fbpx
komandosi formozy na pierwszym treningu w poznaniu 04

Komandosi Formozy na pierwszym treningu w Poznaniu

Formoza Challenge będzie wyjątkowym wydarzeniem w skali wszystkich terenowych biegów survivalowych. 19 czerwca tor motocrossowy w Obornikach przekształci się w pełen przeszkód poligon zaprojektowany przez komandosów jednostki wojskowej Formoza. 9 kwietnia odbył się specjalny trening żołnierzy tej elitarnej formacji połączony z prezentacją przeszkód. To jedynie przedsmak tego, co czekać będzie zawodników na 10 lub 5 km trasie zmagań.

Formoza Challenge będzie wyjątkowym wydarzeniem w skali wszystkich terenowych biegów survivalowych. 19 czerwca tor motocrossowy w Obornikach przekształci się w pełen przeszkód poligon zaprojektowany przez komandosów jednostki wojskowej Formoza. 9 kwietnia odbył się specjalny trening żołnierzy tej elitarnej formacji połączony z prezentacją przeszkód. To jedynie przedsmak tego, co czekać będzie zawodników na 10 lub 5 km trasie zmagań.

Hasło jednostki oraz działającego przy niej stowarzyszenia to „nigdy nie zostawiamy swoich” i właśnie na działaniu w drużynie opierać się będzie filozofia tej rywalizacji. Na dwa miesiące przed wydarzeniem na listach widnieje już prawie 600 nazwisk z całej Polski. Zawodnicy będą musieli się zmierzyć nie tylko z przeszkodami przygotowanymi we współpracy z Jednostką Wojskową Formoza im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. 

Uczestnicy startujący w biegu będą musieli wykazać się silną determinacją oraz dobrym przygotowaniem do biegu, który choć trudny będzie do pokonania przez każdego. Ukończyć, znaczy zwyciężyć to napis jaki zobaczą zawodnicy na upragnionej mecie. Naszą rolą, jako organizatorów jest nie tylko wypromowanie biegu, ale także stworzenie możliwości do odbycia treningów, dlatego dziś spotkaliśmy się z J.W Formoza na takim wydarzeniu – mówi Wojciech Kruczyński, Prezes Endu Sport, współorganizatora imprezy.

Komandosi pojawili się na terenie Reebok CrossFit Poznań w celu zaprezentowania sprzętu, przeszkód oraz przybliżenia wszystkim samej jednostki.

komandosi-formozy-na-pierwszym-treningu-w-poznaniu-01

Jednostka Wojskowa Formoza

Wydarzenie, które odbędzie się w ramach Dni Obornik to także okazja do zapoznania się zarówno z ta morską jednostką, jak i innymi rodzajami wojsk, które pojawią się 19 czerwca w Obornikach. Oprócz wzięcia udziału w rywalizacji możliwe będzie podziwianie sprzętu wojskowego, skorzystanie ze ściany wspinaczkowej, strzelanie z paintballa czy po prostu dopingowanie kandydatów na komandosów. – Nie zapomnieliśmy o najmłodszych – mówi Aleksander Rosa, rzecznik imprezy. – Bieg małego komandosa, dmuchane przeszkody, malowanie buziek to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbędą się w tym dniu na torze motocrossowym – dodaje. W dniu imprezy zostanie zapewniony darmowy transport między Poznaniem a Obornikami.

Na trudność pokonywanych przeszkód wpływ mają nie tylko żołnierze. Do ich tworzenia zachęcone zostały również osoby, które startują w Formoza Challenge. Po konkursie opublikowanym na fanpage’u imprezy, wyraźnie widać, że zawodnicy sami sobie podnieśli poprzeczkę. Przeszkoda, która wygrała nazwana imieniem autora nie będzie należała do łatwych, ale jednocześnie zapewni uczestnikom dobrą zabawę. Sam proces przygotowania się do takiej rywalizacji jest wyzwaniem, stąd organizowane treningi. Przykładowo grupy trenujące stworzone zostały przez Reebok Crossfit Poznań. Kolejnym miejscem jest klub Just a Fit z Obornik, gdzie taka grupa trenująca do Formoza Challenge powstanie.

komandosi-formozy-na-pierwszym-treningu-w-poznaniu-02

Aby jeszcze bardziej rozruszać uczestników oraz lepiej poznać ich możliwości podczas konferencji ogłoszono konkurs „WOD Formoza Challenge”. Osoby, które wezmą udział będą musiały stworzyć plan treningowy składający się z rozgrzewki, treningu właściwego i rozciągania. Laureat konkursu otrzyma pakiet startowy oraz darmowy nocleg w Gminie Oborniki w trakcie trwania imprezy.

Dodatkowe atrakcje zarówno dla kibiców, jak i zawodników zapewnią oprócz rozmaitych jednostek Wojska Polskiego nowi partnerzy imprezy. Camp Formoza jako pasjonat w organizowaniu paintballu, poprzez swoje obserwacje oraz doświadczenie utworzył prawdopodobnie najlepsze tory do gry w Wielkopolsce. Podczas wydarzenia Formoza Challenge będzie możliwość poczucia się jak prawdziwy żołnierz, idąc „na wojnę” przygotowaną przez Camp Formoza. Natomiast Surge Polonia zaskoczy nas wspaniałymi koszulkami termo aktywnymi, które będzie można zakupić przed i w trakcie imprezy (dedykowane koszulki będą także w pakietach dla zawodników). Koszulki tworzone w niezwykłym klimacie nawiązują do tematyki wojskowej nie odbiegając przy tym od najnowszego designu.

komandosi-formozy-na-pierwszym-treningu-w-poznaniu-03

Dni Obornik, podczas których odbędzie się bieg Formoza Challenge, jest imprezą o wieloletniej historii i ogromnej popularności przyciągająca co roku kilkanaście tysięcy odwiedzających. Podczas wydarzenia czeka wiele atrakcji, a jedną z nich będzie uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej gen. Aleksandra Krzyżanowskiego, jednego z dowódców Armii Krajowej.

Harmonogram imprezy prezentuje się następująco:

08.00 – oficjalne otwarcie zawodów Formoza Challenge

08:15 – krótka odprawa techniczna

08:30 – dynamiczny pokaz sił specjalnych na torze

08:50 – rozgrzewka pierwszej fali (sukcesywnie rozpoczynać się będzie 10 minut przed każdą falą)

09:00 – start pierwszej fali na 10 km (starty co 15 minut)

10:00 – start pierwszej fali na 5 km (starty co 15 minut)

12:00 – start FORMOZA KIDS

15:30 – publikacja oficjalnych wyników zawodów,

16:00 – ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień za udział w zawodach

16:45 – finałowy pokaz dynamiczny wojsk specjalnych,

17:00 – oficjalne zakończenie zawodów.

W godzinach 10.00 – 19.00 będzie się odbywał piknik rodzinny z okazji Dni Obornik oraz liczne atrakcje w ramach Formoza Challenge; pokazy statystyczne sprzętu wojskowego, strefa zabaw dla dzieci, pokazy dynamiczne jednostek specjalnych, ściana wspinaczkowa, przeloty widokowe nad regionem, zajęcia Crossfit, fitness, zumba oraz wiele innych.

Formoza Challenge

Wciąż trwają zapisy na ekstremalny bieg survivalowo – wytrzymałościowy Formoza Challenge. Można ich dokonywać poprzez oficjalną stronę Formoza Challenge, na trzech różnych dystansach: 5 km, 10 km oraz 1 km dla najmłodszych. Na każdej trasie uczestnicy napotkają sztuczne przeszkody, zbudowane przez komandosów jednostki wojskowej Formoza oraz przeszkody z wykorzystaniem natury oraz terenu toru motocrossowego.

Zapisy na stronie: www.formozachallenge.pl, profil FB: www.facebook.com/FormozaChallenge

Formoza Challenge została objęta patronatem medialnym przez: TreningBiegacza.pl, Special Ops oraz Polska Zbrojna.

Dodatkowych informacji udzielają:

Biuro prasowe imprezy: e-mail: Survival@endusport.pl, tel: 785 266 279

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
amator szybkiego kalibru wywiad z piotrem cypryanskim pierwszym polakiem na mecie 43 maratonu debno 03

Amator szybkiego kalibru - wywiad z Piotrem Cypryańskim, pierwszym Polakiem na mecie 43. Maratonu Dębno

Następne
decanowe2p

Zmieniaj teren, a nie buty – wygraj jedną z 4 par Kalenji Ekiden Trail Active od Decathlon

Powiązane artykuły

cross festiwal nad pilica juz w czerwcu 01
Czytaj dalej

Cross Festiwal nad Pilicą już w czerwcu …

Las, rzeka, zazwyczaj upał, dużo piachu, trochę podbiegów i pagórków do pokonania, wszędobylskie muchy i mrówki, medale, koszulki, scena zrobiona z naczepy tira … niby nic nadzwyczajnego, polowe warunki, tumany kurzu … jednak co roku w Nowym Mieście nad Pilicą odbywa się bieg, który łączy w sobie nie tylko wyżej wymienione aspekty, ale przede wszystkim zaangażowanie ludzi, którzy na co dzień sami biegają lub biegali pokonując tysiące kilometrów z północy na południe, ze wschodu na zachód, by pomóc dzieciom w rehabilitacji.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM