fbpx
juz 2 pazdziernika wystartuje osma edycja pko silesia marathon 01

Już 2 października wystartuje ósma edycja PKO Silesia Marathon

Już 2 października wystartuje ósma edycja PKO Silesia Marathon – największej imprezy biegowej na Górnym Śląsku. W sumie podczas weekendu organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji około 6 tys. biegaczy. Oprócz głównego dystansu maratońskiego równolegle odbędzie się półmaraton, a dzień wcześniej minimaraton.

Już 2 października wystartuje ósma edycja PKO Silesia Marathon – największej imprezy biegowej na Górnym Śląsku. W sumie podczas weekendu organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji około 6 tys. biegaczy. Oprócz głównego dystansu maratońskiego równolegle odbędzie się półmaraton, a dzień wcześniej minimaraton. Na każdy z dystansów wprowadzono limity 2000 zgłoszeń. Jak informuje organizator limity są na wyczerpaniu, więc trzeba się spieszyć z rejestracjami i opłatami. Te trwają do 25 września o ile limity nie zostaną wcześniej wyczerpane.

Organizator przygotował też dla maratończyków i półmaratończyków miłą niespodziankę. Tegorocznym gadżetem w pakiecie będzie techniczna czapeczka biegowa z odblaskowymi elementami.

juz-2-pazdziernika-wystartuje-osma-edycja-pko-silesia-marathon-02

Organizator zaprezentował też tegoroczny medal, który oddaje klimat i charakterystykę regionu oraz miasta. Kształtem nawiązuje do loga Katowic i zawiera elementy charakterystyczne dla stolicy Górnego Śląska. Medal za ukończenie półmaratonu będzie posiadał dedykowaną szarfę na ten bieg.

juz-2-pazdziernika-wystartuje-osma-edycja-pko-silesia-marathon-03

Każdy zawodnik po otrzymaniu medalu, będzie mógł wygrawerować na nim swoje nazwisko i osiągnięty czas. Wystarczy, że podejdzie do stoiska grawerskiego firmy Wikoss Sport które znajdować się będzie w miasteczku biegowym tuż przy mecie.

Wszystkie informacje przedstartowe znajdziecie na stronie biegu: www.silesiamarathon.pl

Pamiętajcie – 2 października widzimy się w Katowicach!

juz-2-pazdziernika-wystartuje-osma-edycja-pko-silesia-marathon-04

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
czas ucieka a deser czeka gotuj sie do biegu z marcinem swiercem 02

Deser dla biegacza? Może być słodko i zdrowo! Gotuj się do biegu z Marcinem Świercem

Następne
zapraszamy do myslenic na malopolski festiwal sportowy 01

Zapraszamy do Myślenic na Małopolski Festiwal Sportowy

Powiązane artykuły

startuja zapisy na druga edycje rajdu krwawa ar 01
Czytaj dalej

Startują zapisy na drugą edycję rajdu Krwawa AR!

Jedź na rowerze, biegaj i pływaj kajakiem – poznaj oblicze Wawra jakiego nie znasz! 29 czerwca wystartuje druga edycja rajdu na orientację KRWAWA AR. To świetna okazja na debiut w rajdzie przygodowym i dobra rozgrzewka przed kolejnymi startami w sezonie. Zapisy startują 15 maja o godzinie 14:00.
happy week z pko poznan maratonem i garsc prezentow kazdego dnia 01
Czytaj dalej

Od 1 sierpnia wzrośnie opłata za udział w 19. PKO Poznań Maraton !

Od 23 lipca trwa „Happy week”, zabawa do udziału w której Organizatorzy zapraszają tych nie zdecydowanych i nie zapisanych na 19.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Przez cały tydzień (23-29 lipca) rozdajemy atrakcyjne prezenty, które trafiają do osób wyłonionych spośród wszystkich biegaczy zapisanych na nasz Maraton w danym dniu.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model