejarzy
 • Puchary/statuetki dla zdobywców: I-III miejsce kat. OPEN K i M oraz w kat. wiekowych (dublują się z OPEN); I-III miejsca w kat. MP Olejarzy K i M (dublują się z OPEN)
 • Dokładny harmonogram, lokalizacja startu i przebieg trasy zostanie podany w komunikacie technicznym.
Olejarska dycha - zapraszamy!
Olejarska dycha – zapraszamy!
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
GDMaratonKM20190414 410

Wielkie bieganie powraca w Gdańsku!

Następne
Występ w Festiwalu Biegów Polski Północnej we Wdzydzach Kiszewskich był dużą lekcją.

Festiwal Biegów Polski Północnej - Wdzydze 2021(powrót do przeszłości)

Powiązane artykuły