Bieg Wegański, czyli dla KAŻDEGO coś dobrego!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Biegasz lub chciałbyś zacząć? Świetnie! Bieg Wegański to impreza, która dostarcza wiele niezapomnianych emocji. Po pierwsze, mamy aż trzy biegowe dystanse do wyboru. 7 maja nad Wisłą w Warszawie będzie można zmierzyć się  z 5 (uda się!), 10 (dasz rady  lub 21 kilometrami (kto jak nie Ty!). Wolisz opcję Slow Joginng? Bardzo dobrze, też jest dostępna, łącznie z krótkim szkoleniem przed startem przez instruktora.

Dla początkujących lub zaczynających przygodę z aktywnością fizyczną przygotowany jest “Spacer po Zdrowie – Zaproś swojego lekarza na spacer”, gdzie pod patronatem Ministerstwa Zdrowia jest do pokonania 2,5 kilometra.  Na mecie na biegaczy czekać będzie Kasza Party, by uzupełnić wybiegane kalorie. Zapisy TUTAJ . 

bieg-weganski-czyli-dla-kazdego-cos-dobrego-02

Jesteś weganem?

Kochasz kuchnię roślinną? Więc przyjdź na Zabiegany Targ Wegański i upoluj swój ulubiony falafel. Jeśli nie miałeś okazji obcować jeszcze z zieloną kuchnią to przyjdź i sprawdź, z czym to się je, może się zakochasz w nowych smakach. A będzie w czym wybierać – czeka na Ciebie ponad 20 wystawców!

Podczas wydarzenia można również zaspokoić głód wiedzy. Odbędą się wykłady o wpływie diety na zdrowie, wydolność i regenerację, a także o znaczeniu przemysłu hodowlanego dla przyrody. Na wykłady zapraszamy do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który ponownie objął Bieg Wegański patronatem. Wydarzenie FB Targ Wegański.

Masz psa? 

Organizatorzy zadbali także o posiadaczy czworonogów. Na dystansie 5 i 10 km jest możliwość zjawienia się z psem – dla takich duetów przygotowana jest oddzielna kategoria. Na starcie staną również wolontariusze z podopiecznymi ze schroniska w Korabiewicach. Jeśli marzysz o towarzyszu na czterech łapach do wybiegań, spacerów i przytulania albo po prostu kochasz zwierzęta – możesz adoptować jednego z nich!

Lubisz pomagać?

Fantastycznie! To właśnie coś dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na start w dowolnym biegu, zdecydujesz się też czynić dobro! Z każdej opłaty startowej 5 złotych przekazywane jest na schronisko w Korabiewicach.

Niedziela z dziećmi?

Jeśli planujesz wybrać się z dzieckiem – świetnie się składa. Organizatorzy dbają nie tylko o dorosłych i czworonożnych biegaczy, ale też o najmłodszych uczestników imprezy. Dzieci wystartują na czterech dystansach od 400 metrów do 1500 metrów, zależnie od wieku.  Jesteś osobą kreatywną? Lubisz się przebierać? Cudownie! Stwórz swoją kreację, przyjdź i pobiegnij! Na koniec imprezy najlepsze przebrania zostaną wyróżnione i nagrodzone przez specjalne jury.

bieg-weganski-czyli-dla-kazdego-cos-dobrego-01

Nie lubisz biegać ani spacerować?

Może masz kontuzję i nie możesz wystartować? To nic! Zawsze jesteś mile widziany w roli wolontariusza. Zobaczysz organizację biegu “od kuchni” i poznasz wielu fantastycznych ludzi. Zgłoszenia: wolontariat@runvegan.pl

A może nie podoba Ci się zaśmiecona Warszawa?

Chciałbyś coś z tym zrobić? Super! 6 maja o godzinie 10.00 będziemy “Zabiegać o czystą Warszawę”. Wspólnie ruszymy spod Polskiego Komitetu Olimpijskiego, żeby wysprzątać żoliborski brzeg Wisły. FB akcji sprzątania

A skąd to wszystko wiem?

Bo biegałam, jadłam, wolontariuszowałam i sprzątałam  nad Wisłą.  I wiecie co? Planuję to powtórzyć w maju!

Do zobaczenia na linii startu!

Autorka tekstu Marta Durakiewicz