fbpx
Ruszyły zapisy Olejarska Dycha & II Mistrzostwa Polski Olejarzy

Olejarska Dycha & II Mistrzostwa Polski Olejarzy

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju po raz drugi organizuje wydarzenie sportowe w Nieliszu, nad Zalewem Nielisz pod nazwą Olejarska Dycha. W poprzedniej edycji bieg cieszył się dużą frekwencją – wystartowało 261 osób, przekraczając szacowaną liczbę uczestników: 250 osób. Trasa wydarzenia poprowadzona będzie przez kwitnące pola rzepaku. Cele imprezy to promocja biegania w branży olejarskiej oraz komunikacja korzyści płynących z włączenia oleju rzepakowego do diety sportowca-amatora.

Wydarzenie finansowane jest z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

Ciągnące się po horyzont żółte pola kwitnącego rzepaku, błękit majowego nieba, ciche leśne ścieżki, meta i wspólny posiłek na plaży nad szumiącą wodą zbiornika Nielisz to główne atrakcje nowej imprezy. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 10:00 w majową niedzielę, czyli 14 maja 2023,  w miejscowości Nielisz nieopodal Szczebrzeszyna. Dystans biegu to 10 km, a trasa wyznaczona zostanie polnymi i leśnymi ścieżkami. Zawodnicy będą mieli za zadanie dobiec do mety w czasie nie większym niż 90 minut. Dzięki temu w biegu mogą wziąć udział również początkujący zawodnicy.  Podobnie jak w poprzedniej edycji meta biegu będzie na plaży. Tam również odbędzie się wspólny posiłek i dekoracje. W związku z tym, że w ubiegłym roku wydarzenie cieszyło się dużą popularnością, organizatorzy postanowili zwiększyć limit uczestników to 300 osób. 

Trasa Olejarskiej Dychy.
Trasa Olejarskiej Dychy.

W ramach wydarzenia odbędą się II Mistrzostwa Polski Olejarzy (klasyfikacja branżowa). Osoby uprawnione do startu w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy to przedstawiciele zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolnicy – producenci rzepaku, członkowie organizacji branżowych tj. Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju (PSPO) oraz Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych (KZPRiRB). Chęć udziału w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeń online. Liczymy na ponowne pojawienie się na wydarzeniu  osób z branży olejarskiej. To będzie świetna okazja na poprawę wyniku z poprzedniego roku.

Zwycięzcy I Mistrzostw Polski Olejarzy to Antończak Marek, który ukończył bieg w czasie 40 min. 03 s oraz Antończak justyna, która dobiegła do mety z czasem 48 min. 20 s.

W pakiecie startowym wszyscy uczestnicy otrzymają: imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą oraz butelkę oleju rzepakowego z limitowanej serii. Na trasie przewidziane są punkty nawodnienia, a na mecie – posiłek regeneracyjny. Na zawodników, którzy ukończą bieg w limicie, czekać będzie pamiątkowy medal na mecie.

Organizatorzy zaplanowali klasyfikację OPEN K/M, trzy dodatkowe klasyfikacje wiekowe K/M oraz klasyfikację branżową. Zawodnicy, które zajmą miejsca I-III K/M we wspomnianych klasyfikacjach otrzymają pamiątkowe statuetki i upominki. Klasyfikacja wiekowa oraz branżowa dublują się z OPEN.

pastedGraphic.png Zapisy online: https://b4sportonline.pl/olejarska_dycha/  do dnia 8 maja 2023 r. 

Wysokość opłaty startowej to 40 zł.

Po upływie tego terminu zapisy możliwe będą w Biurze Zawodów w dniu wydarzenia, tj 14 maja 2023 (niedziela), a wysokość opłaty startowej w dniu imprezy wyniesie 60 zł. Zawodnicy w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70+ są zwolnione z opłaty startowej.
Biuro Zawodów będzie działało w miasteczku biegowym w godzinach 8:00-9:30. 

285494749 149571110975075 7691465204525572264 n 1

Informacje w pigułce:

pastedGraphic_1.pngLokalizacja: Nielisz, woj. lubelskie

pastedGraphic_1.pngDystans: 10 km, trasa wyznaczona ścieżkami leśnymi i polnymi

pastedGraphic_1.pngLimit czasu: 90 minut

pastedGraphic_1.pngStart: 14 maja 2023 (niedziela) godz. 10:00

pastedGraphic_1.pngBiuro Zawodów: 14 maja 2022, godz. 8:00-9:30

pastedGraphic_1.pngOpłata startowa: 40 zł – do 8 maja 2022; 60 zł – w dniu wydarzenia

pastedGraphic_1.pngZwolnienie z opłaty startowej: zawodnicy biorący udział w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1953 i starsze).

pastedGraphic_1.pngPakiet startowy: numer startowy, chusta z logo wydarzenia, pamiątkowa butelka oleju rzepakowego z limitowanej serii, woda na trasie i na mecie, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie

pastedGraphic_1.pngKlasyfikacja: OPEN K/M, klasyfikacja wiekowa K/M: 1) 16-29 lat; 2) 30-49 lat; 3) 50+ oraz klasyfikacja branżowa Mistrzostw Polski Olejarzy

pastedGraphic_1.pngPuchary/statuetki dla zdobywców: I-III miejsce kat. OPEN K i M oraz w kat. wiekowych (dublują się z OPEN); I-III miejsca w kat. MP Olejarzy K i M (dublują się z OPEN) 

pastedGraphic.pngDokładny harmonogram, lokalizacja startu i przebieg trasy zostanie podany w komunikacie technicznym.

pastedGraphic.pngZapisy: www.b4sportonline.pl/olejarska_dycha/

—-

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju

Wydarzenie finansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych

Partnerzy medialni: Treningbiegacza.pl, Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, Farmer.pl

Partner: Gmina Nielisz

Realizacja: Fundacja Run Vegan

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Zapisy na zawody 1MILA ruszyły!

1MILA nie zwalnia! Zapisy już otwarte!

Następne
Buty do biegów trailowych Summit VECTIV™ Pro to nowości w ofercie marki The North Face na sezon wiosenny 2023

Buty Summit VECTIV™ Pro i kurtki FUTURELIGHT™ - nowe modele w kolekcji The North Face

Powiązane artykuły

pko silesia marathon zawsze tam wracam 01
Czytaj dalej

PKO Silesia Marathon – zawsze tam wracam

Jeśli biegliście już w Poznaniu, w Warszawie, we Wrocławiu i stajecie właśnie przed dylematem: gdzie pobiegnę w tym roku, lub nawet jeśli nie braliście wcześniej wymienionych maratonów pod uwagę, a myśleliście o zupełnie czymś innym, niepowtarzalnym – wyborem jest październikowy wypad na Śląsk. Do PKO Silesia Marathon 2016 pozostało 100 dni. Ten nietuzinkowy maraton w Katowicach, pod dosłownie każdym względem wyróżnia się od innych, chociażby tym że jest największy w tej części naszego pięknego kraju i jedynym w Europie, którego trasa prowadzi przez 3 miasta. Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice to miasta, w których zobaczymy bogactwo architektoniczne i kulturowe Śląska.
pobiegniesz z kazikami zapraszamy 01
Czytaj dalej

Pobiegniesz z Kazikami? Zapraszamy!

Już ponad 600 osób zgłosiło się do startu w XI Biegu Kazików. Nasz bieg cieszy się niezmienną popularnością i liczymy jako organizatorzy na kolejny rekord frekwencji. Przypominamy, że bieg odbędzie się 11 marca w ramach obchodów Dni św. Kazimierza Patrona Miasta Radomia.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM