Już 2 października wystartuje ósma edycja PKO Silesia Marathon

Już 2 października wystartuje ósma edycja PKO Silesia Marathon – największej imprezy biegowej na Górnym Śląsku. W sumie podczas weekendu organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji około 6 tys. biegaczy. Oprócz głównego dystansu maratońskiego równolegle odbędzie się półmaraton, a dzień wcześniej minimaraton. Na każdy z dystansów wprowadzono limity 2000 zgłoszeń. Jak informuje organizator limity są na wyczerpaniu, więc trzeba się spieszyć z rejestracjami i opłatami. Te trwają do 25 września o ile limity nie zostaną wcześniej wyczerpane.

Organizator przygotował też dla maratończyków i półmaratończyków miłą niespodziankę. Tegorocznym gadżetem w pakiecie będzie techniczna czapeczka biegowa z odblaskowymi elementami.

juz-2-pazdziernika-wystartuje-osma-edycja-pko-silesia-marathon-02

Organizator zaprezentował też tegoroczny medal, który oddaje klimat i charakterystykę regionu oraz miasta. Kształtem nawiązuje do loga Katowic i zawiera elementy charakterystyczne dla stolicy Górnego Śląska. Medal za ukończenie półmaratonu będzie posiadał dedykowaną szarfę na ten bieg.

juz-2-pazdziernika-wystartuje-osma-edycja-pko-silesia-marathon-03

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

Każdy zawodnik po otrzymaniu medalu, będzie mógł wygrawerować na nim swoje nazwisko i osiągnięty czas. Wystarczy, że podejdzie do stoiska grawerskiego firmy Wikoss Sport które znajdować się będzie w miasteczku biegowym tuż przy mecie.

Wszystkie informacje przedstartowe znajdziecie na stronie biegu: www.silesiamarathon.pl

Pamiętajcie – 2 października widzimy się w Katowicach!

juz-2-pazdziernika-wystartuje-osma-edycja-pko-silesia-marathon-04